REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jak przejść z HBO Max na Max? Logowanie, cena i wszystko, co musisz wiedzieć

Jak przejść z HBO Max na Max? Okazuje się, że procedura jest prosta, ale wymaga pewnych działań po stronie użytkownika. Na szczęście korporacja nie robi nam pod górkę! Warto jednak rzucić okiem na nowe ceny. Dostępne są teraz trzy pakiety. Sprawdziliśmy, czym się różnią.

11.06.2024
7:30
hbo-max-zmiana-na-max-aplikacja-vod-cennik-pakiet-plan
REKLAMA

HBO Max zniknęło - tym razem na dobre i zgodnie z planem (okej, może jeszcze działać na części telewizorów, ale są to już ostatnie podrygi). Serwis, z którego mogliśmy korzystać w Polsce od 2022 r., przestaje działać i już teraz możemy korzystać z nowego o prostszej nazwie: Max (o tutaj). To coś więcej niż rebranding. Zmiana wynika z faktu, iż Warner Bros. (właściciel m.in. marki HBO), przeszedł fuzję z koncernem Discovery (który wniósł do tej komitywy TVN i Playera). Po niej zdecydowano się mniej eksponować treści HBO.

REKLAMA

Ogólny zamysł jest taki, że Max ma być serwisem VOD ogólnego przeznaczenia, a marka HBO kojarzyła się z treściami premium i dla dorosłych. Problem w tym, że ze względu na to, że Max już od dawna działa w Stanach Zjednoczonych, a w Europie nadal korzystaliśmy z HBO Max, przejście nie będzie tak płynne, jak przy zwykłej zmianie szaty graficznej serwisu oraz logo.

HBO Max i Max w przeglądarce - co teraz?

Wedle udostępnionych przez Warner Bros. Discovery informacji migracja ma być prosta i tak faktycznie jest. W dniu, w którym HBO Max zostało wyłączone, strona internetowa tego serwisu VOD zaczęła przekierowywać automatycznie użytkowników do nowej witryny serwisu Max.

Nowy serwis funkcjonuje pod domeną max.com, ale tak po prawdzie nie trzeba nawet zmieniać zakładki w przeglądarce internetowej, żeby dalej z tej usługi korzystać. A co z innymi urządzeniami, w których wygodniej korzysta się z apki lub nie ma przeglądarki internetowej wcale?

Max: logowanie. Zainstaluj nową aplikację!

Abonenci, którzy korzystali z HBO Max za pośrednictwem aplikacji, w dniu uruchomienia serwisu Max otrzymują komunikat o konieczności zainstalowania nowej apki. Wynika to z faktu, że Max i HBO Max to de facto dwie różne pozycje w repozytoriach oprogramowania. Nie da się sprawy załatwić aktualizacją.

W przypadku smartfonów i innych sprzętów z Androidem aplikację Max można zainstalować z Google Play, a posiadacze iPhone’ów, iPadów i Apple TV mogą skorzystać z App Store’a. W przypadku Smart TV również trzeba zainstalować nową apkę. Bierzemy się za sprawdzanie tego, czy faktycznie jest to możliwe.

Po tym, jak wyglądało zastępowanie jeszcze starszego serwisu HBO GO wygaszonym już HBO Max, można było obawiać się problemów. W przypadku niektórych starszych sprzętów ta nowsza usługa okazała się wtedy niedostępna. Jeśli tym razem jest podobnie, dajcie znać w komentarzach, jakie urządzenie sprawia problem!

A co z kontami użytkowników?

Instalowanie innej aplikacji to pewna niedogodność, ale mogło być znacznie gorzej! Warner Bros. Discovery obiecywał, że użytkownicy nie muszą martwić się o swoje konta. Te miały zostać zmigrowane do nowej usługi w całości, włącznie z profilami użytkowników i danymi rozliczeniowymi. Co to dokładnie oznacza?

Tak jak anonsowano, Max pozwala zalogować się z użyciem tego samego loginu i hasła, który był używany w ramach HBO Max. Do tego po zalogowaniu czekają na nas historia oglądania, filmy i seriale dodane do sekcji Moja lista itd. Trzymamy kciuki, aby nikomu nic nie zgubiło się po drodze.

A co z cenami pakietu Max w porównaniu do HBO Max?

Nowy serwis, nowy cennik! HBO Max kosztowało do tej pory 29,99 zł/mies. lub 234,99 zł/rok. Max dostępny jest z kolei w kilku różnych wariantach abonamentu. Mamy aż trzy nowe pakiety. Pakiet podstawowy Max z reklamami kosztuje 19,99 zł/mies. lub 199 zł/rok. Daje on dostęp do filmów, seriali i programów w rozdzielczości Full HD na dwóch urządzeniach naraz oraz do kanału TVN w HD. Nie obsługuje trybu offline.

Pakiet standardowy Max bez reklam to koszt 29,99 zł/mies. lub 299 zł/rok. W jego ramach można dodatkowo zapisać 30 tytułów do oglądania offline, a poza TVN w HD można oglądać w jego ramach kanały HBO, HBO2, HBO3. Pakiet premium za 49,99 zł/mies. lub 499 zł/rok dodaje do tego obsługę rozdzielczości 4K oraz dźwięku Dolby Atmos, a także opcję oglądania na 4 sprzętach i pobierania 100 tytułów (w tym 30 filmów).

Odpowiednikiem dotychczasowego pakietu jest Pakiet standardowy Max bez reklam, który kosztuje miesięcznie tyle samo, co do tej pory, czyli 29,99 zł. Jednocześnie wyższa jest jego cena roczna - wcześniej mogliśmy liczyć na znacznie większą zniżkę decydując się na płatność z góry.

Oprócz tego w ramach Max można wykupić dodatkowy pakiet, który nie jest dostępny w HBO Max.

Za dostęp do większej ilości treści płaci się 20 zł miesięcznie. Dostępne będą w tym kanały TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.

Oprócz tego w tym samym pakiecie otrzymujemy transmisje z wydarzeń sportowych: Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów czy wyścigu 24h Le Mans. Treści telewizyjne i relacje sportowe można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, co przyda się w gospodarstwach domowych korzystających z wielu profili.

A co z osobami, które wykupowały dostęp do HBO Max u operatora lub innego dostawcy usług?

Wszystkim ofertom musimy się jeszcze dokładnie przyjrzeć, ale już przed premierą było wiadomo, że w dobrej sytuacji będą subskrybenci opłacający dotychczas HBO Max w ramach Grupy Cyfrowy Polsat u operatora sieci Plus.

Abonenci sieci Plus do końca trwania obecnej umowy będą płacić tyle samo, co do tej pory za HBO Max (czyli 29,99 zł/mies.), ale zostaną zmigrowani do usługi Max w wersji Premium. Przy niej widnieje w cenniku kwota 49,99 zł/mies.

To miła niespodzianka, gdyż cenowo pakietowi HBO Max bliżej jest do Max w wersji standard, ale są między nimi różnice. W nowym pakiecie Max za 29,99 zł ma mniejsze możliwości, w tym brak możliwości odpalania treści w 4K.

Player, czyli jeden z najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce, zrobił się teraz w zasadzie redundantny, skoro dostępne w nim treści, do których prawa ma Warner Bros. Discovery, będzie można oglądać również na platformie Max. Ta kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, a nie osób jedynie zainteresowanych głównie materiałami premium od HBO.

Grupy docelowe Max i Playera się teraz w zasadzie pokrywają, więc nie zdziwię się, jeśli docelowo ten drugi serwis zostanie wygaszony. Z drugiej strony możliwa jest również sytuacja, w której Warner Bros. Discovery będzie utrzymywać oba serwisy, bo uzna, że zamknięcie polskiego VOD nie sprawi, że wszyscy klienci przejdą do usługi Max - tym bardziej, że jest od Playera droższa.

Sprawdź, jakie filmy z HBO Max obejrzysz w Max:

Player z reklamami kosztuje 15 zł na 30 dni lub 45 zł na 150 dni. W tej cenie otrzymujemy seriale i programy z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN, materiały dodatkowe oraz odcinki extra, czyli nieemitowane w TV dla wybranych tytułów - również z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN. Do tego dochodzą seriale Player Original, liczne filmy oraz kanały linearne (TVN, TVN7, TTV, Metro i TV Puls; kanały FAST są dostępne również poza pakietem, dla każdego zalogowanego użytkownika Playera.

W przypadku Playera bez reklam z opcją pobierania wybranych tytułów offline płaci się 25 zł/30 dni lub 75 zł/150 dni. Część produkcji dostępna jest w rozdzielczości 4K. Można też wykupić takie pakiety jak Eurosport Extra Player z reklamami (25 zł/30 dni), Player z reklamami + dodatkowe kanały TV (35 zł/30 dni), Player z reklamami + treści HBO (40 zł/30 dni), Player bez reklam + Canal+ (69 zł/30 dni). Jest taniej niż w Max, ale teraz trzeba tylko sprawdzić, jakich treści Max Originals w Playerze nie znajdziemy!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA