REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Max: ceny pakietów. Ile kosztuje subskrypcja? Porównujemy z innymi serwisami VOD

Już w przyszły wtorek, 11 czerwca HBO Max zastąpi Max. Wśród jakich pakietów będą mogli wybierać użytkownicy? A przede wszystkim - ile będzie kosztować subskrypcja? Zebraliśmy wszystkie informacje na temat nowego serwisu i sprawdziliśmy, jak cenowo wypada na tle innych platform VOD.

04.06.2024
10:46
max cena ile kosztuje subskrypcja
REKLAMA

Wraz z nadchodzącym debiutem serwisu Max pojawia się coraz więcej pytań na temat tego, jak będzie wyglądał rebranding i co czeka nowych oraz dotychczasowych użytkowników platformy. Wiadomo już, że dotychczasowi subskrybenci nie będą musieli w zasadzie nic robić - po uruchomieniu aplikacji HBO Max pojawi się prośba o pobranie nowej aplikacji Max, natomiast użytkownicy strony internetowej hbomax.com zostaną automatycznie przekierowani na max.com.

REKLAMA

Jeśli chodzi o dane do logowania, tutaj również nic się nie zmieni - login i hasło będą takie same, jak dotychczas. Do nowego serwisu przeniesiona zostanie także "Moja lista" i wszystkie znajdujące się tam tytuły, a także profile użytkowników i historia oglądania. Nie trzeba będzie ponownie wprowadzać danych rozliczeniowych, ponieważ to również pozostanie niezmienione. Pozostaje pytanie o to, jaka kwota będzie co miesiąc (lub co rok) pobierana z konta.

Spis treści:

Ile kosztuje subskrypcja w nowym serwisie Max? Ceny pakietów

W serwisie Max użytkownicy będą mogli wybrać spośród 3 pakietów:

Pakiet podstawowy - 19,99 zł/mies. lub 199 zł/rok:

 • pakiet z reklamami;
 • filmy, seriale i programy w jakości Full HD na dwóch urządzeniach jednocześnie;
 • dostęp do kanału linearnego TVN w jakości HD.

Pakiet standardowy - 29,99 zł/mies. lub 299 zł/rok:

 • pakiet bez reklam;
 • filmy, seriale i programy w jakości Full HD na dwóch urządzeniach jednocześnie;
 • limit 30 tytułów do pobrania i możliwość oglądania ich offline;
 • dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO2, HBO3 oraz TVN HD.

Pakiet premium - 49,99 zł/mies. lub 499 zł/rok:

 • pakiet bez reklam;
 • filmy, seriale i programy w jakości Full HD lub 4K (z dźwiękiem Dolby Atmos przy wybranych tytułach) na czterech urządzeniach jednocześnie;
 • limit 100 tytułów do pobrania (w tym 30 filmów) i możliwość oglądania ich online (obowiązują ograniczenia);
 • dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO2, HBO3 oraz TVN HD.

Pakiet dodatkowy - kanały TV i sport 20 zł/mies.:

 • dodatek do każdego bazowego pakietu;
 • dostęp do dodatkowej biblioteki 25 kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX;
 • transmisje z wydarzeń sportowych: Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów czy wyścigu 24h Le Mans;
 • oglądanie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

Sprawdźmy jednak, czy subskrypcja serwisu Max opłaca się bardziej niż innych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Oto aktualne ceny Netfliksa, SkyShowtime, Disney+, Prime Video, Apple TV+, Polsat Box Go, Playera, Canal+.

Netflix

Netflix, podobnie jak Max, oferuje dostęp do 3 pakietów. Są to: Plan Podstawowy, Plan Standard oraz Plan Premium.

 • Plan Podstawowy (29 zł/mies.) - jakość HD (720p), oglądanie tylko na jednym ekranie, pobieranie wyłącznie na jedno urządzenie;
 • Plan Standard (43 zł/mies.) - jakość Full HD (1080p), oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie, pobieranie na dwa urządzenia, możliwość dodania jednego użytkownika, z którym się nie mieszka;
 • Plan Premium (60 zł/mies.) - jakość Ultra HD (4K), oglądanie na czterech ekranach jednocześnie, pobieranie na sześć urządzeń, możliwość dodania dwóch użytkowników, z którymi się nie mieszka, dźwięk 3D Netflix, możliwość dokupienia dwóch dodatkowych ekranów - za każdy z nich trzeba zapłacić 9,99 zł.

SkyShowtime

SkyShowtime oferuje natomiast dwa pakiety - Standard z reklamami oraz Standard Plus. Pierwszy z nich to koszt 19,99 zł/mies. lub 159,99 zł/rok (czyli 13,34 zł/mies.) za dostęp do treści z reklamami. Drugi działa dokładnie tak jak dotychczasowa subskrypcja i kosztuje 24,99 zł/mies. lub 198,99 zł/rok (czyli 16,59 zł/mies.).

Disney+

Kolejnym serwisem, z którego chętnie korzystają kinomani, jest Disney+. Za miesiąc subskrypcji na platformie należy zapłacić obecnie 37,99 zł. Dostęp do treści na rok kosztuje natomiast 379,90 zł (czyli 31,66 zł/mies.). Za oglądanie treści Disney+ można jednak zapłacić nieco mniej, jeśli użytkownicy zdecydują się podzielić koszty - na ten moment (choć już niebawem platforma ma zrezygnować z opcji współdzielenia konta) można utworzyć maksymalnie aż 7 profili. Oznacza to, że przy zakupie rocznej subskrypcji jedna osoba płaci jedynie 54,27 zł za cały rok.

Prime Video

Koszt miesięcznej subskrypcji Prime Video to 10,99 zł, natomiast rocznej - 49 zł (czyli około 4 zł/mies.). Nowi użytkownicy Amazon Prime Video mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego za darmo. Wystarczy założyć konto na stronie serwisu i wybrać preferowaną metodę płatności. Po upływie okresu próbnego, za który nie trzeba uiszczać żadnej opłaty, użytkownicy mają do wyboru miesięczną lub roczną subskrypcję, której kwota zostanie pobrana z karty po 30 dniach od rozpoczęcia subskrypcji. Z członkostwa można zrezygnować w każdym momencie poprzez wyłączenie automatycznego odnawiania subskrypcji.

O produkcjach w serwisach VOD czytaj na łamach Spider's Web:

Apple TV+

Jeśli chodzi o Apple TV+, tutaj uprzywilejowani są użytkownicy, którzy posiadają sprzęt tej marki. Po zakupie urządzenia Apple mają bowiem 90 dni, aby skorzystać z 3-miesięcznego darmowego dostępu do serwisu. Innym subskrybentom przysługuje natomiast 7 dni darmowego okresu próbnego. Po tym okresie wszyscy użytkownicy będą musieli zapłacić 34,99 zł/mies.

Polsat Box Go

Polsat Box Go posiada obecnie 3 pakiety: StartPremium oraz Sport.

 • Pakiet Start (30 zł/rok, czyli 2,5 zł/mies.) - oferuje ponad 40 tysięcy godzin ulubionych filmów i seriali, w tym najnowsze tytuły 20 kanałów telewizji Polsat;
 • Pakiet Premium (w promocji 30 zł/mies.) - oferuje dostęp do ponad 100 kanałów telewizyjnych oraz tysięcy produkcji (również w 4K), w skład których wchodzą zagraniczne hity oraz polskie tytuły. Pakiet Premium zapewnia także przedpremierowy dostęp do niektórych treści i można go zakupić w zestawie z Disney+. Koszt tego pakietu wynosi w promocji 50 zł/mies.;
 • Pakiet Sport (w promocji 40 zł/mies.) - oferuje 20 kanałów sportowych, w ramach których dostępne są m.in. Liga Mistrzów UEFA, PKO BP Ekstraklasa czy ligi zagraniczne.

Player

Serwis Player oferuje możliwość zakupu pakietów z reklamami lub bez reklam oraz pakietów łączonych z innymi serwisami VOD.

 • Player z reklamami (15 zł/30 dni lub 45 zł/150 dni) - seriale i programy z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN, materiały dodatkowe i odcinki extra nieemitowane w TV dla wybranych tytułów z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN, seriale Player Original, filmy, kanały: TVN, TVN7, TTV, Metro i TV Puls na żywo oraz kanały FAST (dostępne również poza pakietem, dla każdego zalogowanego użytkownika Playera);
 • Player bez reklam (25 zł/30 dni lub 75 zł/150 dni) - brak reklam, pobieranie i oglądanie wybranych tytułów offline na urządzeniach mobilnych, wybrane programy w jakości 4K/UHD, seriale i programy z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN, materiały dodatkowe i odcinki extra nieemitowane w TV dla wybranych tytułów z aktualnej wiosennej ramówki grupy TVN, seriale Player Original, kanały: TVN, TVN7, TTV, Metro i TV Puls na żywo oraz kanały FAST (dostępne również poza pakietem, dla każdego zalogowanego użytkownika Playera).

W opcji dostępne są także: Eurosport Extra Player z reklamami (25 zł/30 dni), Player z reklamami + kanały TV (35 zł/30 dni), Player z reklamami + HBO (40 zł/30 dni), Player bez reklam + Canal+ (69 zł/30 dni).

Canal+

REKLAMA

Canal+ oferuje subskrybentom kilka pakietów:

 • Canal+ Seriale i Filmy to koszt 19 zł/mies. w ofercie 12-miesięcznej (czyli 228 zł/rok);
 • Canal+ Seriale i Filmy w pakiecie Fun & News to koszt 49 zł/mies.;
 • Canal+, Eleven Sports oraz Polsat Box Go Premium to koszt 74 zł/mies.;
 • Canal+ z Netflix to koszt 59 zł/mies., 76 zł/mies. lub 84 zł/mies.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA