REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

„Jak zostałem gangsterem” królem na Netfliksie. Co jeszcze oglądali Polacy w serwisie?

W tym tygodniu absolutnie nie było wątpliwości, kto zgarnie palmę pierwszeństwa w cotygodniowym zestawieniu Netflix TOP 10. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

13.06.2020
10:00
jak zostałem gangsterem opinie
REKLAMA
REKLAMA

Co cieszyło się największym zainteresowaniem wśród użytkowników Netflix Polska w ostatnim tygodniu? Ile produkcji zdołało się utrzymać w rankingu? Kto znalazł się w TOP 3? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznacie w trakcie czytania artykułu.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa z rekordowym wynikiem w Netflix TOP 10.

10. The 100 (nowość)

netflix jak zostałem gangsterem

Serial „The 100” wpisuje się w coraz powszechniejszy trend łączenia opowieści o grupie nastolatków z kinem gatunkowym. W tym wypadku chodzi o filmy post-apokaliptyczne. Produkcja opowiada o tytułowych śmiałkach ze stacji kosmicznej, którzy zostają wysłani na Ziemię sto lat po wojnie nuklearnej, żeby sprawdzić, czy planeta znowu jest zdatna do życia. „The 100” przewijało się w pobliżu TOP 10 Netfliksa od dawna, ale dopiero tym razem udało się mu awansować na 10. miejsce.

Wynik: 15 punktów

9. Snowpiercer (spadek o pięć pozycji)

Firma zrobiła dobry interes, wykupując prawo do pokazywania serialu „Snowpiercer”. Nowe dzieło należące do popularnego uniwersum science fiction ponownie opowiada historię olbrzymiego pociągu przewożącego pasażerów przez zamarznięty świat, ale tym razem dodaje do tego również wątek detektywistyczny.

Wynik: 16 punków

8. Rick i Morty (nowość)

O popularności serialu animowanego „Rick i Morty” najlepiej świadczy fakt, że doczekał się miejsca w TOP 10 w zaledwie dwa dni od premiery nowych odcinków. Twórcy hitowej produkcji zamknęli po prawie sześciu miesiącach oczekiwania 4. sezon, ale zdecydowanie warto było poczekać. „Rick i Morty” zaliczyli bowiem naprawdę imponujący powrót do wysokiej formy.

Wynik: 17 punktów

7. Weselne przeznaczenie (nowość)

„Weselne przeznaczenie” to cyniczna komedia romantyczna mająca w sobie wiele z wczesnych filmów Woody'ego Allena. Frank i Lindsay zostają zaproszeni na wesele, z którego najchętniej by się wymigali. Z czasem okazuje się jednak, że mają równie ponure spojrzenie na rzeczywistość, co znacząco zbliża ich do siebie. Najważniejszych powodem do sprawdzenia tego filmu z 2018 roku jest bez wątpienia obecność w obsadzie Keanu Reevesa i Winony Ryder.

Wynik: 19 punktów

6. Siły Kosmiczne (spadek o pięć pozycji)

„Siły Kosmiczne” to nowa komedia od twórcy kultowego „Biura” (ponownie ze Steve'em Carellem w roli głównej). Serial opowiada o perypetiach członków nowego ramienia amerykańskiej armii, którego celem jest podbój znanego i nieznanego kosmosu. Osobiście oceniam produkcję dosyć wysoko i wygląda na to, że większość klientów Netfliksa się z moją opinią zgadza.

Wynik: 25 punktów

5. Dynastia (spadek o trzy pozycje)

netflix jak zostałem gangsterem

„Dynastia” utrzymuje się wśród dziesięciu najpopularniejszych dzieł na polskim Netfliksie już trzeci tydzień z rzędu. I choć tym razem spadła o kilka pozycji, to nadal okupuje miejsce w pierwszej piątce. Czy widzami powoduje tylko nostalgia za oryginalną „Dynastią”? A może odświeżona wersja popularnej telenoweli ma widzom coś więcej do zaoferowania? Wydaje się, że ta druga odpowiedź jest właściwsza.

Wynik: 34 punkty

4. Venom (awans o trzy pozycje)

„Venom” z powodu pandemii koronawirusa poczeka na sequel dłużej, niż planowała wytwórnia Sony Pictures. Na osłodę fanom marvelowskiego antybohatera pozostaje oryginalna produkcja, która jakiś czas temu trafiła na Netflix Polska. I od tego czasu cieszy się naprawdę dużym powodzeniem (jako jedna z zaledwie dwóch produkcji w TOP 10 awansowała względem poprzedniego zestawienia).

Wynik: 36 punktów

Powodzenie filmu „Ostatni skok w historii USA” to kolejny dowód na to, że użytkownicy Netflix Polska nieszczególnie przejmują się negatywnymi opiniami recenzentów. Produkcja zasłynęła bowiem niedawno dołączeniem do niechlubnego klubu 0 proc. w Rotten Tomatoes, co oznacza, że nie otrzymała ani jednej pozytywnej recenzji. Więcej na temat filmu dowiecie się z artykułu na Rozrywka.Blog.

Wynik: 57 punktów

2. Trzynaście powodów (nowość)

Wysokie miejsce „Trzynastu powodów” nie powinno nikogo przesadnie dziwić. Mowa w końcu o jednej z najpopularniejszych produkcji oryginalnych platformy Netflix, która w dodatku niedawno doczekała się finałowego sezonu. O tym jak wypadła ostatnia seria teen drama, przeczytacie w naszej recenzji.

Wynik: 59 punktów

Film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” z miejsca stał się olbrzymim hitem wśród polskich użytkowników Netfliksa. W poprzednim zestawieniu zajął jeszcze 3. miejsce, ale awans był tylko kwestią czasu. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że produkcja Macieja Kawulskiego będzie zajmować najwyższą lokatę każdego dnia nowej edycji rankingu.

REKLAMA

Wynik: 70 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA