REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Nowości Netflix: wraca uwielbiany serial i dwie animacje dla dorosłych

Wśród piątkowych nowości Netfliksa znajdziemy kontynuację hitu "Locke & Key" oraz nowy serial true crime o seryjnym mordercy z Korei Południowej, który zabijał ludzi młotkiem. To nie jedyne propozycje na rozpoczęcie weekendu.

22.10.2021
12:27
netflix nowosci piatek locke key
REKLAMA

Tydzień temu na Netfliksie wylądował 3. sezon jednego z największym przebojów platformy – "Ty" z Pennem Badgleyem. W ten piątek sequel innego serialu, który również gromadził sporą widownie przed ekranami. Oprócz tego zobaczymy też to dwie nowe kreskówki dla dorosłych. Jedną z nich nakręcili twórcy kultowych "Wodogrzmotów małych", które też możemy obejrzeć na Netfliksie.

REKLAMA

Netflix – piątkowe nowości. Co warto obejrzeć?

Dzikie przygody wśród zwierząt

Netflix ma nosa do animacji dla dorosłych. To właśnie tu możemy oglądać takie seriale oryginalne jak "BoJack Horseman", "Big Mouth", "Paradise PD" czy ostatnio "Bogdana Bonera". "Dzikie przygody wśród zwierząt" to komedia, której głównym bohaterem jest Bradley Trevor Greive – nieustraszony i niezniszczalny ekspert od spraw dzikiej przyrody. Tak samo nazywa się też australijskich przyrodnik i pisarz, który jest współtwórcą serialu. Produkcja będzie mieć pewnie jakieś wątki autobiograficzne i ciekawostki ze świata natury, ale przepuszczone przez komediowe sito z dużą domieszką absurdu i szalonych gagów.

Korporacja Konspiracja

Większym hitem może okazać się jednak inna kreskówkowa piątkowa nowość. "To animowana komedia dla dorosłych o gabinecie cieni i dysfunkcyjnym zespole, który na co dzień angażuje się we wszystkie spiski tego świata.  Od zawiłego tuszowania faktów przez tajne stowarzyszenia po etykietę zamaskowanych orgii - nawigowanie po kulturze biurowej w Cognito Inc. może być trudne, szczególnie dla antyspołecznej geniuszki technologii Reagan Ridley" – czytamy w opisie serialu. Jego twórcami są Alex Hirsch i Shion Takeuchi, którzy zmajstrowali popularny również w naszym kraju serial "Gravity Falls", czyli "Wodogrzmoty małe".

Yoo Young-chul: Morderca w żółtej pelerynie

"Squid Game" bije rekordy Netfliksa, ale i w pewien sposób przyłożył się do wzrostu zainteresowania Koreą Południową. Słyszeliście kiedyś o jakimś seryjnym mordercy z tamtego kraju? Ja nie – do teraz. Nowy serial dokumentalny Netfliksa opowie o polowaniu na Yoo Young-chula, który na początku XXI wieku terroryzował cały Seul. Zabijał młotkiem, a po wszystkim zjadał wątroby swoich ofiar. Został skazany za 20 morderstw – głównie prostytutek i zamożnych starszych mężczyzn.

Locke & Key – drugi sezon

Adaptacja komiksu syna Stephena Kinga – Joe Hilla. Opowiada historię trójki rodzeństwa, które po tragicznej śmierci ojca przeprowadza się z matką do domu przodków pełnego kluczy dających potężne moce. Pierwszy sezon został ciepło przyjęta przez widzów i recenzentów, w tym naszego redakcyjnego kolegę Tomka Gardzińskiego. Uważał, że "Locke & Key" może zastąpić "Stranger Things" i jest jednym z najlepszych seriali fantasy Netfliksa. W drugi sezonie bohaterowie będą oswajać się z rolą Strażników Kluczy, ale na tym się skończy – zamówiono już 3. bowiem sezon produkcji.

REKLAMA

Netflix – nowe filmy i seriale 22 października

 • MORE THAN BLUE: SERIAL
 • WOJOWNICZA KSIĘŻNICZKA MAYA
 • SZALONE ŻYCIE DWUDZIESTOLATKÓW
 • YOO YOUNG-CHUL: MORDERCA W ŻÓŁTEJ PELERYNIE
 • MAŁY ZŁOŚLIWIEC
 • DYNASTIA: SEZON 4
 • DZIKIE PRZYGODY WŚRÓD ZWIERZĄT
 • KORPORACJA KONSPIRACJA
 • LOCKE & KEY
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA