REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix robi nie tylko dobre seriale, ale jest też wymarzonym miejscem pracy. Tak wynika z badań

Netflix dawno przestał być tylko wypożyczalnią filmów. Firma coraz częściej wyprzedza gigantów współczesnej rozrywki i branży internetowej. I to doceniają jej potencjalni pracownicy. Właśnie tutaj chcą robić karierę ludzie zajmujący się zawodowo IT.

01.10.2018
21:25
netflix praca
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni rok był dla Netfliksa więcej niż udany pod względem rozwoju firmy. Przychody serwisu VoD w pierwszym kwartale roku urosły aż o 40 proc. W tym roku zwiększyła się także globalna liczba subskrybentów platformy. Wynik nie był takim sukcesem jak zakładali tego szefowie Netfliksa, ale trudno to uznać za coś więcej niż delikatną czkawkę.

Większymi problemami zakończyły się spory o jakość produkcji tworzonych i dystrybuowanych przez serwis. Netflix nie zawsze był w stanie przyjąć krytykę swoich produkcji z godnością. Wciąż znaczna większość dzieł tworzonych dla serwisu stoi jednak na wysokim poziomie. Czego dowodem nagroda na festiwalu w Wenecji i rekordowa liczba statuetek Emmy.

Teraz okazało się, że Netflix zyskał sobie szacunek nie tylko jury i widzów, ale także pracowników branży IT.

 class="wp-image-206952"

Netflix pokonał innych gigantów Doliny Krzemowej w nowym sondażu przeprowadzonym przez Hired. Sondażownia zapytała pracowników IT, o to w jakiej firmie chcieliby pracować. Próba została przeprowadzona na 2,2 tys. pracowników branży technologii komputerowych z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Pierwsze miejsce zajął Netflix, zaliczając awans o cztery pozycje w stosunku do zeszłorocznego badania.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Google, Tesla, SpaceX, Airbnb i Apple. Wobec ostatnich skandali nie dziwi niska pozycja Facebooka, który uplasował się poza pierwszą dziesiątką.

Firma ma też plany wobec Europy.

REKLAMA

Wkrótce otworzy czwarte biuro na tym kontynencie. Po Amsterdamie, Londynie i Paryżu, nadszedł czas na Madryt. W stolicy Hiszpanii powstanie także pierwsze europejskie studio produkcyjne.

Można się zastanawiać, kiedy Netflix dobije do metaforycznego sufitu swojego rozwoju. Kolejne firmy planują wypuszczenie własnych platform VoD, a spośród nich największą konkurencją dla N mogą być połączone serwisy Disneya i Hulu. Ofensywę planują także Amazon i HBO GO. Czy użytkowników faktycznie będzie stać na wszystkie te usługi? A jeśli nie, to jak to wpłynie na możliwości wzrostu Netfliksa?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA