REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

„Toy Boy” na szczycie listy TOP 10, ale „365 dni” ruszyło w pogoń. Co oglądaliście na Netfliksie w tym tygodniu?

Netflix codziennie publikuje listę dziesięciu najpopularniejszych produkcji poprzednich 24 godzin. Zebraliśmy wyniki TOP 10 z ostatnich siedmiu dni i stworzyliśmy następną odsłonę rankingu popularności. Czy „W lesie dziś nie zaśnie nikt” zdołało utrzymać miejsce na szczycie? Sprawdźcie.

04.04.2020
10:40
netflix top 10 toy boy
REKLAMA
REKLAMA

W stosunku do zestawienia z zeszłego tygodnia zaszło stosunkowo dużo zmian. Kilka popularnych produkcji znacząco spadło, część zaliczyło awanse, a nie zabrakło też interesujących nowości. Król mógł być jednak tylko jeden i bezapelacyjnie został nim serial „Toy Boy”.

Jak wyglądał TOP 10 Netflix Polska na przełomie marca i kwietnia?

10. Szkoła dla elity (spadek o pięć pozycji)

„Szkoła dla elity” utrzymała się w zestawieniu TOP 10 Netfliksa przez trzeci tydzień z rzędu i to tak naprawdę największy sukces nowego sezonu (otrzymującego dosyć przeciętne oceny od recenzentów). Wydaje się jednak, że zainteresowanie produkcją dobiega końca. Właściwie wszyscy zainteresowanie „Szkołą dla elity” zapoznali się już z nowymi odcinkami i przy tej trajektorii w przyszłym tygodniu nastolatki z elitarnej szkoły znajdą się już poza liderującą „dziesiątką”.

Wynik: 11 punktów

9. Po pierwsze przeżyć (nowość)

Najnowszy tygodniowy ranking popularności na Netflix Polska liczy sobie aż pięć nowych produkcji, spośród których najniżej znalazło się „Po pierwsze przeżyć”. Kanadyjski thriller opowiada o grupie uczestników obozu przetrwania. W trakcie zajęć dochodzi do tragicznego wypadku i jedna z osób umiera w dziczy. Pozostali członkowie programu dzielą się w swoich reakcjach na całą sytuację. Część chce wezwać policję, inni namawiają do zatuszowania sprawy. Rosnące emocje i coraz mocniejsze konflikty sprawiają, że wkrótce wszyscy będą musieli dosłownie walczyć o życie.

Wynik: 12 punktów

8. The Meg (nowość)

Jason Statham kontra gigantyczny rekin-morderca. Tak można by w dużym skrócie można by przedstawić fabułę „The Meg”. Wysokobudżetowy horror klasy B opowiada o grupie naukowców, którzy w głębinach oceanu znajdują żywego Megalodona, czyli największego w historii Ziemi rekina. Na ratunek przybywa im misja ratunkowa dowodzona przez byłego wojskowego, Jonasa Taylora. Nie jest to wymagająca rozrywka, ale jak widać właśnie tego potrzebują teraz Polacy, bo od momentu pojawienia się w serwisie „The Meg” dwukrotnie zajęło 2. miejsce w rankingu popularności. Naszą recenzję filmu znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 18 punktów

7. 365 dni (nowość)

W tym czasie „The Meg” zdołała wyprzedzić tylko filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej, czyli „365 dni”. Bardzo możliwe, że erotyczna produkcja nazywana polską odpowiedzią na „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w następnej odsłonie TOP 10 będzie już królować. Wynik 20 punktów zdołała bowiem uzyskać w zaledwie dwa dni.

  • Czytaj także: Skąd bierze się olbrzymia popularność erotyków we współczesnym kinie? W poszukiwaniu odpowiedzi zajrzycie do artykułu Konrada Chwasta.

Wynik: 20 punktów

6. W lesie dziś nie zaśnie nikt (spadek o pięć pozycji)

Tuż nad „365 dni” uplasowała się inna hitowa produkcja znad Wisły. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” nie miało okazji zadebiutować w kinach ze względu na rozwój pandemii koronawirusa, ale użytkownicy Netflix Polska dali wyraźnie do zrozumienia, że chcą więcej tego typu dzieł. Tym bardziej, że film opowiadający o przebywających na obozie nastolatków i nękającym ich brutalnym mordercy naprawdę się udał. Świadczą o tym pozytywne recenzje, w tym również ta dostępna na Rozrywka.Blog.

Wynik: 25 punktów

5. Unorthodox (nowość)

„Unorthodox” to najnowszy miniserial Netfliksa, który zyskał globalną popularność. Krótsze, zamknięte produkcje serialowe zdobywają w ostatnich latach coraz częściej uwagę widzów, więc nie powinno to nikogo dziwić. Tym bardziej, że „Unorthodox” dotyczy chwytającej za serce opowieści o poszukiwaniu własnej podmiotowości i walce o wolność samostanowienia. Główną bohaterką miniserii jest Esther Shapiro (Shira Haas) należąca do brooklińskiej społeczności ortodoksyjnych Żydów. Dziewczyna nie jest w stanie zaakceptować aranżowanego małżeństwa, dlatego ucieka do Berlina, gdzie spotyka wyzwoloną grupę muzyków. Nowe życie jest jednak dalekie od sielanki, a przeszłość szybko dogania Esther.

Wynik: 29 punktów

4. Dom z papieru (awans o dwie pozycje)

W ostatni piątek fani „Domu z papieru” nareszcie mogli się cieszyć z nadejścia nowych odcinków produkcji. Licząca osiem epizodów część 4. serii kontynuuje historię doskonale znaną polskim widzom. Grupa dowodzona Profesora w nowy sezonie musi sobie poradzić z tak zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi zagrożeniami. Zazdrość, żal i osobiste niesnaski powiększą bowiem istniejący w drużynie złodziei konfliktu i zagrożą zniszczeniem wszystkiego, o co walczyli.

Wynik: 45 punktów

3. Freud (awans o cztery pozycje)

XIX-wieczny Wiedeń, seria tajemniczych morderstw, konflikty na tle politycznym, nadprzyrodzone moce, a w samym środku tego szalonego tygla on – ojciec psychoanalizy i jeden z najbardziej kontrowersyjnych naukowców ostatnich dwustu lat. „Freud” przedstawia fikcyjną i pełną popkulturowych odniesień wersję życia młodego Zygmunta Freuda, który w trakcie swoich badań nad ludzką psychiką spotyka tajemniczą kobietę-medium i wplątuje się w niebezpieczna sprawę kryminalną. Więcej o produkcji przeczytacie z naszej recenzji.

Wynik: 51 punktów

2. Ozark (nowość)

Według pierwszych opinii 3. sezon „Ozark” to jeszcze więcej tego samego. Niekoniecznie należy to jednak traktować jako wadę i chyba podobnie myślą użytkownicy polskiego Netfliksa. Debiut nowych odcinków popularnego thrillera wywindował bowiem całą serię aż na 2. miejsce tygodniowego TOP 10. I to w dodatku zaledwie w kilka dni. W 3. sezonie „Ozark” małżeństwo Byrde'ów całkowicie zaangażuje się w działalność kryminalną, ale między Martinem i Wendy dojdzie też do coraz większych sporów.

Wynik: 54 punkty

1. Toy Boy (awans o jedną pozycję)

netflix top 10 toy boy class="wp-image-392443"
REKLAMA

Wydaje się absolutnie symptomatyczne, że jedynymi trzema produkcjami, które utrzymały się w zestawieniu przez trzy tygodnie są „Szkoła dla elity”, „Dom z papieru” i właśnie „Toy Boy”. Każdy z tych seriali powstał oczywiście w Hiszpanii, czyli kraju którego seriale najczęściej zdobywają serca Polaków. Co nie zmienia faktu, że przykład „Toy Boy” jest naprawdę ciekawy z więcej niż jednego powodu. Sensacyjna produkcja, której głównym bohaterem jest ex-striptizer skazany swego czasu za morderstwo prawie nie była reklamowana przed premierą, mało kto cokolwiek o niej wiedział, a i tak cieszy się stałą, masową popularnością.

Wynik: 66 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA