REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

TOP 10 Netflixa. Polska rajem dla Harlana Cobena. Cały kraj ogląda kryminał "Zostań przy mnie"

Sprawdźcie listę najchętniej oglądanych produkcji serwisu Netflix. Wiemy, które filmy i seriale interesowały Polaków w ostatnich tygodniach. Na wysokich miejscach "Wiedźmin" i "Zostań przy mnie". Sprawdźcie, które tytuły Netflix warto nadrobić.

17.01.2022
18:02
netflix wiedzmin
REKLAMA

Netflix TOP 10: wiemy, które nowości Netflix Polska zdominowały ostatni tydzień. Najchętniej oglądaliście seriale "Zostań przy mnie" i "Wiedźmin', a także filmy "Nie patrz w górę" oraz "Jak pokochałam gangstera".

REKLAMA

W tym tygodniu na Netflix Polska nie znajdziemy zbyt wielu zaskoczeń. Świetnie poradziły sobie seriale "Zostań przy mnie", "Emily w Paryżu" i "Wiedźmin", a także filmy "Nie patrz w górę" oraz "Jak pokochałam gangstera". Polscy widzowie wiedzą, co lubią i nie mają zamiaru zmieniać przyzwyczajeń. Co Netflix TOP 10 po prostu pokazuje jak na dłoni.

Zwycięzcą poprzedniego Netflix Top 10 było właśnie "Nie patrz w górę". Komedia wyśmiewająca (i bolejąca) nad naszymi sporami na temat katastrofy klimatycznej nie utrzymała jednak 1. miejsca drugi tydzień z rzędu. Jedna nowość absolutnie rozbiła bowiem bank i pokazała przywiązanie Polaków do kryminałów pewnego amerykańskiego pisarza. Harlan Coben swobodnie może uważać nasz kraj za jeden ze swoich bastionów.

Netflix TOP 10 - filmy i seriale. Gangsterzy, morderstwa i wiedźmini:

"Zostań przy mnie" zadebiutowało na VOD 31 grudnia i z miejsca stał się jednym z najlepszych zeszłorocznych seriali kryminalnych. Tym razem Netflix bardzo dobrze wykonał swoją robotę i powierzył zadanie przeniesienia książki Cobena na mały ekran odpowiednim osobom. A to z kolei poskutkowało świetną oglądalnością w pierwszym tygodniu od premiery i szczytem Netflix TOP 10.

10. Dom z papieru (spadek o cztery miejsca)

Hiszpański serial kryminalny "Dom z papieru" to absolutny symbol Netfliksa. Na pozór zwyczajne produkcja telewizyjna, jakich znajdziemy wiele. W dawnych czasach nie wyszła by poza lokalny rynek i prędko by o niej zapomniano. Globalna strategia Netfliksa nastawiona na promowanie interesujących tytułów z terytoriów wcześniej mało znanych przeciętnym widzom przyniosła jednak swój efekt. I sprawiała, że o "Domu z papieru" usłyszał cały świat.

Wynik: 13 punktów

9. Dziewczyna z Oslo (spadek o cztery miejsca)

Kolejną europejską produkcją Netfliksa oglądaną w tym tygodniu przez Polaków jest "Dziewczyna z Oslo". Polityczny thriller z elementami kina sensacyjnego opowiada o zdesperowanej pracowniczce ambasady, która udaje się w niebezpieczną podróż. Wszystko po to, żeby uratować porwaną na Bliski Wschód córkę.

Wynik: 14 punktów

netflix top class="wp-image-1869721"

8. Psi patrol (spadek o jedno miejsce)

"Psi patrol" od tygodni mocno trzyma się na pozycji najpopularniejszej produkcją dla dzieci na Netfliksie. Bohaterami tego animowanego serialu są psy należące do tytułowego patrolu zajmującego się pomaganiem lokalnej społeczności. Dzięki czemu "Psi patrol" łączy pożyteczne przesłanie z przyjemnymi dla młodych widzów przygodami bohaterów.

Wynik: 19 punktów

netflix top class="wp-image-1869718"
Netflix TOP Polska - wyniki za okres 1-7 stycznia

7. Jak pokochałam gangstera (nowość)

"Jak pokochałam gangstera" to nowy film Macieja Kawulskiego i zarazem pośredni sequel jego poprzedniego hitu - "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Fabuła produkcji kręci się wokół postaci Nikodema Skotarczaka i przebytej przez niego drogi na gangsterskie szczyty. W całość wpleciona jest też dodatkowo historia romantyczna między nim i jego niegdysiejszej partnerki. Całość wychodzi dosyć nudno i bezcelowo, o czym więcej przeczytacie w naszej recenzji "Jak pokochałam gangstera".

Wynik: 20 punktów

6. Kitz (nowość)

Niemieckie seriale od lat cieszą się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Nie inaczej jest z młodzieżowym thrillerem "Kitz". Opowiada on o młodej kelnerce, która szuka zemsty na kobiecie rzekomo winnej śmierci jej brata. Aby dopaść swoją rywalkę dziewczyna przenika do środowiska zamożnych monachijskich nastolatków przebywających w ekskluzywnym kurorcie.

Wynik: 29 punktów

netflix top class="wp-image-1869715"

5. Emily w Paryżu (spadek o dwa miejsca)

Właściwie wszyscy widzowie "Emily w Paryżu" podkreślają, że to wciąż identyczny serial i do 1. sezonu wcale się nie zmienił. To zaś oznacza miałką fabułę, słodką do niestrawności bohaterkę i opieranie się na olbrzymiej liczbie idiotycznych stereotypów o Francuzach. Fani produkcji nic sobie jednak nie robią z tych wad. Sądząc po dotychczasowych wynikach Netflix TOP 10, Emily jeszcze swoje w Paryżu odsiedzi również w kolejnych częściach serialu.

Wynik: 42 punkty

4. Cobra Kai (powrót do zestawienia)

Serial "Cobra Kai" powrócił z 4. sezonem i po raz kolejny pokazał się jako jeden z liderów Netfliksa. Ciąg dalszy opowieści znanej z kultowego filmu "Karate Kid" otrzymał bardzo pozytywne recenzje, a jego oglądalność jest równie dobra, jak wtedy, gdy debiutował na platformie. Nic tylko się z tego cieszyć i cierpliwie czekać na kolejny sezon.

Wynik: 53 punkty

3. Nie patrz w górę (spadek o dwa miejsca)

"Nie patrz w górę" jest najpopularniejszych oryginalnym filmem Netfliksa nie tylko w tym tygodniu, ale wręcz kilku ostatnich miesiącach. Cały świat rzucił się na nową komediową produkcję z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence. Duża oglądalność nie do końca przełożyła się jednak na pozytywne oceny. Wiele osób otwarcie wyraziło swój negatywny stosunek do tej opowieści. Sam też nie jestem jej fanem, bo "Nie patrz w górę" świadczy moim zdaniem o śmierci amerykańskiej satyry.

Wynik: 56 punktów

2. Wiedźmin (to samo miejsce)

"Wiedźmin" utrzymał 2. miejsce w rankingu. Pokazuje to wyraźnie, że pomimo ostrej krytyki i kontrowersyjnych wypowiedzi Tomasza Bagińskiego serial fantasy Netfliksa wciąż znajduje nowych widzów. Jego przyszłość na platformie po 3. sezonie wciąż wydaje się więc zupełnie niezagrożona. Co oczywiście nie budzi zachwytu wśród wszystkich przeciwników tej adaptacji.

Wynik: 58 punktów

1. Zostań przy mnie (nowość)

"Zostań przy mnie" to najnowsza z adaptacji Harlana Cobena przygotowana przez Netfliksa, w tym razem przy współudziale brytyjskich twórców. A przy okazji też jedna z najlepszych. Fabuła tego serialu kryminalnego kręci się wokół kobiety imieniem Megan, która przed laty pracowała jako striptizerka, ale uciekła i zmieniła tożsamość. Teraz zaś będzie musiała na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Wynik: 60 punktów

Top 10 Netflix - Harlan Coben na szczycie dzięki Zostań przy mnie
REKLAMA

Netflix top 10 popularnych tekstów

Bez dwóch zdań omawiany tydzień należał do "Zostań przy mnie", ale cały czas świetnie radzi sobie "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Ten ostatnio to niekwestionowany hit serwisu Netflix i pewne jest, że dyskusje na jego temat jeszcze długo nie ucichną.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA