REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix z pierwszym hitem na Święta. Polacy rzucili się na film "Miłosna pułapka"

Świąteczna komedia romantyczna "Miłosna pułapka" okazała się rzeczywistą pułapką, ale na użytkowników Netflix Polska. Widzowie z całego kraju rzucili się na produkcję, ale nowych hitów Netflix TOP 10 jest znacznie więcej. To też m.in. animowane Arcane" i "Big Mouth".

13.11.2021
10:00
netflix top 10 filmy miłosna pułapka
REKLAMA

Wybór najlepszej nowości z poprzedniego tygodnia nie jest trudny. Spośród wszystkich tytułów cieszących się zainteresowaniem na Netfliksie na czoło wybija się przede wszystkim świetny serial fantasy "Arcane". Adaptacja hitowej serii gier "League of Legends" osiągnęła dobry wynik, ale to nie ona przyciągnęła tłumy. To udało się przede wszystkim świątecznej komedii "Miłosna pułapka".

REKLAMA

Netflix TOP 10 - popularne filmy i seriale tygodnia:

10. Armia złodziei (spadek o osiem miejsc)

Współpraca Zacka Snydera i Netfliksa nie zakończy się wraz z "Armią złodziei". To wiemy już na pewno. Trudno się jednak dziwić chęci obu stron do dalszej współpracy. Snyder zdążył się sparzyć na WarnerMedia (choć szefostwo tej korporacji wypuściło ostatecznie "Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera" na HBO Max), a Netflix stale poszukuje chętnych twórców. Obie wyprodukowane przez niego filmy cieszyły się zresztą olbrzymim zainteresowaniem wśród użytkowników platformy Netflix.

Wynik: 15 punktów

9. Narcos: Meksyk (nowość)

Oryginalne "Narcos" było jednym z pierwszych globalnych hitów Netfliksa. Po jego zakończeniu wydawało się, że pałeczkę przejmie rozgrywający się w Meksyku spin-off. "Narcos: Meksyk" z każdym kolejnym sezonem stało jednak na coraz niższym poziomie. Dlatego w swojej recenzji finałowych odcinków nasz dziennikarz deklaruje, że nie będzie płakał za uniwersum "Narcos".

Wynik: 21 punktów

8. Jak zostać gwiazdą (nowość)

"Jak zostać gwiazdą" to najnowsza kinowa produkcja z Polski, która dostała się na Netfliksa w ramach czasowej licencji. Fabuła tej komedii obyczajowej kręci się wokół utalentowanej dziewczyny z małego miasteczka biorącej udział w hitowym programie "Music Race". Prawdziwym celem "Ostrej" nie jest jednak zwycięstwo a wywarcie zemsty na będącym w jury ojcu, który kiedyś porzucił ją i jej matkę. W obsadzie filmu znaleźli się Katarzyna Sawczuk, Maciej Zakościelny, Tomasz Karolak i Julia Kamińska.

Wynik: 20 punktów

7. Zemsta rewolwerowca (nowość)

Film "Zemsta rewolwerowca" budził sporo kontrowersji przed swoją premierą z racji na niemal w całości czarnoskórą obsadę. Nawet w Polsce dało się słychać głosy, że jak to możliwe w westernie i na Dzikim Zachodzie. Niestety, niektórym osobom nie sposób wytłumaczyć, że wielu amerykańskich kowbojów miało inny kolor skóry niż biały. Czy "Zemsta rewolwerowca" wpłynie na większą świadomość widzów? Trudno ocenić, ale po prostu jako rozrywkowy film produkcja z Idrisem Elbą spisuje się naprawdę dobrze.

Wynik: 26 punktów

6. Psi patrol (to samo miejsce)

"Psi patrol" opowiada historię Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye. Kim są wspomniani bohaterowie? To grupa bohaterskich szczeniaków, którzy pod przywództwem swojego ludzkiego przyjaciela o imieniu Ryder wyruszają na ratunek potrzebującym. "Psi patrol" raz za razem udowadnia bowiem młodym widzom z całego świata, że nawet najmniejsi z nas są zdolni do wielkich czynów.

Wynik: 28 punktów

5. Yara (nowość)

"Yara" to wyprodukowany we Włoszech dramat kryminalny poświęcony zaginięciu 13-letniej dziewczynki. Sprawę otrzymuje utalentowana i doświadczona prokurator, ale dochodzenie szybko staje w miejscu. W znalezieniu porywacza i potencjalnego mordercy może znaleziona próbka DNA. Problem w tym, że w bazie danych policji nie ma nikogo do niej pasującego. "Yara" nie jest pierwszym włoskim kryminałem, który zdobył uznanie polskich widzów i jak znam życie, nie będzie też ostatnim.

Wynik: 33 punkty

4. Arcane (nowość)

Olbrzymi sukces "Arcane" to zagadka warta rozwikłania. Nowa animacja Netfliksa była dosyć mocno reklamowana przez platformę, ale jej ponury, brutalny i siłą rzeczy hermetyczny świat mógł odstraszyć przeciętnego odbiorcę. Czyżby fanów "League of Legends" wśród subskrybentów Netflix Polska było więcej niż można było się spodziewać? A może na popularność pierwszych odcinków "Arcane" wpłynęły zachwycone recenzje, chwalące przepiękną grafikę i poruszającą historię w fascynująco steampunkowym otoczeniu? Odpowiedź przyniosą kolejne tygodnie, w trakcie których zadebiutują następne epizody.

Wynik: 39 punktów

3. Squid Game (spadek o dwa miejsca)

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Już w zestawieniu za poprzedni tydzień "Squid Game" nieomal dało się pokonać "Armii złodziejów", ale tamo zwycięstwo było ostatnim. Nie zmienia to jednak faktu, że południowokoreański thriller wielokrotnie prześcignął wszelkie oczekiwania i znalazł odbiorców właściwie na całym świecie. Co przed kilkoma dniami poskutkowało oficjalną zapowiedzią 2. sezonu.

Wynik: 48 punktów

2. Big Mouth (powrót do zestawienia)

"Big Mouth" wróciło na Netfliksa z nowymi odcinkami pod koniec poprzedniego tygodnia i właściwie od razu wskoczyło do czołowej trójki najpopularniejszych produkcji. Nowy sezon w mojej skromnej opinii stoi na niezwykle niskim poziomie i potwierdza ostatecznie, że ten serial nigdy nie będzie lepszy. Narzekania krytyków nieszczególnie wpływają jednak na fanów amerykańskiej animacji poświęconej grupie napalonych nastolatków.

Wynik: 50 punktów

1. Miłosna pułapka (nowość)

REKLAMA

Polacy uwielbiają komedie romantyczne Netfliksa. Jeszcze wyżej cenią filmy świąteczne od serwisu. A co kochają najbardziej na świecie? Połączenie jednego i drugiego. "Miłosna pułapka" to kolejna produkcja łącząca świąteczne tło z opowieścią o nietypowej parze, która pomimo trudnych początków zaczyna czuć do siebie coraz większą sympatię. Główną bohaterką najpopularniejszego filmu ostatniego tygodnia jest Natalie, która zostaje oszukana przez chłopaka, z którym randkowała online. Mężczyzna obiecuje jej to jednak wynagrodzić.

Wynik: 67 punktów

*Autorką zdjęcia głównego jest Bettina Strauss/Netflix © 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA