REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix: najpopularniejsze filmy i seriale. Te produkcje oglądamy najchętniej!

Netflix TOP 10 to lista najpopularniejszych filmów i seriali serwisu. Przedstawiamy 10 tytułów najchętniej oglądanych na Netflix Polska.

06.11.2021
10:04
top netflix armia złodziei co oglądać
REKLAMA

Jakie są najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix Polska? "Armia złodziei" w ostatnim tygodniu wybiła się zdecydowanie najmocniej ze wszystkich nowości i rzuciła wyzwanie dominującemu na Netfliksa od ponad miesiąca "Squid Game". Dużą popularnością cieszyły się też filmy "Sonic. Szybki jak błyskawica" i "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Co jeszcze warto wybrać z oferty VOD?

Co powiecie na "Sonic. Szybki jak błyskawica"? Macie bardziej ochotę na mocny thriller? Netflix proponuje "Efekt hipnozy". A jeżeli chcecie coś zupełnie innego, to ciekawą alternatywą wydaje się western "Zemsta rewolwerowca".

REKLAMA

TOP Netflix - co oglądać z ostatnich nowości serwisu?

10. Zemsta rewolwerowca (nowość)

Najlepsze filmy na Netflix Polska

Idris Elba, Zazie Beets, Regina King i Jonathan Majors w rolach głównych? "Zemsta rewolwerowca" na pierwszy rzut oka robi duże wrażenie swoją obsadą. Jeżeli jednak wierzyć naszemu recenzentowi, który rozpływa się nad nowym filmem Netfliksa, to mamy tu do czynienia ze znacznie większą liczbą plusów. Tym bardziej cieszy więc mocny start produkcji na polskiej wersji platformy. Można było mieć pewne obawy przed nacechowanym ideologicznie bojkotem.

Wynik: 16 punktów

9. Ty (spadek o siedem miejsc)

"Ty" jest jednym z najstarszych seriali wciąż produkowanych przez Netfliksa, co doskonale pokazuje w jakim tempie ta firma decyduje się na kasowanie swoich tytułów. Nic jednak nie wskazuje na to, żebyśmy mieli prędko pożegnać Joego Goldberga. Widzowie (nie tylko w Polsce) wciąż uwielbiają bowiem oglądać poczynania tego stalkera i seryjnego zabójcy. 4. sezon już zapowiedziany.

Wynik: 17 punktów

8. Sprzątaczka (spadek o cztery miejsca)

"Sprzątaczka" opowiada historię samotnej matki, która rozpoczyna pracę jako tania pomoc domowa, by utrzymać siebie i swoją córkę. Wyprodukowany przez Netfliksa melodramat zdobył dużą popularność w Polsce i utrzymuje się na liście TOP 10 już od ponad miesiąca. Zajął też 2. miejsce w rankingu za cały październik.

Wynik: 25 punktów

7. Efekt hipnozy (nowość)

Kate Siegiel powoli staje się etatową aktorką wszelkich amerykańskich horrorów (tych Netfliksa i tych dostępnych w kinach). Aktorka wystąpiła w ostatnim czasie w takich produkcjach jak "Oculus", "Ouija: Narodziny zła", "Gra Geralda", "Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nocna msza". Teraz dołożyła do tego psychologiczny horror "Efekt hipnozy", w którym gra kobietę szybko tracącą władzę nad własnym życiem i zmuszaną do posłuszeństwa za pomocą hipnozy.

Wynik: 28 punktów

6. Psi patrol (to samo miejsce)

Wśród najmłodszych fanów Netflix Polska wciąż nie minął szał na "Psi patrol" wywołany premierą nowego sezonu. To aż dziw, że szefowie platformy nie zainwestowali jeszcze w kolejne odcinki. Polskie dzieci uwielbiają tę serię, a mimo to nadal mają dostęp tylko do 78 odcinków z prawie dwóch setek dostępnych w innych krajach.

Wynik: 34 punkty

5. Sonic. Szybki jak błyskawica (nowość)

Jeż Sonic od lat jest jednym z najpopularniejszych bohaterów gier wideo, ale niestety nie przekłada się to zbyt wiele udanych produkcji w ostatniej dekadzie. Wielu fanów wini za to Segę, ale firmie trzeba oddać w jednym sprawiedliwość. Dokonała bowiem tego, czego nie udało się wielu innym i zrobiła udaną filmową adaptację tej postaci. "Sonic. Szybki jak błyskawica" zasługuje na wszelkie pochwały i osobiście już nie mogę się doczekać jego sequela.

Wynik: 35 punktów

4. W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (awans o trzy miejsca)

Sequel "W lesie dziś nie zaśnie nikt" udowodnił wszystkim niedowiarkom, że Polacy potrafią jednak robić dobre i mocne horrory. Produkcja dalece wykracza poza slasherowe schematy, na których opierała się 1. część. Dzięki czemu zapewnia widzom szaloną podróż w rejony równie brutalne, co pełne samoświadomego humoru. Potrzebujecie więcej powód, żeby dać szansę filmowi Bartosza M. Kowalskiego? Sprawdźcie naszą recenzję "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2".

Wynik: 37 punktów

3. Dynastia (to samo miejsce)

"Dynastia" to w jakimś sensie nieśmiertelna produkcja. Bez względu na to, czy mieliście kiedykolwiek okazję oglądać oryginalną serię z lat 1981-89 czy nie, to na pewno o niej słyszeliście. Mowa przecież o tytule, który razem z "Modą na sukces" rozpoczął erę telenowelowych tasiemców. A rozpoznawalność w tej branży jest wszystkim. Wystarczy spojrzeć, jakie fantastyczne wyniki osiągają kolejne sezony remaków stworzonego w XXI wieku.

Wynik: 43 punkty

2. Armia złodziei (nowość)

"Armia umarłych" Zacka Snydera poświęcona wielkiemu napadowi na kasyno zorganizowanemu w środku apokalipsy zombie okazała się jednym z największych tegorocznych hitów. Netflix dobrze przewidział reakcję swoich widzów, bo jeszcze przed jej premierą dał zielone światło na powstanie prequela. Produkcja zatytułowana "Armia złodziei" nie zyskała zbyt dobrych recenzji, ale mimo to mocno weszła do naszej topki.

Wynik: 63 punkty

REKLAMA

1. Squid Game (to samo miejsce)

"Squid Game" w październiku było najpopularniejszą produkcją na polskim Netfliksie przez 30 z 31 dni. Czasy dominacji południowokoreańskiego serialu dobiegają jednak końca, bo po prostu powoli kończą się chętni do obejrzenia go widzowie. Na wypadek gdyby jednak jakimś cudem umknęła wam ta produkcja, to w dużym skrócie mamy tu do czynienia z opowieścią o grupie Koreańczyków zmuszanych do rywalizacji w śmiertelnych zawodach. Zwycięzca zdobędzie pieniądze pozwalające mu lub jej na spłacenie posiadanych długów.

Wynik: 65 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA