REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

"Przepaść": reklama książki Remigiusza Mroza zablokowana za obrazę uczuć religijnych

Lada dzień swoją premierę będzie mieć "Przepaść" Remigiusza Mroza. Tymczasem jedno z miast zablokowało reklamę książki z uwagi na obrazę uczuć religijnych.

22.10.2021
15:03
przepaść remigiusz mróz obraza uczuć religijnych
REKLAMA

"Przepaść" Remigiusza Mroza to siódmy tom cyklu o komisarzu Wiktorze Froście. Jej premiera odbędzie się 27 października, a pierwsi czytelnicy otrzymali już swoje preorderowe egzemplarze. Jak wiadomo, Mróz to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, który poziomem poczytności wyprzedza nawet Olgę Tokarczuk czy mistrza grozy Stephena Kinga w rankingach czytelnictwa Biblioteki Narodowej. Nie trzeba zresztą Mroza czytać, żeby go kojarzyć - tymczasem jedno z polskich miast zapewniło mu darmową reklamę… blokując inną reklamę.

REKLAMA

Przepaść Remigiusza Mroza: reklama zablokowana za obrazę uczuć religijnych

Mróz poinformował w swoich mediach społecznościowych, że reklama "Przepaści" w komunikacji miejskiej została zablokowana w jednym z polskich miast, ponieważ obraża uczucia religijne. Pisarz komentuje to słowami: "kolejny level życia w Polsce osiągnięty". Tym samym, rzecz jasna, miasto zafundowało Mrozowi dodatkową, w pełni darmową reklamę. Inna sprawa, że za obrazę uczuć uznano tu dość niepozorny fragment okładki. Widzimy na nim medalik z Maryją schlapany kroplami krwi.

Nie do końca pojmuję, w jaki sposób miałoby to godzić w wiarę i religijne uczucia kogokolwiek - zresztą, decyzji władz miasta dziwią się również fani pisarza. Pod postami na Twitterze czy Facebooku pojawiają się kolejne komentarze osób, które podkreślają, że są katolikami i absolutnie nie rozumieją, co krzywdzącego można dostrzec we wspomnianej okładce. Przeglądając setki wypowiedzi nie sposób natknąć się na takie, które zgadzają się z decyzją lub dostrzegają coś obraźliwego w projekcie. Tak czy owak, Mróz raczej nie ma powodów do narzekań.

"Przepaść" to kolejna odsłona cyklu kryminałów o zakopiańskim komisarzu, który rozpoczął się tomem "Ekspozycja". Cykl wysokogórski oscyluje wokół sprawy tzw. Bestii z Giewontu. W górach znaleziono ludzkie ciało, rozpięte na krzyżu na Giewoncie. W ustach zamordowanego umieszczono dziwną monetę; wówczas policja odkrywa, że w górach grasuje niebezpieczny morderca. Jego motywacje i tożsamość są nieznane. Sprawę prowadzi Wiktor Frost. A poniżej przeczytacie oficjalny opis najnowszej książki:

REKLAMA

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn. Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA