REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Radek Kotarski bezterminowo zawiesza "Polimaty". "Poczułem drżenie serca"

Radek Kotarski oznajmił, że zawiesza działalność "Polimatów". YouTuber zdecydował się poświęcić teraz zupełnie innej aktywności, bo poczuł, że w znanym wszystkim formacie nieco się już wypalił. Nie zamierza jednak znikać z przestrzeni publicznej. Wciąż będzie chociażby prowadził podcast z Dawidem Podsiadło.

17.02.2022
17:01
radek kotarski polimaty koniec
REKLAMA

Radek Kotarski kończy z "Polimatami". Przynajmniej na jakiś czas. Według opublikowanego przez niego na YouTubie wideo nie jest to tym razem forma żartu, jak to miało miejsce kilka lat temu, kiedy, z grubsza rzecz ujmując, zmienił "Polimaty" na "Polimaty 2". Jak sam mówi, teraz zamierza poświęcić się zupełnie nowej działalności.

Nie ma jednak co płakać, bo Kotarski zapowiedział, że nie zniknie całkowicie z przestrzeni publicznej. Owszem, nie zamierza, przynajmniej przez jakiś czas, dzielić się ze swoimi fanami zdobytą przez siebie wiedzą. Wciąż będzie jednak na przykład prowadził podcast z Dawidem Podsiadło.

REKLAMA

Radek Kotarski kończy z "Polimatami"?

To właśnie wydarzenia związane z finałowym odcinkiem 2. sezonu "PKP" ("Podsiadło Kotarski Podcast") sprawiły, że Kotarski postanowił coś w swoim życiu zmienić. Jak sam mówi w "Polimatach" wpadł już w rutynę. Zaczęło go to nudzić. Dreszcz emocji poczuł, gdy na potrzeby podcastu miał napisać pierwsze od czwartej klasy podstawówki opowiadanie.

Dla wielu osób to (opowiadanie - przyp. red.) było coś, co miało określoną wartość. Niektórym się to spodobało, innym mniej. Natomiast to, co było dla mnie najważniejsze, to było to właśnie drżenie serca. To jest ten moment, kiedy ja wyczuwam pismo nosem i wiem, że to jest rzecz, za którą warto by podążyć, bo to jest nowe wyzwanie. I gdyby ktokolwiek mnie zapytał, czy ja rok temu planuję niesamowitą karierę w zakresie pisarstwa fabularnego, to być może parę razy przeszło mi to przez myśl, ale nigdy bym się na to nie zdecydował, bo właśnie popularyzuję naukę w formie "Polimatów", książek i tak dalej. Dzisiaj to jest coś, czym się bardzo mocno zainteresowałem

- mówi Kotarski.

Radek Kotarski ma na swoim koncie kilka książek, ale żadna z nich nie jest fabułą. Dopiero teraz na poważnie zainteresował się tą formą literacką i zamierza spróbować w niej swoich sił. Pracuje już nawet nad debiutanckim zbiorem opowiadań.

Radek Kotarski - Polimaty - co dalej?
REKLAMA

Radek Kotarski będzie pisał książki fabularne

Aspirujący pisarz nie wyklucza jednak powrotu w przyszłości do formatu, jakim są "Polimaty". Nie wie jednak, czy i kiedy miałoby do niego dojść. Na razie zamierza skupić się na pisaniu i zachęca swoich fanów, aby go w tym wspierali. Pozostaje nam więc trzymać mocno za niego kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA