REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fani zachwyceni detalami w "Rodzie Smoka" - tylko HBO tak potrafi! Ten smaczek na pewno przeoczyliście

"Ród Smoka" nareszcie zadebiutował. Pierwszy odcinek serii był raczej nieśpieszny, ale przyniósł widzom niemało emocji. Produkcja HBO zachwyca nie tylko podejściem do opowiadanej przez siebie historii, lecz także scenografią, efektami czy kostiumami. Fani wyłapują kolejne smaczki i detale, z których najciekawszym wydaje się naszyjnik Rhaenyry Targaryen.

24.08.2022
16:28
ród smoka gra o tron hbo rhaenyra targaryen naszyjnik fani
REKLAMA

Kilka dni temu oglądałem "Ród Smoka" i widząc cały ten scenograficzny przepych, kolejny raz pomyślałem sobie: "Dlaczego "Wiedźmin" nie może tak wyglądać?". Dbałość o najmniejszy drobiazg to znów ma być znak rozpoznawczy HBO, tak by żadna inna platforma czy stacja nie mogła się z nim pod tym względem równać. Takie zgrabnie wprowadzone smaczki jak choćby wspomniany naszyjnik Rhaenyry Targaryen bez wątpienia zasługują na wszystkie branżowe nagrody.

Pilotażowy epizod "Rodu Smoka" odniósł spektakularny sukces, przyciągając przed ekrany 9,986 mln widzów. To rekord, jeśli chodzi o widownię pierwszego odcinka jakiegokolwiek nowego serialu oryginalnego HBO Max. Również w Polsce do "Rodu Smoka" zasiadło więcej osób niż do innych produkcji serwisu. I bardzo dobrze, bo to produkcja, która jak na razie absolutnie zasługuje na wysokie wyniki oglądalności.

REKLAMA

Ród Smoka: fani zachwyceni naszyjnikiem Rhaenyry. Tylko HBO tak potrafi

Twórcy naprawdę się postarali, a fani "Gry o tron" z przyjemnością wyłapują rozsiane przez nich easter eggi i nawiązania. Jedno z ciekawszych pojawiło się w scenie wyboru Rhaenyry Targaryen na następczynię jej ojca Viserysa I. O co dokładnie chodzi? Rzecz dotyczy noszonego przez księżniczkę naszyjnika, który przedstawia herby rodów zarządzających Siedmioma Królestwami oraz rodu królewskiego Targaryenów.

Jak podkreśla jedna z internautek na facebookowej grupie poświęconej serialowi: "Gdyby nie posty tego typu dla fanów, te szczegóły umknęłyby i cała praca twórców nie mogłaby być należycie doceniona. Brawo za post!". Udostępnione zdjęcia pochodzą z innego fanowskiego profilu, bardzo w social mediach popularnego: "House of the Dragon Brasil".

Spostrzegawczy fani dokładnie przeanalizowali biżuterię bohaterki, dopatrując się wszystkich kluczowych herbów. Twórcy mogą - i powinni!- czuć dumę, bo widzowie cenią sobie tak przemyślane i wystudiowane sposoby na budowanie wiarygodności świata przedstawionego. Przez lata mówiło się, że "HBO potrafi". Potem jednak w "Grze o tron" pojawiły się takie wpadki jak słynny kubek ze Starbucksa.

REKLAMA

Na szczęście dowody na świeże podejście twórców prequela widać gołym okiem. Żal tylko, że włączając fantasy od Netfliksa czy Amazona nie dostajemy czegoś podobnego. Gdy współpracujący z HBO aktorzy pochylają się nad detalami w świetnie zaprojektowanych kostiumach i otoczeniu rozbudowanych dekoracji, bohaterowie serialowego "Wiedźmina" wyglądają jak oszczędzający na strojach LARP-owcy. Wystarczy tylko przypomnieć dziwaczną zbroję Geralta i ohydnym rynsztunku Nilfgaardczyków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA