REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jak wygląda dzielenie konta w SkyShowtime i ile osób może oglądać naraz? Jest nieźle

Dzielenie konta w SkyShowtime - jakie są zasady, ile można utworzyć profili i ile osób może oglądać filmy i seriale jednocześnie? Wiemy już wszystko na ten temat. Jest nieźle.

14.02.2023
11:40
skyshowtime-dzielenie-konta-profile-ile-osob-naraz
REKLAMA

SkyShowtime zadebiutował w Polsce na Walentynki i wszyscy chętni mogą już wykupić abonament na dostęp do treści od wytwórni Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock oraz... produkcji od HBO. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto wykładać pieniądze na kolejny serwis VOD.

Czytaj też: 

REKLAMA

Za możliwość oglądania filmów i seriali z biblioteki SkyShowtime nie płaci się majątku - zgodnie z zapowiedziami. SkyShowtime kosztuje w Polsce miesięcznie 24,99 zł, a w ramach promocji pierwsi klienci będą płacić co miesiąc jedynie 12,49 zł. Tylko co z dzieleniem konta? I jak to wypada na tle konkurencji w postaci usług Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ i Apple TV+? Sprawdzamy.

Dzielnie konta SkyShowtime - zasady i ograniczenia

Podobnie jak w przypadku innych serwisów VOD, z jednego konta SkyShowtime może korzystać więcej niż jedna osoba i to jednocześnie, a nie na zmianę. Twórcy serwisu dopuszczają taką możliwość, aczkolwiek trzeba pamiętać, że wedle zamysłu twórców usługi dotyczy to jednego gospodarstwa domowego.

Oznacza to, że dzielenie się kontem ze SkyShowtime z bliskimi, z którymi mieszkamy pod jednym dachem, jest jak najbardziej w porządku. Z kolei udostępnianie konta rodzinie, z którą się już nie mieszka (rodzeństwu, dzieciom, rodzicom itd.), można z kolei uznać już za naginanie regulaminu.

A co z dzieleniem się dostępem do SkyShowtime ze znajomymi lub obcymi osobami poznanymi przez internet? Tutaj już nie ma wątpliwości, że to brzmi jak intencjonalne łamanie regulaminu dostępu do usługi, aczkolwiek na tym etapie nie wiadomo, czy i jak serwis będzie to weryfikował lub ograniczał.

Ile można stworzyć profili w SkyShowtime?

W ramach jednego konta użytkownika SkyShowtime można utworzyć do sześciu profili użytkownika. Dzięki temu np. dwoje rodziców oraz aż czwórka dzieci mogą mieć swoją własną historię oglądania. Inna opcja to utworzenie profili na małżeństwa z dwójką dzieci i pary dziadków, gdzie każdy będzie mógł wybierać swoje filmy i seriale.

Ile osób może jednocześnie oglądać filmy i seriale z jednego konta SkyShowtime?

Usługa pozwala utworzyć sześć profili, ale to nie oznacza, że wszyscy domownicy mogą oglądać jednocześnie inne treści wideo. Jedno konta pozwala na uruchamianie trzech strumieni wideo w tym samym czasie, więc jeśli utworzono cztery, pięć lub sześć profili, to będzie jak z łazienką rano: kto pierwszy, ten lepszy.

SkyShowtime w Polsce jest już dostępny

A jak wygląda dzielenie konta w serwisach Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ i Apple TV+?

W przypadku Netfliksa dzielenie konta to temat nie na jeden, a na całą serię artykułów. Platforma od miesięcy kombinuje, jak zniechęcić do takiego działania swoich użytkowników. Jak na razie nie wiadomo, jakie restrykcje się pojawią w Polsce i obecnie można stworzyć do pięciu profili. Liczba jednoczesnych strumieni zależna jest od wybranego abonamentu:

  • Netflix Podstawowy - jeden strumień wideo;
  • Netflix Standard - dwa strumienie wideo;
  • Netflix Premium - cztery strumienie wideo.

Niedługo zapewne trzeba będzie jednak dopłacić za dodanie do konta dodatkowego gospodarstwa domowego, a do tego mogą pojawić się ograniczenia w postaci konieczności przepisywania kodów wysyłanych poprzez wiadomości e-mail lub logowania się do określonej sieci Wi-Fi raz na jakiś czas.

W przypadku HBO Max również można stworzyć pięć profili użytkownika i odpalić naraz trzy strumienie wideo, podczas gdy Amazon Prime Video i Disney+ pozwalają stworzyć ich po sześć. W przypadku tych platform filmy i seriale oglądać mogą jednocześnie odpowiednio trzy i cztery osoby.

Apple TV+ podchodzi do kwestii dzielenia konta nieco inaczej, gdyż realizowana jest ona poprzez współdzielenie subskrypcji w ramach Chmury rodzinnej. Dzięki temu z usługi może korzystać do sześciu osób za pośrednictwem swoich kont Apple ID, bez konieczności podawania danych logowania i ręcznego tworzenia profili.

SkyShowtime na tle konkurencji wypada całkiem nieźle.

Jeśli chodzi o możliwość jednoczesnego oglądania wideo, to z jednego konta SkyShowtime może korzystać naraz więcej osób niż w przypadku planów Netflix Standardowy i Netflix Standard i tyle samo, co z HBO Max i Amazon Prime Video. Pod tym względem lepiej wypadają z kolei Netflix Premium, Disney+ i Apple TV+.

REKLAMA

Jeśli chodzi z kolei o osobne profile z własną historią oglądania, to w ramach nowego VOD w Polsce można utworzyć ich o jeden więcej niż w usługach Netflix i HBO Max, więc SkyShowtime wypada super. Amazon Prime Video, Disney+ i Apple TV+ pozwalają dodać tyle samo profili.

Na koniec warto dodać, że na start w SkyShowtime jest utworzony jeden profil główny, a do tego dochodzi jeden profil dla dziecka. Jeśli z usługi ma korzystać sześć osób dorosłych, to ten dziecięcy profil trzeba ręcznie usunąć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA