REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Oficjalnie: twórcy "Gry o tron" nie będą pracować przy spin-offach serialu

D.B. Weiss i David Benioff zakończyli na dobre przygodę z "Grą o tron". To właśnie oni stoją za serialową ekranizacją "Pieśni Lodu i ognia" George'a R. R. Martina dla HBO. W produkcji jest kilka spin-offów z "Rodem Smoka" na czele, ale nigdzie nie zobaczymy ich nazwiska w napisach końcowych. Pracują za to przy innych projektach, m.in. dla Netfliksa.

08.03.2022
21:02
tworcy gra o tron weiss benioff spin offy
REKLAMA

Ta informacja może ucieszyć tych fanów "Gry o tron", którzy nigdy nie wybaczą zakończenia serialowej sagi HBO. D.B. Weissowi i Davidowi Benioffowi nie można jednak odmówić tego, że dali nam (do pewnego momentu) dzieło, którym przez lata żyli ludzie na całym świecie. 8. sezon był do kitu, ale wkład, jaki wnieśli we współczesną fantastykę i seriale ogółem, nigdy nie będzie im zapomniany. Teraz jednak przekazują pałeczkę dalej.

REKLAMA

W lutym zakończyły się zdjęcia do "Rodu Smoka" - pierwszego spin-offu, a właściwie prequela, "Gry o tron" dziejącego się za czasów panowania Targaryanów. Jego showrunnerami są Ryan J. Condal i Miguel Sapochnik, a premiera zapowiedziana jest na drugą połowę 2022 roku. W planach jest kilka produkcji z tego uniwersum: "Tales of Dunk & Egg", "10 000 Ships" i animacje.

Twórcy "Gry o tron" zakończyli już ten etap życia. W Westeros byli przez bite 11 lat.

I choć w sumie mogło być dla niektórych oczywiste, bo twórcy "Rodu Smoka" byli znani od dawna, to teraz mamy oficjalne potwierdzenie: D.B. Weiss i David Benioff nie będą pracować przy żadnym ze spin-offów. Ten pierwszy obiecał potwierdził to w wywiadzie dla "Entertainment Weekly".

W sumie przez 11 lat kręciliśmy ten serial. I kiedy mówię "11 lat", to mam na myśli to, że przez cały czas, każdego dnia, przez cały dzień, przez 11 lat. To była najlepsza dekada w naszym życiu. Wciąż wydaje się to snem. Dotarliśmy jednak do punktu, w którym było jasne, że nasza obecność w tym świecie nie ma już sensu. Po prostu wydawało się nam, że czas ruszyć dalej i być podekscytowanym budową czegoś zupełnie innego - budowaniu wielu innych rzeczy

- powiedział D.B. Weiss dla "EW"

Co robi D.B. Weiss i David Benioff? M.in. ekranizację "Problemu trzech ciał" i inne filmy dla Netfliksa.

Obaj panowie mają teraz pełne ręce roboty, bo zmienili barwy. D.B. Weiss nakręcił dla Netfliksa komedię "Metal Lords", a wyprodukował ją David Benioff (o nastoletnich metalach, którzy chcą zdobyć sławę w bitwie zespołów). Byli też producentami serialu "Pani dziekan" dla tej samej platformy.

REKLAMA

Razem przygotowują też ekranizację "Problemu trzech ciał" i oby tego nie skopali, bo trylogia (na razie biorą się za pierwszą część) Cixina Liu to jedna z moich ulubionych serii science-fiction. Mieli też nakręcić kolejną trylogię "Gwiezdnych wojen", ale chyba nic z tego (póki co) nie wyjdzie.

Nowy film twórców "Gry o tron" - "Metal Lords" - będzie mieć premierę na Netfliksie 8 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA