REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Seriale
  4. Mobile /

David Benioff i D.B. Weiss zdradzili, jaki będzie ich pierwszy serial dla Netfliksa. O czym opowie „Problem trzech ciał”?

„Gra o tron” to jeden z najpopularniejszych seriali w dziejach telewizji, ale jego twórcy – David Benioff i D.B. Weiss – nie cieszą się od dłuższego czasu popularnością. Czy ich najnowszy projekt robiony dla serwisu Netflix zmieni negatywną opinię widzów. Właśnie ujawniono, że będzie nim serial science fiction pt. „Three-Body Problem”.

01.09.2020
20:10
problem trzech ciał
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu David Benioff i D.B. Weiss ogrzewali się w sławie „Gry o tron” i byli zewsząd chwaleni za fantastyczne przełożenie trudnej prozy George'a R.R. Martina na świat serialu. Od 5. sezonu produkcji HBO showrunnerzy musieli jednak zdać się głównie na swoje umiejętności, instynkt i wyobraźnię. Zdaniem większości krytyków i fanów serialu „Gra o tron” wyszło im to dosyć przeciętnie. Negatywne reakcje wobec finałowego sezonu serialu obróciły się z tego powodu właśnie przeciwko Benioffowi i Weissowi. A były tak mocne, że nawet Google zaczął ich wyświetlać pod hasłem „słabi scenarzyści”.

Wspomniane problemy zmieniły nastawienie do obu twórców. Wszystkie kolejne projekty, przy których pojawiało się nazwisko któregoś ze scenarzystów tworzących duet D&D, były albo wyśmiewane (jak film „Bliźniak”), albo przyjmowane z dużą dozą obaw. Wielu fanów „Gwiezdnych wojen” wprost cieszyło się, że David Benioff i D.B. Weiss ostatecznie musieli wycofać się z przygotowań nad nową trylogią rozgrywającą się w odległej galaktyce. Platforma Netflix zdaje się jednak nadal wiązać duże nadzieje z zawartym na wyłączność kontraktem z Weissem i Benioffem.

Właśnie ujawniono, jaki będzie ich pierwszy projekt dla serwisu Netflix. Benioff i Weiss stworzą adaptację powieści „Problem trzech ciał”.

problem trzech ciał class="wp-image-439231"
Foto: Okładka książki Problem trzech ciał/Dom Wydawniczy Rebis

Jak podaje portal Variety, serial „Three-Body Problem” napiszą właśnie Benioff, Weiss i Alexander Woo („Czysta krew”, „Manhattan”, „Terror: Dzień hańby”). Cała trójka przyjmie też role producentów wykonawczych razem z reżyserem „Ostatniego Jedi” Rianem Johnsonem, Bradem Pittem i Rosamund Pike. Co ciekawe, umowa podpisana z Netfliksem zakłada przygotowanie serii obejmującej wszystkie trzy książki z cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” autorstwa chińskiego pisarza Liu Cixina.

Mówiąc dokładniej, chodzi o powieści „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Pierwsza z nich została nagrodzona w 2015 roku prestiżową nagrodą Hugo dla najlepszego dzieła science fiction. Trylogia Cixina opowiada alternatywną rzeczywistość, w której chińscy naukowcy nawiązują kontakt z pozaziemską cywilizacją poddawaną ciągłej zagładzie. Wiele lat później naukowiec Wang Miao bada tajemniczy trend samobójstw wśród astrofizyków, którzy próbowali rozwikłać grę wirtualną o nazwie „Trzy ciała”. Wkrótce odkrywa, że coś łączy ją z obcymi istotami.

REKLAMA

Dokładna data premiery „Three-Body Problem” nie jest jeszcze znana.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA