REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

16 tys. lat - tyle czasu oglądaliśmy 2. sezon "Wiedźmina". Wszystko to w zaledwie 3 dni

2. sezon "Wiedźmina" od zeszłego piątku podbija serca użytkowników Netfliksa na całym świecie. W ciągu zaledwie trzech dni od jego wyczekiwanej premiery oglądaliśmy go łącznie przez ponad 142 mln godzin. Dzięki temu jest to aktualnie najpopularniejszy serial na platformie. A ponieważ Geralta nigdy za wiele, drugie życie zyskała też pierwsza odsłona produkcji.

22.12.2021
10:41
wiedźmin 2 sezon Netflix premiera top10
REKLAMA

Emocje po premierze 2. sezonu "Wiedźmina" jeszcze nie opadły. W końcu osiem odcinków nowej odsłony adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego zadebiutowały na Netfliksie w zeszły piątek, 17 grudnia. Wystarczyły więc trzy dni, aby zdominował listę najpopularniejszych seriali anglojęzycznych platformy.

Netflix podaje teraz zestawienia najpopularniejszych tytułów w swojej bibliotece, jednocześnie informując o wynikach ich oglądalności. Lista aktualizowana jest co tydzień i dowiadujemy się z niej, co subksrybenci platformy najchętniej oglądali w minionych dniach. Jak się okazuje między 13 a 19 grudnia najchętniej sięgaliśmy po 2. sezon "Wiedźmina". Za tym tytułem znalazła się... pierwsza odsłona hitowego serialu.

REKLAMA

2. sezon Wiedźmina - ile czasu oglądaliśmy serial Netfliksa?

Wiedźmin - 2 sezon - Netflix

Przed 2. sezonem "Wiedźmina" użytkownicy postanowili sobie przypomnieć wcześniejsze odcinki. Zgodnie z nową metryką narzuconą przez Netfliksa oglądaliśmy je przez ponad 49 mln godzin. Niewiele wam to mówi, co? Nawet jeśli, to trzeba przyznać, że liczba ta robi wrażenie. Szczególnie, że mówimy o serialu sprzed dwóch lat. Nie umywa się jednak do wyników nowej odsłony produkcji.

W ciągu zaledwie trzech dni z 2. sezonem "Wiedźmina" użytkownicy Netfliksa spędzili łącznie ponad 142 mln godzin. Oznacza to, że oglądaliśmy go przez ponad 16 tys. lat. 16 tysięcy (!) lat. W trzy dni tyle czasu spędziliśmy z serialem. Dla porównania "Squid Game" może pochwalić się 182 tys. lat, ale osiągnięcie tego wyniku trochę mu zajęło.

REKLAMA

Wiedźmin sezon 2 - ile osób obejrzało serial Netfliksa?

Przełóżmy jednak te powalające liczby na jakieś sensowniejsze wartości. 2. sezon "Wiedźmina" składa się z ośmiu okołogodzinnych odcinków. Załóżmy, że każdy kto zaczął go oglądać, zbindżował je wszystkie. W takim wypadku wyszłoby, że obejrzało go niemal 18 mln osób.

Okazuje się więc, że do sukcesu 1. sezonu z pierwszych czterech tygodni po jego premierze dużo jeszcze brakuje. Pierwsze odcinki serialu w podanym okresie obejrzano w 76 mln gospodarstw domowych. Możemy jednak założyć, że widzowie 2. sezonu "Wiedźmina" szybko przeskoczą ten wynik.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA