REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kto zagra Geralta, Yennefer i Jaskra? Przegląd najciekawszych castingów do Wiedźmina Netfliksa

Castingi do serialu Wiedźmin trwają w najlepsze od kilku miesięcy. Na giełdzie nazwisk pojawiają się zarówno mało znani aktorzy telewizyjni, jak i największe gwiazdy Hollywood. Warto przypomnieć sobie najciekawsze z dotychczasowych propozycji.

23.08.2018
14:22
wiedźmin netflix casting obsada
REKLAMA
REKLAMA

Planowana premiera Wiedźmina przypada na 2020 rok. Według ostatnich doniesień już wkrótce rozpoczną się zdjęcia, więc przynajmniej część ról musi zostać do tego czasu obsadzona. Nie bez przyczyny showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, zdradziła, że jako pierwsze zostaną obsadzone role Geralta, Yennefer i Jaskra.

To kluczowe postaci w wiedźmińskiej sadze, bez których właściwie żaden główny wątek nie może być kręcony. I to właśnie z nimi związanych jest najwięcej dotychczasowych informacji o castingach. Nagrania przedstawiające Yennefer i Geralta być może są kontrolowanym wyciekiem mającym podgrzać atmosferę wokół produkcji. Co ciekawe, żadne z opublikowanych nagrań nie dotyczy barda Jaskra.

Do roli Yennefer w serialu Wiedźmin startują głównie mniej znane aktorki o charakterystycznej urodzie.

Clark Backo kojarzona z roli w Wynnonie Earp oraz Opowieści podręcznej czy Katie Keight. Na ujawnionych nagraniach wszystkie te aktorki prezentują tą samą scenę rozmowy z Geraltem przed rozpoczęciem się balu czarodziejów na Thanedd. Warto jednak pamiętać, że przedstawione sceny nie wejdą do finalnego scenariusza serialu. A przynajmniej tak twierdzi Hissrich.

Wiedźmin - kto zagra?

Do roli Wiedźmina wystartował za to choćby Max Beesley, aktor znany ze swojego bogatego emploi w produkcjach telewizyjnych. Brytyjczyk występował do tej pory głównie w kreacjach drugoplanowych, więc rola Geralta byłaby dla niego przełomem w karierze. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie nazwisko odtwórcy głównego bohatera zostaje ujawnione jako pierwsze. Tym bardziej, że wkrótce miną trzy miesiące wskazane przez Tomasza Bagińskiego.

Na podstawie dotychczasowych przecieków i spekulacji wciąż trudno ocenić, jaką strategią kierują się producenci Wiedźmina. Czy w głównych rolach zatrudnią wielkie nazwiska, które gwarantują zainteresowanie, ale również wiążą się z dużymi kosztami? A może dadzą szansę mniej znanym aktorom? Finałowa obsada będzie zapewne mieszanką obu podejść, bo wśród wymienianych póki co nazwisk nie brakuje sław.

wiedzmin castingi class="wp-image-194254"

Wiedźmini posiadają nadludzkie zdolności, a Geralt przetrwał najwięcej wzmacniających mutacji ze wszystkich znanych w sadze pogromców potworów. Ale czy to czyni z niego Supermana? Tak, odtwórca roli Clarka Kenta/Supermana w DCEU ma wielką ochotę zagrać Geralta z Rivii. Henry Cavill podczas promocji nowej części Mission: Impossible zdradził, że uwielbia gry i książki umiejscowione w świecie Wiedźmina. Tylko czy tak umięśniony aktor na pewno pasuje do tej roli? I czy produkcję stać na tak głośne nazwisko?

Wśród dotychczasowych kandydatek do roli słynnej czarodziejki warto wymienić Belçim Bilgin znaną z występów w filmach Czas nosorożca i Sen motyla. To właśnie materiał z udziałem tureckiej aktorki kurdyjskiego pochodzenia był pierwszym castingiem, który przeciekł do mediów. Bilgin póki co występowała tylko w produkcjach kręconych na Bliskim Wschodzie. Nie oznacza to jednak, że jej kariera filmowa jest uboga. Obrazy z jej udziałem były doceniane m.in. w Cannes i podczas festiwalu Camerimage.

wiedźmin obsada class="wp-image-194260"

Jeżeli Netfliksa stać na zatrudnienie tak głośnego nazwiska jak Sebastian Stan do epizodycznej roli, to oznaczało by, że Wiedźmin ma naprawdę pokaźny budżet. Media są zgodne co do tego, że aktor znany z roli Zimowego Żołnierza w filmach Marvela, pojawił się na castingu i jest bliski otrzymania roli Borcha. Rycerz skrywający niesamowitą tajemnicę pojawił się tylko w jednym opowiadaniu klasycznej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Serial Netfliksa nie będzie jednak dokładną adaptacją dzieł polskiego pisarza.

wiedzmin obsada class="wp-image-194251"

Któż inny lepiej nadawałby się do roli mentora Wiedźminów niż mistrz zakonu Jedi, Luke Skywalker? Nikt! Podobnie zdaje się uważać Mark Hamill, który za pomocą swojego konta na Twitterze zgłosił akces do roli Vesemira w Wiedźminie. Trudno sobie wyobrazić lepszą kandydaturę, tym bardziej że aktor nabędzie niezbędne serialowe doświadczenie w produkcji Templariusze, gdzie również wcieli się w byłego rycerza i nauczyciela walki.

Mads Mikkelsen – Geralt z Rivii

wiedźmin netflix class="wp-image-194263"

O tej kandydaturze od pewnego czasu cicho, ale Mads Mikkelsen jest dla wielu idealnym Geraltem. W przeciwieństwie do amerykańskich aktorów dobrze czuje się w europejskich produkcjach, a przecież większość scen Wiedźmina kręcona będzie w centralnej Europie. Roztacza też wokół siebie podobną atmosferę siły i niezgody na zastaną rzeczywistość. Nawet jeśli wydaje się nieco zbyt dojrzały na rolę Geralta na początku jego wiedźmińskiej kariery.

Zbigniew Zamachowski – Jaskier

REKLAMA
wiedzmin obsada ranking class="wp-image-194266"

Być może producenci Wiedźmina na Netfliksie nie ujawniają żadnych kandydatów do roli najlepszego przyjaciela Geralta, ponieważ doskonale wiedzą, że istnieje tylko jeden prawdziwy Jaskier. Zbigniew Zamachowski był jednym z niewielu pozytywnych aspektów polskiego Wiedźmina, a do roli słynnego barda i poety powróci również w fanowskiej produkcji Pół Wieku Poezji Później. Wydaje się oczywiście mało realne, by Zamachowski znalazł się na liście płac Netfliksa. Ale z drugiej strony, czym byłby Wiedźmin bez choćby jednego polskiego aktora?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA