REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Które sceny wyleciały z 2. sezonu "Wiedźmina"? Mieliśmy zobaczyć młodego Geralta

Nie cichnie dyskusja na temat 2. sezonu serialowego "Wiedźmina" Netfliksa. Nowa seria podzieliła widownię nie mniej, niż poprzednia, a wyniki oglądalności zapewne okażą się imponujące. Po seansie wiemy już, które z pierwotnie znajdujących się w scenariuszu scen i postaci zostało z niego wyciętych - jak na przykład zbliżenie Geralta i Triss.

20.12.2021
20:37
wiedźmin sezon 2 usunięte sceny ciri eskel triss netflix
REKLAMA

Uwaga na spoilery!

REKLAMA

Realizacja 2. sezonu "Wiedźmina" została przerwana przez pandemię. W czasie pięciomiesięcznej przerwy trzeba było przepisać scenariusz i dopasować go do nowej rzeczywistości oraz wymogów bezpieczeństwa na planie. Spora część pierwotnego tekstu uległa modyfikacjom; z innych scen i postaci zrezygnowano jeszcze później. Poniżej piszemy właśnie o tych wątkach, które miały znaleźć się w nowym "Wiedźminie", ale ostatecznie zostały z niego wycięte.

Wiedźmin, sezon 2. - usunięte sceny i postacie

Romans Geralt i Triss

W październiku pisaliśmy, że według zakulisowych informacji w 2. sezonie serialu zobaczymy scenę zmieniającą książkową relację Geralta i Triss (w "Krwi elfów" wiedźmin i czarodziejka mieli romans dawno za sobą i choć Merigold wciąż była zakochana w zabójcy potworów, w sadze nie doszło do żadnego zbliżenia między nimi).

Według doniesień w Kaer Morhen mieliśmy zobaczyć bohaterów razem w jednej z komnat, prowadzących przyjazną dyskusję i grających w pewną dość specyficzną grę. Ten, kto wygra rundę, może zadać przeciwnikowi pytanie. Przebieg rozmowy i dokładne zasady rozgrywki pozostają nieznane, w każdym razie zabawa miała skończyć się tym, że Triss i Geralt wylądują razem w łóżku.

Nie wiadomo, co sprawiło, że ostatecznie zrezygnowano z tej sceny. Motyw gry brzmi dość podobnie do tego, co widzieliśmy w 1. odcinku w posiadłości Nivellena - być może twórcy zdecydowali się przenieść ten pomysł do innego wątku. Inną usuniętą scenę z Geraltem i Triss można zobaczyć w materiale "The Witcher: Unlocked" (znajdziecie go poniżej).

Ciri i Triss

W 2. sezonie serialu w jednej ze scen Ciri komplementuje suknię Triss. W pierwotnej wersji Triss znacznie bardziej otwarcie flirtowała z Geraltem, na co Lwiątko miało reagować subtelną zazdrością, bo naprawdę polubiła czarodziejkę. Starała się też zaimponować Merigold m.in. wkraczając do głównej sali w koszuli podobnej do tej Geralta.

Lambert

Jeszcze przed pandemią, gdy w sieci pojawiły się pierwsze pogłoski o wątku prostytutek w Kaer Morhen (to jedna z pierwszych pogłosek o fabule, które trafiły do Internetu - większość z nich, przekazywanych dalej przez serwis Redanian Intelligence, okazała się zgodna z prawdą, dlatego też o śmierci Eskela było wiadomo rok przed premierą produkcji). W jednej ze wczesnych wersji tej historii, podczas gdy pozostali mieli cieszyć się towarzystwem kobiet, Lambert miał być jednocześnie z kobietą i mężczyzną. Ostatecznie jednak scenarzyści wymienili mężczyznę na drugą kobietę.

Eskel

Choć śmierć Eskela była planowana od samego początku, zmianie uległ jego charakter. Początkowo wiedźmin miał być znacznie bardziej nieprzyjemny, zachowując się jak "zwykły dupek". Scena retrospekcji między nim a Geraltem została dodana podczas przepisywania scenariusza, by pokazać tę inną, bardziej ludzką stronę umierającego Eskela.

Retrospekcja: młodzi wiedźmini

Młodsi Vesemir, Geralt i Deglan mieli pojawić się w scenie retrospekcji w 2. sezonie (grani przez Alexandra Squiersa, Jamesa Baxtera i Tamera Hassana). Miała to być cała scena, która ostatecznie została przycięta do króciutkiego fragmentu (przez sekundę widzimy oczy młodego Geralta i słyszymy głos młodszego Vesemira). Deglan jest w drugiej serii wspomniany, ale ostatecznie nie widzimy go ani nie słyszymy.

Jaskier i hrabina de Stael

Hrabina de Stael, muza Jaskra, która zainspirowała go do tworzenia piosenek i poezji, została włączona do 2. sezonu podczas przerwy pandemicznej, ale później wycięto ją w trakcie przepisywania scenariusza. Najpewniej miałaby pojawić się w pierwotnej wersji wątku Jaska i Yennefer w Oxenfurcie. Być może zobaczymy ją w kolejnym sezonie.

Poza tym:

  • Casting na Fenna był otwarty dla obu płci. Początkowo bohater miał być grany przez męskiego aktora;
  • W 2. seznie Płotka została zabita przez czarnoboga. We wcześniejszej wersji Geralt miał wydobyć ze zwłok klaczy kość i użyć jej do zabicia bestii w scenie nazwanej roboczo "Zemsta Płotki". Co zabawne, scenarzysta enigmatycznie zajawił tę scenę w jednym z tweetów (możecie go zobaczyć poniżej);
  • W serialu miała też pojawić się kapłanka Melitele - Iola (nie wiadomo, czy Pierwsza, czy może Druga);
  • Pierwotnie Filippa miała być obecna w serialu wyłącznie w formie sowy;
  • Kilka usuniętych scen zobaczycie w materiale "The Witcher: Unlocked".
REKLAMA
Wiedźmin: sceny usunięte
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA