REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Materiały promocyjne „Wonder Woman 1984” idą mocno w estetykę lat 80. Wiemy już naprawdę dużo o filmie DC

„Wonder Woman 1984” to jedna z najważniejszych premier wytwórni Warner Bros. na przyszły rok. Film z Gal Gadot w roli głównej będzie rozgrywać się w latach 80. i skorzysta z panującej wtedy estetyki. Wskazują na to pierwsze materiały promocyjne. Ale według różnych doniesień nie wszystko w związku z sequelem „Wonder Woman” idzie równie dobrze.

02.12.2019
16:12
wonder woman 1984
REKLAMA
REKLAMA

Wytwórnia Warner Bros. ma za sobą dosyć mieszany rok. Wiele stworzonych za jej pieniądze filmów poniosło finansową porażkę, a wśród nich nie brakowało produkcji, które zapowiadały się na globalne hity. Dość wspomnieć o adaptacji powieści Stephena Kinga pt. „Doktor Sen”. Na liście niepowodzeń wyjątkowo brakowało jednak pozycji opartych na komiksach wydawnictwa DC. „Shazam!” zarobił dosyć pokaźną sumę, a „Joker” rozbił bank w sposób iście rekordowy.

Początkowo na liście tegorocznych sukcesów mieliśmy również szukać „Wonder Woman 1984”. Jeszcze na początku tego roku produkcję w reżyserii Patty Jenkins można było znaleźć na liście najbliższych superbohaterskich premier. Wytwórnia zdecydowała się ją jednak przenieść na czerwiec 2020 roku. Skąd to ponad półroczne opóźnienie? Producent filmu w rozmowie z portalem Collider podkreślił, że według pierwotnego planu twórców „Wonder Woman 1984” miała być gotowa właśnie na następny rok. Warner Bros. bardzo mocno potrzebował jednak głośnego filmu na koniec 2019 roku. Wymusiło to bardzo krótki okres pre-produkcji, a w przyszłości sprawiłoby też, że montaż i promocja musiałyby odbyć się w nieludzkim tempie. Dlatego finalnie szefostwo Warner Bros. pozwoliło twórcom na powrót do oryginalnej daty.

Wspomniane zamieszanie sprawiło, że pierwsze materiały promocyjne z planu filmu otrzymaliśmy na początku roku, a potem nastała długa cisza.

Dopiero teraz w sieci zaczęły pojawiać się nowe wieści i zdjęcia związane z „Wonder Woman 1984”. Większość z nich dotyczy rozmaitych gadżetów związanych z filmem. Internauci zaczęli dzielić się między sobą fotografiami notatników, zeszytów i koszulek promujących produkcję z Gal Gadot. Wszystkie trafią po raz pierwszy do sprzedaży podczas Comic Con Experience 2019 odbywającego się w Sao Paolo. W trakcie imprezy ma również zadebiutować zwiastun „Wonder Woman 1984”.

Wszystkie opublikowane materiały promocyjne łączy kolorowy styl lat 80., co stanowi kolejny dowód na silny związek ówczesnej estetyki z wizualną stroną nowego filmu Patty Jenkins, który zdecydowanie nie ma być klasyczną kontynuacją. Co ciekawe, na opublikowanej przez jednego z użytkowników portalu Reddit koszulce widzimy Dianę Prince ubraną w nową zbroję (pokazaną wcześniej na oficjalnym plakacie) i hełm, który najwyraźniej również pojawi się w produkcji.

Według nieoficjalnych informacji film „Wonder Woman 1984” pokazano niedawno na pokazach testowych. Reakcje widowni były przeważnie negatywne.

REKLAMA

Jak donosi Cosmic Book News, widownia uznała sequel „Wonder Woman” za wyjątkowo niemądrą i pełną campu produkcję. Nie brakowało też głosów, że akcja posuwa się w niej zbyt wolno, a intryga związana z antagonistą Maxem Lordem za bardzo zdominowała całe filmowe doświadczenie. W artykule pojawiły się też spoilery dotyczące fabuły „Wonder Woman 1984”, które potwierdzają słuszność tez głoszonych po pokazach testowych. O ile oczywiście w tych nieoficjalnych informacjach jest choć ziarno prawdy, a o tym przekonamy się dopiero po premierze filmu.

Światowa premiera „Wonder Woman 1984” zaplanowana jest na 5 czerwca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA