REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Cersei nie ma szans na zachowanie Żelaznego Tronu. Przynajmniej tak twierdzą bukmacherzy z Las Vegas

Ostatni sezon „Gry o tron” będzie musiał odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, by usatysfakcjonować fanów. Najważniejszą nierozwiązaną dotąd sprawą jest tożsamość osoby, która wygra w tytułowej walce o Żelazny Tron. Walka będzie zażarta, więc już można obstawiać zakłady. I to dosłownie.

29.01.2019
9:35
cersei prawo do tronu
REKLAMA
REKLAMA

Dziesiątki teorii, godziny dyskusji, spekulacji oraz nadziei budowanych od premierowego sezonu. Wszystko to znajdzie swoje rozwiązanie, gdy na kanał HBO trafi finałowy epizod nadchodzącej odsłony „Gry o tron”. Wielu fanów nie może się doczekać ostatniego odcinka, mimo że jego przebieg niekoniecznie ich zadowoli. Maisie Williams grająca Aryę Stark ostrzega nawet, że nikt nie będzie usatysfakcjonowany z tego końca.

Trudno się dziwić. Niemal każda postać z serialu ma swój fanclub najwierniejszych wielbicieli. A oni będą szczęśliwi, tylko jeśli ten bohater lub bohaterka zasiądzie na Żelaznym Tronie. Oczywiście, trzeba też wziąć pod uwagę, że niektórzy mieszkańcy Westeros mają na to znacznie większe szanse od innych. Nie wszystkim zależy też na zdobyciu władzy, a motywacje Nocnego Króla wciąż nie są do końca jasne. Co nie przeszkadza największym fanom kibicować mu w jego poczynaniach.

Kto wygra tytułową grę o tron? Odpowiedź dają hazardziści z Las Vegas.

Spekulacje na temat tego, kto zginie w krwawym 8. sezonie „Gry o tron”, toczą się na wielu różnych poziomach. Podpowiedzią może być nawet data zakończenia zdjęć przez aktorkę lub aktora. Temu tematowi poświęcono nawet akademickie badania i kompleksowe analizy. Nie zawsze są one zresztą zbieżne. W jednej z nich wyliczono, że najbardziej prawdopodobna jest śmierć Daenerys. Tymczasem według innych badaczy postać jest bezpieczna, bo największe szanse na przeżycie mają wysoko urodzone kobiety.

gra o tron kto wygra

Las Vegas przygotowało coś dla fanów serialu, którzy lubią podnieść stawkę swoich dyskusji. Dom bukmacherski OddsShark podał zaktualizowane szanse poszczególnych postaci na zdobycie Żelaznego Tronu.

Co ciekawe na ten moment najlepiej są ocenianie szanse Brana Starka. Trójoka Wrona teoretycznie nie jest w ogóle zainteresowana tą kwestią. Ale gdyby udało jej się pokonać Nocnego Króla (a nie do niego dołączyć, jak głosi teoria), to mógłby otrzymać tron nawet z wdzięczności. Na kolejnych pozycjach znajdują się Jon Snow, dziecko Jona i Daenerys (!) oraz Sansa Stark.

REKLAMA

Fatalnie są za to oceniane szanse Cersei Lannister. Przy kursie +2500 przegrywa nawet z Tyrionem Gendrym czy Aryą. Cersei nie jest też faworytką fanów, którzy na długo przed premierą 8. sezonu wieszczyli jej śmierć. Z kolei bukmacherzy twierdzą, że jako pierwszy w 8. sezonie umrze któryś z Greyjoyów. Nie ma jednak sensu zbyt mocno się przywiązywać do tych wyników. Twórcy serialu wielokrotnie w przeszłości zaskakiwali swoich fanów. I nie raz przekraczali oczekiwania i zapowiedzi. Być może podobnie będzie także w tym przypadku.

Ostatni sezon „Gry o tron” wróci na HBO i HBO GO już 15 kwietnia tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA