REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron z zakończeniem jak Rodzina Soprano i Breaking Bad. Kit Harington zapowiada kontrowersyjny finał

Na finałowy sezon Gry o tron przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Aktorzy występujący w serialu starają się jednak stale podgrzewać atmosferę. O krwawym finale, który podzieli fanów, opowiedział Kit Harington, czyli Jon Snow.

13.09.2018
13:58
jon snow
REKLAMA
REKLAMA

Wciąż nie jest pewne, kiedy dokładnie zadebiutuje finałowy sezon serialu Gra o tron. Superprodukcja HBO ma powrócić na wiosnę 2019 roku, ale pojawiają się też głosy, że cała sprawa opóźni się do lata. Fanów serialu czekają więc jeszcze miesiące wyczekiwania, wypełnione tworzeniem własnych teorii i interpretowaniem wypowiedzi aktorów.

Czasem wręcz nadinterpretowaniem. Tak było choćby, gdy Sophie Turner wcielająca się w Sansę Stark pojawiła się z nowym tatuażem przypominającym głowę wilkora. Część fanów od razu uznała to za spoiler, mimo że nim nie był. Nadgorliwych przedstawicieli fandomu da się po części zrozumieć, ponieważ Turner nieraz wypowiadała się już o zakończeniu serialu.

Teraz przyszła z kolei na Kita Haringtona, czyli Jona Snow.


Aktor w rozmowie z prasą podczas promocji filmu The Death and Life of John F. Donovan przyznał, że zakończenie produkcji takiej jak Gra o tron jest niezwykle trudne. Wskazał też na swoje ulubione produkcje serialowe – Breaking Bad, Prawo ulicy i Rodzinę Soprano – których finały nie były w stanie zadowolić wszystkich:

Zakończyć program telewizyjny, który był nadawany przez osiem-dziewięć lat jest ekstremalnie trudno. Uważam, że nie wszyscy będą szczęśliwi, bo nie sposób spełnić oczekiwań każdej osoby. Spójrzcie na moje ulubione produkcje – wszystkie skończyły się w sposób… niezadowalający – powiedział Harington.

Czyżby miało to oznaczać, że finał Gry o tron będzie równie enigmatyczny, jak zakończenia wspomnianych seriali? Główni bohaterowie Rodziny Soprano i Breaking Bad – Tony Soprano i Walter White – są w ostatnim odcinku na skraju śmierci. Twórcy obu produkcji nie pokazali jednak wprost losu swojego protagonisty.

REKLAMA

Gra o tron jest jednak produkcją, której stawką są losy całego kontynentu. Wydaje się więc trudne, by serial HBO zakończył się cliffhangerem. Harington miał raczej na myśli fakt, że fani wymienionych seriali do dzisiaj spierają się o to, czy ich zakończenia są udane.

To nie jedyna wypowiedź Haringtona, która wywołała ostatnio poruszenie. Aktor zaapelował też niedawno o większą liczbę homoseksualnych aktorów w filmach Marvela.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA