REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Daria Zawiałow i Mateusz Banasiuk u Kuby Wojewódzkiego. Kim są dzisiejsi goście programu "króla TVN"?

Na kanapie u Kuby Wojewódzkiego zasiądzie dziś Mateusz Banasiuk, który jest aktorem, ale i perkusistą. Muzyka jest tym, co łączy go z drugą zaproszoną gwiazdą – Daria Zawiałow jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia.

02.11.2021
6:30
kim-sa-mateusz-banasiuk-daria-zawialow kuba wojewodzki tvn
REKLAMA

W ostatnim odcinku programu Kuby Wojewódzkiego wystąpił dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski oraz pierwszy polski "Prince Charming" Jacek i Jelonek i prowadząca gejowski program randkowy Aggie Lal. Dziś wieczorem w studiu zobaczymy dwoje artystów – Darię Zawiałow na pewno znają fani "Męskiego Grania" i polskiego rapu, a Mateusza Banasiuka widzowie Playera z serialu "Pajęczyna".

REKLAMA

Kim jest Daria Zawiałow? To piosenkarka, którą znamy m.in. z hymnu "Męskiego Grania" i wakacyjnego hitu Quebonafide

29-letnia Daria Zawiałow, która już była dwa razy u Kuby Wojewódzkiego, śpiewa od dziecka – pierwsze kontakt z telewizją miała za sprawą występu w "Od przedszkola do Opola". Później próbowała swoich sił w dorosłych talent show – "Mam talent!" i "X Factor", w których zaszła bardzo daleko, ale ani razu nie wygrała. Prawdziwy sukces odniosła na własną rękę – jej solowa kariera przyspieszyła w tym roku i nie zapowiada się na to, by w tym miałą prędko wyhamować.

Jej dwie płyty "A kysz!" i "Helsinki" pokryły się platyną, a tegoroczny album "Wojny i noce" oraz promująca ją trasa ugruntowały jej mocną pozycję w świetnie ambitniejszego mainstreamu. Pierwszy singiel Kaonashi otrzymał status złotej płyty i został wyświetlony ponad 5 milionów razy na YouTube.

Drugi singiel to utwór Za krótki sen, który zaśpiewała z Dawidem Podsiadło, pobił ten wynik o 7 milionów. Kolejnym teledysk do piosenki tytułowej z albumu, utrzymany został w stylu anime. Piosenkarka jest wielką fanką japońskiej animacji, co też możemy zobaczyć na okładce płyty "Wojny i noce", a jej ulubione tytuły to "Spirited Away", "Ghost in The Shell" i "Darling in the Franxx".

Przede wszystkim kręciło mnie to, że manga była skrajnie inna od tego, co widziałam w telewizji, trochę magiczna. Jak już kiedyś ci mówiłam, jestem fanką fantasy, a anime było takie… kosmiczne! Było to dla mnie wyjątkowo intrygujące. Jak u wielu nastolatek, u mnie też zaczęło się od „Czarodziejki z Księżyca”. Później odkrywałam coraz to nowe filmy anime. Mając trzynaście lat, kiedy mieszkałam Koszalinie, tuż za rogiem miałam antykwariat, w którym kupowałam „Kawaii”. Wciąż mam pokaźną kolekcję tych magazynów

mówiła w wywiadzie dla "Teraz Rock".

Daria Zawiałow dwukrotnie śpiewała piosenkę promującą trasę "Męskie granie". W zeszłym roku razem z Igo i Królem nagrała Świt, a w tym roku razem z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino (też był niedawno u Wojewódzkiego) wykonała I Ciebie też, bardzo. Nagrała też z Quebonafide jeden z przebojów zeszłorocznego lata, czyli hit Bubbletea. Prywatnie jest żoną Tomasza Kaczmarka, który był gitarzystą Całej Góry Barwinków, a obecnie gra w zespole swojej żony.

Kim jest Mateusz Banasiuk? To aktor, który zagrał w głośnych "Płynących wieżowcach", a teraz występuje w "Pajęczynie".

36-letni Mateusz Banasiuk wywodzi się z rodziny aktorskiej. Jego ojciec Stanisław Banasiuk może być kojarzony z epizodów w m.in. "Klanie", "Czasie honoru", czy BrzdUli". Syn zdecydowanie może poszczycić lepszym dorobkiem. Przełomową w jego karierze była rola biseksualisty w głośnym filmie z 2013 roku "Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Otrzymał za nią nagrodę na festiwalu Off Camera.

Ponadto występował m.in. w filmie "7 uczuć" Marka Koterskiego czy "Pitbull. Ostatni Pies" Władysława Pasikowskiego. Obecnie możemy go zobaczyć w wyświetlanej w kinach "Furiozie", a także serialu "Pajęczyna" należącego do TVN serwisu VOD Player. Co ciekawe, Daria Zawiałow nagrała cover utworu Haliny Frąckowiak Serca gwiazd, który promuje thriller z Joanną Kulig.

Mateusz Banasiuk też jest muzykiem. Gra na perkusji w zespole rockowym Lavina, który w 2015 roku założył z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Bilguunem Ariunbaatarem. Ostatniego pana na pewno kojarzycie – jest wokalistą tego zespołu. Poznali się razem w programie "Taniec z gwiazdami".

Umówiliśmy się w naszej sali prób, wzięliśmy instrumenty do ręki i poprosiliśmy Bilguuna, by śpiewał to, co czuje. Gdy wydał z siebie pierwsze dźwięki, spojrzeliśmy na siebie i wiedzieliśmy, że tego właśnie szukaliśmy. Bilguun kojarzony jest z telewizyjnymi wygłupami, a wtedy pokazał swoją niesamowitą wrażliwość. Okazało się, że jego głos i temperament nie mają nic wspólnego z tym, z czego dotąd znali go ludzie. Gdy stoi na scenie, widać momentami jego mocny charakter, a momentami – pogubioną duszę. To wszystko razem tworzy niezwykle interesujące połączenie. Jego mocny głos dodaje ogromnej siły naszej muzyce. Za każdym razem zaskakuje to osoby, które przychodzą na nasze koncerty

mówił Mateusz Banasiuk w wywiadzie dla Plejady.

Stąd właśnie w zapowiedzi programu widzimy Mateusza Banasiuka na perkusji. Możliwe, że będzie się pojedynkował z Kubą Wojewódzkim (jak kiedyś Will Ferel i Chad Smith u Jimmy'ego Fallona) w, który też kiedyś grał na tym instrumencie w zespole Klatu. Ciekawe, czy w jakiś sposób odegra się też na showmanie za to, że podrywał jego partnerkę, również aktorkę, Magdalenę Boczarską, która już kilka razy występowała w programie.

REKLAMA

Program Kuby Wojewódzkiego z Darią Zawiałow i Mateuszem Banasiukiem zacznie się dziś o 22:30 na antenie TVN i online w Player.pl.

* zdjęcie główne: screen z tvnpl / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA