REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix kasuje. Platforma zamyka "Siły Kosmiczne" i animację od Meghan Markle

Netflix nie ma litości dla swoich projektów. Platforma jest w amoku kasowania kolejnych produkcji. Zrezygnowała już z szeregu filmów i seriali. Do powiększającej się listy anulowanych projektów ciągle dochodzą kolejne. Tym razem padło na animowane "Pearl" od Meghan Markle i "Siły kosmiczne".

02.05.2022
9:48
siły kosmiczne netflix kasuje seriale 2022
REKLAMA

Po znacznym spadku liczby subskrybentów Netflix działa jak w amoku. Po raz kolejny zapowiedział walkę z użytkownikami dzielącymi się dostępem do swojego konta, chce wprowadzić tańszą opcję abonamentu z reklamami oraz zmienia swoje plany produkcyjne. Na potęgę rezygnuje z kolejnych projektów. Żaden tytuł nie jest bezpieczny.

Po gali oscarowej, podczas której Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka, Netflix bez mrugnięcia okiem zrezygnował z "Fast and Loose" i "Bright 2" z udziałem aktora, dział animacji praktycznie zlikwidował i skasował szereg filmów oraz seriali. Do już długiej listy anulowanych w 2022 roku produkcji właśnie doszły kolejne. Są to "Siły Kosmiczne" i "Pearl", za który miała odpowiadać Meghan Markle.

REKLAMA

Netflix kasuje Siły Kosmiczne po 2. sezonie

Kasację "Sił Kosmicznych" po 2. sezonie Netlix wyjaśnił w standardowy sposób. Wyniki oglądalności nie usprawiedliwiały wysokiego budżetu produkcji. W tym wypadku jest to prawda. Według globalnych danych ostatnia odsłona serialu trafiła do topki najpopularniejszych tytułów serwisu tylko w jednym tygodniu. Między 21 a 27 lutego użytkownicy oglądali ją łącznie przez ponad 12 mln godzin.

Siły Kosmiczne - Netflix - skasowane seriale 2022

Liczba ta może wydawać się wysoka, jednakże do wyników największych hitów Netfliksa daleka droga. Kasacja "Sił Kosmicznych" pomimo słynnych nazwisk w obsadzie nie przyciągnęła wystarczającej liczby użytkowników. Rezygnacja z serialu wydaje się więc usprawiedliwiona. Zupełnie inaczej jest w przypadku "Pearl" od Meghan Markle.

Netflix kasuje serial animowany od Meghan Markle

Jak podaje Deadline, Netflix właśnie zrezygnował z "Pearl", które miało być pierwszym efektem współpracy z serwisu z Archewell Productions. Zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku serial animowany narobił niemałego szumu w przestrzeni publicznej. W końcu wspomniana firma została założona przez Meghan Markle i księcia Harry'ego.

REKLAMA

"Pearl" było jednym z wielu projektów, jakie zakładała umowa między Netfliksem i Archewell Productions. Platforma na razie zrezygnowała tylko z tego jednego. Pozostałe jak np. serial dokumentalny "Heart of Invictus" wciąż mogą powstać.

Niemniej po ostatnich decyzjach Netfliksa musimy śpieszyć się z oglądaniem filmów i seriali na platformie i nie przyzwyczajać się do zapowiedzianych przez nią projektów. Widać bowiem, że po nieoczekiwanym spadku subskrybentów usługa nie zawaha się zrezygnować nawet z potencjalnie dochodowych produkcji, sygnowanych słynnymi nazwiskami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA