REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

„Rojst '97” jest oficjalnie wielkim sukcesem. Polski serial na szczycie listy popularności Netfliksa

Serwis Netflix może być po raz kolejny zadowolony z przyjęcia zgotowanego w Polsce jego oryginalnej produkcji. „Rojst '97” zebrał niezwykle pozytywne recenzje i zdobył sobie bardzo pokaźną widownię. Udowadniają to wyniki Netflix TOP 10.

17.07.2021
10:01
netflix top 10 rojst 97 polska
REKLAMA

Sequel serialu „Rojst” zdał egzamin dojrzałości. Na takie opinie można natrafić we wszystkich zakamarkach polskiego internetu, który jest bardzo przychylnie nastawiany do produkcji z Danielem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych. Swoje uwielbienie dla produkcji pokazali też sami widzowie, dzięki którym „Rojst '97” w minionym tygodniu niemal nie schodził z najwyższego stopnia podium rankingu popularności.

REKLAMA

Netflix TOP 10 Polska – co oglądali nasi rodacy?

10. The Good Doctor (nowość)

W serwisie Netflix znajdziemy na ten moment trzy sezony dramatu medycznego „The Good Doctor”. Produkcja, poświęcona młodemu chirurgowi, który musi poradzić sobie ze sceptycyzmem nowych kolegów i pacjentów, od kilku lat jest hitem na Zachodzie i najwyraźniej wkrótce też w Polsce. Bardzo prawdopodobne, że przejęła w ten sposób fanów „New Amsterdam”, którzy wciąż czekają na premierę nowych odcinków tego tytułu.

Wynik: 9 punktów

9. Jeszcze nigdy (powrót do zestawienia)

Serial „Jeszcze nigdy” był jednym z największych hitów wiosny 2020 roku i wiele wskazuje na to, że z latem 2021 będzie podobnie. Kolejny sezon produkcji zadebiutował na Netflix Polska 15 lipca i od razu wypromował ją na 1. miejsce dziennego rankingu. W przyszłym tygodniu przeżywające swoje pierwsze miłostki Mindy Kaling znajdzie się więc najpewniej znacznie wyżej.

Wynik: 10 punktów

8. Jak zostałem superbohaterem (nowość)

„Jak zostałem superbohaterem” to francuska komedia akcji rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie superbohaterskie moce są prawdziwe. Ich posiadacze dobrze zintegrowali się z resztą społeczeństwa, ale coś zagraża tej delikatnej równowadze. Po Paryżu krąży tajemnicza substancja dająca nadludzkie umiejętności (trochę jak w zeszłorocznym filmie „Power”). Jej rozpowszechnieniu spróbują zapobiec pewien gliniarz-samotnik i bystra pani detektyw.

Wynik: 11 punktów

7. Pokemon: Podróże – Seria (spadek o jedno miejsce)

Animacja „Pokemon: Podróże” utrzymała miejsce z poprzedniego tygodnia i tym mocniej udowodniła, jak olbrzymią popularnością cieszą się wciąż Pikachu i inne kieszonkowe stworki. W nowej serii Ash Ketchum rozpoczyna podróż przez wszystkie regiony świata Pokemonów wraz z nowym towarzyszem imieniem Goh. Razem odkrywają nowe miejsca, spotykają kolejnych przyjaciół i odbywają kultowe pojedynki między Pokemonami.

Wynik: 21 punktów

6. Przyjaciel z dzieciństwa (nowość)

„Przyjaciel z dzieciństwa” to kolejny tytuł dostępny na Netfliksie, który opiera się na schemacie „kobieta biznesu przyjeżdża na tropikalną wyspę, by przekonać mężczyznę swoich marzeń do podpisania ważnej umowy i wkrótce się w nim zakochuje”. To naprawdę szokujące, jak wiele tego typu produkcji trafiało w ostatnich miesiącach do Netflix TOP 10. Jak widać Polki i Polacy skrycie marzą o wyrwaniu się z wielkiego miasta i romantycznej miłości w słońcu tropików.

Wynik: 25 punktów

5. Major Grom: Doktor Plagi (nowość)

Moda na superbohaterów dalece wykracza poza same Stany Zjednoczone i ma to swoje bardzo dobre strony. Bo przecież nie ma wątpliwości, że rosyjski film akcji oparty na komiksie będzie miał nieco inny styl niż podobna produkcja z USA. Dobrze pokazuje to dostępny od kilku dni na Netfliksie „Major Grom: Doktor Plagi”. Film oparty na serii Artema Gabreljanowa opowiada o niepokornym policjancie, który próbuje powstrzymać zamaskowanego podpalacza mieniącego się tytułem Doktor Plagi.

Wynik: 42 punkty

4. Atypowy (powrót do zestawienia)

Seria „Atypowy” oficjalnie dobiegła końca wraz z 4. sezonem, co uczyniło ją jednym z najdłuższych oryginalnych seriali aktorskich na platformie Netflix. Wielu fanów chciałoby zapewne kolejnych odcinków, ale według zagranicznych recenzentów taki koniec opowieści poświęconej rodzinie Gardnerów jest jak najbardziej odpowiedni. Co zawsze warto docenić.

Wynik: 44 punkty

3. Sex/Life (spadek o dwa miejsca)

„Sex/Life” to erotyczny thriller Netfliksa, który wielu widzów w Polsce porównuje do „365 dni”. Produkcja dotyczy miłosnego trójkąta między znużoną dotychczasowym życiem kobietą, jej zapracowanym mężem i seksownym byłym chłopakiem. Brzmi jak każdy schematyczny do bólu erotyk? Bez dwóch zdań, ale użytkownikom serwisu Netflix to nie przeszkadzało.

Wynik: 55 punktów

2. Virgin River (powrót do zestawienia)

Amerykański serial „Virgin River” ostatnio pojawił się w zestawieniu Netflix TOP 10 w grudniu zeszłego roku, ale od czego jest premiera nowego sezonu? Romans obyczajowy z Alexandrą Breckenridge w roli głównej opowiada historię młodej pielęgniarki, która przeprowadza się do małego miasteczka w stanie Kalifornia. Szybko odkrywa, że życie tam nie będzie wcale prostsze. Dlatego rozmaitych dramatów nie brakuje też w dostępnym od niedawna na VOD 3. sezonie.

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

1. Rojst '97 (awans o siedem miejsc)

Serial „Rojst '97” to kolejny po „W głębi lasu” i „Sexify” polski hit platformy Netflix. Sequel serialu stworzonego oryginalnie przez Showmaxa przeniósł akcję kryminału do bliżej nieokreślonego miasta łączącego w sobie cechy kilku różnych metropolii i mierzącego się ze skutkami wielkiej powodzi. To nie tylko doskonała produkcja, ale też swoisty wehikuł czasu, który rzuca nowe światło na rok 1997.

Wynik: 69 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA