REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Squid Game" rządziło w Polsce przez cały październik. Serial przegrał dopiero... w Halloween

Koreański hit "Squid Game" panował nad sercami i umysłami Polaków przez niemal cały październik. Wydawało się, że produkcja zakończy miesiąc z maksymalną liczbą 310 punktów. Tak się jednak nie stało. Wszystko przez nowy film z serii o zombiakach.

04.11.2021
6:03
squid game netflix top 10 październik
REKLAMA

Netflix nigdy wcześniej nie miał takiego hitu jak "Squid Game". Produkcja okazała się sukcesem finansowym, artystycznym i medialnym, co wcale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Sprawiła też, że szefowie platformy zaczęli rozważać zmianę obliczania liczby oglądających, bo stara metoda przekroczyła wiarygodne granice. Do tego wszystkiego wydatnie przyczynili się zaś polscy widzowie, który namiętnie oglądali "Squid Game" przez cały październik.

REKLAMA

Squid Game na Netflix - TOP 10 filmów i seriali w październiku:

10. Zemsta pięciu sióstr (nowość)

Subskrybenci Netfliksa to na tyle duża i różnorodna grupa widzów, że trudno ją jednoznacznie zdefiniować. Nie jest natomiast wielkim wyzwaniem wskazanie uwielbianych przez nich gatunków. Jednym z nich są hiszpańskojęzyczne melodramaty i thrillery z elementami telenoweli. Wszystkie te elementy znajdziemy zaś w miniserialu "Zemsta pięciu sióstr".

Wynik: 47 punktów

9. Bogdan Boner: Egzorcysta (powrót do zestawienia)

Bartosz Walaszek nigdy nie zmieni siebie i swojego stylu. Każda jego produkcja charakteryzuje się tanią animacją, nonsensowną fabułą, ponadprzeciętną liczbą patologicznych bohaterów i dużą dawką "niegrzecznego" języka. Dlatego na tym etapie każdy wie już jednoznacznie, czy jest fanem jego produkcji, czy zdeklarowanym przeciwnikiem. Tych pierwszych na platformie Netflix jest całkiem sporo.

Wynik: 49 punktów

8. Dynastia (powrót do zestawienia)

Kultowa "Dynastia" powróciła kilka lat temu z nową obsadą i odświeżoną estetyką, i okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Każdy kolejny sezon telenoweli budzi spore zainteresowanie polskich użytkowników Netfliksa. Serial na 8. miejsce w miesięcznym zestawieniu.

Wynik: 68 punktów

7. Winni (nowość)

"Winni" to thriller, który wzbudził trochę kontrowersji przed i po swojej premierze. Głównie z uwagi na fakt, że to remake innej produkcji stworzonej zaledwie trzy lata temu. Zdaniem wielu fanów oryginału nie było więc żadnego powodu, żeby przerabiać oryginał. Z drugiej strony obecność w ekipie i obsadzie takich nazwisk jak Jake Gyllenhaal, Antoine Fuqua, Nic Pizzolato i Ethan Hawke musiała przyciągnąć uwagę widzów.

Wynik: 75 punktów

6. Sex Education (spadek o trzy miejsca)

"Sex Education" wyrósł w ostatnich dwóch latach do miana jednego z najpopularniejszych seriali oryginalnych Netfliksa. Komediowa produkcja poświęcona grupie nastolatków, którzy eksplorują świat seksu, szczególnie dobrze jest odbierana przez młodszych użytkowników serwisu. Teraz tylko potrzeba, żeby "Sex Education" oglądali też ich rodzice.

Wynik: 80 punktów

5. Kasztanowy ludzik (nowość)

Wynik "Kasztanowego ludzika" w październiku dobrze świadczy o tym, jak popularną marką, pomimo upływu lat, są skandynawskie kryminały. Duński serial w żaden sposób nie próbuje naruszać gatunkowych schematów i podobnie jak wiele innych produkcji tego typu łączy społeczny komentarz z opowieścią o seryjnym mordercy. Nie było to jednak problemem dla polskich widzów, którzy z dużą chęcią obejrzeli "Kasztanowego ludzika".

Wynik: 106 punktów

4. Ty (nowość)

Seriale o seryjnych zabójcach to gatunek mający licznych i bardzo popularnych przedstawicieli. Co oczywiście ma swoje dobre i słabe strony, gdyż z tego tłumu czasem naprawdę trudno jest się wyróżnić. Produkcji "Ty" udało się to dzięki połączeniu klasycznej opowieści o zabójcach z bardzo aktualnym współcześnie tematem stalkerów. Pomogła też duża dawka czarnego humoru.

Wynik: 124 punkty

3. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

Urocze psiaki w animowanej formie - czy do szczęścia potrzeba czegoś więcej? Tysiące dzieci na całym świecie doszło do wniosku, że tyle zdecydowanie wystarczy. Czym w dużej mierze należy tłumaczyć popularność serialu "Psi patrol" i wszystkich związanych z nim gadżetów. Na czym Netflix od września zeszłego roku skrzętnie korzysta.

Wynik: 169 punktów

2. Sprzątaczka (nowość)

"Sprzątaczka" to obyczajowy melodramat poświęcony kobiecie desperacko walczącej o samotne utrzymanie siebie i córki. Oparta na prawdziwej historii produkcja na pierwszy rzut oka nie wyróżniała się jakoś szczególnie i nie zapowiadała się wcale na hit tego kalibru. Polscy widzowie zdecydowali jednak inaczej i bardzo chętnie oglądali "Sprzątaczkę" przez cały miesiąc.

Wynik: 216 punktów

1. Squid Game (awans o trzy miejsca)

REKLAMA

"Squid Game" długo wydawało się serialem po prostu niepokonanym. Dzień po dniu brutalny południowokoreański thriller notował maksymalną liczbę punktów. To nawet nie była sytuacja podobna do "Gambitu królowej", gdzie początkowo słabe wyniki przerodziły się w kilkutygodniowy hit. Ten serial od początku przyciągał uwagę, a potem stał się tematem dyskusji dla wszystkich w tym kraju. Nawet ministra Czarnka, którego zainteresowanie współczesną zagraniczną popkulturą jest przecież zerowe. W Halloween doszło jednak do niespodziewanej sytuacji i "Squid Game" zdetronizował film "Armia złodziei". Do pełnej puli zabrakło więc jednego "oczka".

Wynik: 309 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA