REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

W całej Polsce ogląda się jeden serial i jeden film - "Zachowaj spokój" i "365 dni: Ten dzień" hitami

Polskie filmy i seriale coraz częściej podbijają świat za pomocą platformy Netflix, wystarczy spojrzeć na wyniki takich filmów jak "Furioza" czy "365 dni: Ten dzień". Nic nie przebije jednak popularności polskojęzycznych tytułów w naszym własnym kraju. Wystarczy spojrzeć jaką furorę robi ostatnio "Zachowaj spokój".

30.04.2022
12:54
netflix top polska hity zachowaj spokój
REKLAMA

Netflix często zbiera baty za różne sprawy, ale akurat polscy filmowcy powinni mu dziękować za zapewnienie im globalnej platformy dystrybucyjnej. Nagle okazało się, że cały świat chce oglądać takie filmy jak "Furioza", "Poskromienie złośnicy" czy "365 dni: Ten dzień". Zresztą nie tylko pełnometrażowe produkcje cieszą się powodzeniem, bo serial "Zachowaj spokój" też podbija rankingi Netflix TOP 10 w różnych krajach. Dlatego zapewne nie powinno dziwić, że w Polsce właśnie to dzieło też osiągnęło niemały sukces. Co dokładnie Polacy oglądali pod koniec kwietnia?

REKLAMA

Netflix TOP Polska - Zachowaj spokój hitem nad Wisłą:

Netflix i Harlan Coben to od kilku lat jest połączenie gwarantujące wysoką oglądalność, więc świetny wynik "Zachowaj spokój był do pewnego stopnia spodziewany przez wszystkich zainteresowanych. Zawsze zdarzają się jednak wpadki, więc z ogłoszeniem sukcesu należało się mimo wszystko chwilę wstrzymać. Na widok wyników Netflix TOP 10 wszelkie wątpliwości można na szczęście z miejsca odrzucić.

10. Bridgertonowie (spadek o cztery miejsca)

Netflix naprawdę natrafił na żyłę złota z serialem "Bridgertonowie". Opowieść o grupie arystokratów została wymieszana ze współczesną wrażliwością na kwestie związków, seksu i praw mniejszości, dlatego nie ma wiele wspólnego z realiami historycznymi, ale wcale nie musi mieć. Nie dlatego miliony ludzi na całym świecie oglądają "Bridgertonów" już od dwóch sezonów. I będą zapewne robić to równie chętnie jeszcze przez kolejne lata.

Wynik: 13 punktów

9. Poskromienie złośnicy (spadek o siedem miejsc)

Luźno inspirowany sztuką Szekspira polski film po dwóch tygodniach na podium dosyć mocno spadł w Netflix TOP Polska. Widać wyraźnie, że liczba zainteresowanych tym tytułem widzów jest już na wyczerpaniu. Niedługo "Poskromienie złośnicy" dołączy do rzeszy innych kiepskich komedii romantycznych Netfliksa zapomnianych przez świat. Za miesiąc nawet widzowie tej produkcji nie będą w stanie niczego o niej powiedzieć.

Wynik: 14 punktów

8. 365 dni: Ten dzień (nowość)

Dwa dni i dwa razy zgarnięta pełna pula. Sequel "365 dni" zaczął swoją przygodę na VOD naprawdę z wysokiego "C". Kontynuacja opowieści o dziwacznym związku Laury i Massimo z miejsca stała się zresztą hitem właściwie na całym świecie. Nie ma znaczenia, że "365 dni: Ten dzień" to głupawy i fatalnie zrobiony film. Ważne, że jest tam sporo seksu. Nie istnieją inne powody popularności tej serii, nie ma sensu udawać, iż jest inaczej.

Wynik: 20 punktów

7. Zwierzęce zagadki (nowość)

Serial animowany o antropomorficznych zwierzętach, które podróżują po okolicy i pomagają wszystkim dookoła - i to jakimś cudem nie jest "Psi patrol"? Tak, w ostatnich dniach młodzi widzowie przerzucili się na inną produkcję. "Zwierzęce zagadki" opowiadają o przygodach agentów specjalnych Sama i Kit, którzy dzięki swoim gadżetom i wiedzy rozwikłują różne zagadki ze świata zwierząt.

Wynik: 21 punktów

6. Yakamoz s-245 (nowość)

W wyniku tajemniczej katastrofy naturalnej słońce zabija każdego, na kogo padają jego promienie. Garstka ocalałych podejmuje próbę przetrwania, a potem rozwiązania zagadki niepokojącego zdarzenia. Brzmi znajomo? Tak w dużym skrócie można by opisać serial "Kierunek: Noc", który otrzymał już od Netfliksa dwa sezony. Bez żadnych fajerwerków na platformie pojawił się jednak ostatnio kolejny tytuł o fabule kropka w kropkę podobnej do belgijskiej produkcji. Użytkowników Netfliksa ta dziwna zbieżność najwyraźniej nie niepokoi, bo oglądają tureckie "Yakamoz S-245" z wielką werwą.

Wynik: 22 punkty

5. Heartstopper (nowość)

"Heartstopper" to najnowszy nastoletni romans od platformy Netflix i przy okazji adaptacja bestsellerowej powieści graficznej Alice Oseman. Głównym bohaterem serialu jest niewyróżniający się chłopak Charlie Spring, który zakochuje się w gwieździe szkolnej drużyny rugby Nicku Nelsonie. Gdy nastoletni sportowiec niespodziewanie zaprasza Charliego do swojej ekipy, między dwójką rodzi się szybko narastające uczucie.

Wynik: 26 punktów

4. Anatomia skandalu (spadek o trzy miejsca)

Brytyjski miniserial "Anatomia skandalu" w poprzednim tygodniu zajął najwyższą lokatę w rankingu Netflix TOP Polska, ale nie utrzymał jej długo. Być może wpływ miał na to fakt, że nowość od Davida E. Kelleya (autora m.in. "Małych kłamstewek") zapowiadała się jako coś z wyższej półki i tym przyciągnęła pierwszych odbiorców. Niestety, sądząc po naszej recenzji "Anatomia skandalu" to nie jest serial HBO, który przypadkiem zawędrował na Netfliksa.

Wynik: 48 punktów

3. 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach (nowość)

Polskie komedie romantyczne w części z nas budzą odruchy wymiotne, ale z faktami trudno się sprzeczać. To wciąż jeden z najpopularniejszych gatunków wśród ogółu widzów. W ostatnich dniach na Netflix Polska podboje święcił wyprodukowany w 2022 roku film "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". To kontynuacja starszej o sześć lat produkcji o podobnie brzmiącej nazwie ("7 rzeczy, których nie wiecie o facetach"), w której powróciła większość gwiazd oryginału.

Wynik: 52 punkty

2. Skradzione serce (awans o siedem miejsc)

Polacy mają kilka swoich ulubionych gatunków, a jednym z nich jest zdecydowanie melodramat sensacyjny. Brzmi jak oksymoron? Wcale nie, co kolejno nowości Netfliksa udowadniają nam raz za razem. "Skradzione serce" opowiada o romansie nawiązanym przez mężczyznę poszukującego zemsty za śmierć żony i kobietę, która nielegalnie otrzymała jej serce w przeszczepie.

Wynik: 61 punktów

1. Zachowaj spokój (nowość)

REKLAMA

"Zachowaj spokój" to adaptacja powieści amerykańskiego pisarza Harlana Cobena z 2008 roku. Produkcja w delikatny sposób łączy się z poprzednim serialem Netfliksa pt. "W głębi lasu" i to jest jej największe (ale nie jedyne) odstępstwo od treści książki. Może cieszyć, że platforma VOD ponownie zaufała polskim filmowcom, ale w sumie przy tak świetnych wynikach ich produkcji właściwie na całym świecie ta wiara nie powinna dziwić.

Wynik: 68 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA