REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Na Netflix Polska święta trwają w najlepsze. Filmy bożonarodzeniowe zdominowały serwis

Netflix uwielbia filmy świąteczne. Od lat nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Obecnie na polskiej wersji platformy rządzą "Świąteczny zamek" i "Chłopiec zwany Gwiazdką", ale to przecież jeszcze nie koniec. Co jeszcze Polacy wywindowali do TOP 10 Netfliksa?

04.12.2021
10:00
top 10 polska netflix święta filmy
REKLAMA

Nasza lista Netflix TOP 10 w poprzednim tygodniu została zdominowana przez horror "Hellbound". Południowokoreańska produkcja utrzymała się w czołowej dziesiątce również w ostatnich dniach, ale kto inny rządził tym razem. Im bliżej świąt, tym cała Polska coraz chętniej stawia na ciepłe familijne komedie. Często z domieszką bożonarodzeniowej estetyki jak w filmach "Świąteczny zamek" oraz "Chłopiec zwany Gwiazdką".

REKLAMA

TOP 10 Polska - Netflix z wieloma hitami:

Jaki tytuły wybiły się do TOP 10 w Polsce w minionych siedmiu dniach? Był to dosyć szalony tydzień, w trakcie którego w rankingu pojawiło się aż 17 różnych tytułów. Dwa z nich zgarnęły większość punktów, a pozostałe rywalizowały o miejsca od trzeciego do dziesiątego. Kto ostatecznie może pochwalić się wyższymi lokatami w Netflix TOP 10? Sprawdźcie.

10. Poobijana (nowość)

Sporty walki od zawsze fascynowały filmowców tak w Polsce, jak i za oceanem. Opowieści o twardych wojownikach i wojowniczkach z problemami to przecież idealny materiał na dramat/wyciskacz łez. Zapewne również dlatego z tej formuły w swoim reżyserskim debiucie postanowiła skorzystać Halle Berry. Jak wypadła skonstruowana przez nią opowieść o byłem zawodniczce UFC Jackie Justice? Sprawdźcie naszą recenzję filmu "Poobijana".

Wynik: 19 punktów

9. Zagubieni w kosmosie (nowość)

"Zagubieni w kosmosie" powrócili z finałowym sezonem i w ciągu dwóch pierwszych dni od premiery zgarnęli najwyższą możliwą liczbę punktów. Wiele wskazuje więc na to, że to science fiction dla nastolatków będzie największym hitem przyszłego tygodnia. Każdy fan gatunku chce się bowiem przekonać na własne oczy, jaki los ostatecznie spotka rozdzieloną rodzinę Robinsonów.

Wynik: 20 punktów

8. Sprzątaczka (to samo miejsce)

"Sprzątaczka" to dramat rodzinny poświęcony młodej matce samotnie wychowującej córkę. Produkcja notuje świetne wyniki już od kilku miesięcy i można ją już uznać za jedną z najpopularniejszych tegorocznych nowości Netfliksa. Wszystko to zaś dzięki na pozór trudnej do połączenia mieszance brutalnego naturalizmu i wyidealizowanego melodramatu.

Wynik: 20 punktów

7. Arcane (spadek o pięć miejsc)

Francuska animacja oparta na świecie znanym z "League of Legends" dobiegła już oficjalnie końca. Zdaniem wielu odbiorców i krytyków (w tym również moim) mamy tu do czynienia z jedną z najlepszych tegorocznych produkcji. Tak fenomenalnego fantasy na Netfliksie chyba jeszcze nie było. Dlatego brać się za oglądanie, nawet jeśli na 2. sezon przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

Wynik: 22 punkty

6. Hellbound (spadek o pięć miejsc)

Fenomenalny wynik "Squid Game" sprawił, że południowokoreańskie produkcje mają teraz znacznie łatwiejszy dostęp do widzów niezaznajomionych z azjatyckim kinem. W dużej mierze tak należy tłumaczyć świetny wynik w ostatnich dwóch tygodniach serialu "Hellbound". Dzieło reżysera Yeona Sang-ho to mieszanka horroru i science fiction, która zaskakuje na niemal każdym kroku.

Wynik: 25 punktów

5. Chłopiec zwany Gwiazdką (nowość)

Netflix odnosił już w przeszłości sukcesy z fantastycznymi opowieściami poświęconymi świętom Bożego Narodzenia. Wystarczy przypomnieć popularność serii "Kronika świąteczna". "Chłopiec zwany Gwiazdką" wpisuje się więc w istniejący schemat i jeżeli wierzyć recenzji Rafała Christa wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Czy trzeba się jednak temu dziwić? Mowa przecież o filmie, którego głównym bohaterem jest młody Mikołaj.

Wynik: 26 punktów

4. Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (awans o dwa miejsca)

Tom Cruise od lat ma w naszym kraju zagorzałych fanów, którzy z wielką chęcią oglądają wszystkie nowe produkcje z jego udziałem. "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" to produkcja z 2016 roku bazująca na książkach brytyjskiego autora Lee Childa i zarazem sequel wcześniejszego filmu z Cruise'em w tej ikonicznej roli. Co ciekawe, serialowa wersja Jacka Reachera ma zadebiutować na Amazon Prime Video 4 lutego 2022 roku. Tym razem już z innym aktorem na pokładzie.

Wynik: 29 punktów

3. Psi patrol (awans o jedno miejsce)

Miejsce serialu "Psi patrol" w najnowszej edycji Netflix TOP 10 po raz kolejny udowadnia jak istotną część widowni największego serwisu streamingowego stanowią dzieci. Z tej perspektywy aż trudno uwierzyć, że szef Netfliksa Reed Hastings długo sprzeciwiał się obecności produkcji dla najmłodszych w bibliotece swojej platformy. Przełamał się dopiero po głośnych protestach... własnych pracowników, którzy byli rodzicami.

Wynik: 38 punktów

top 10 polska class="wp-image-1848151"

2. Świąteczny zamek (nowość)

Hallmarkowe produkcje świąteczne od lat noszą łatkę kiczowatości i naiwności, która teoretycznie powinna odrzucać widzów. W rzeczywistości jednak wielu z nich traktuje święta jako czas na odprężenie i spuszczenie z tonu. Dlatego historie takie jak "Świąteczny zamek" poświęcony autorce bestsellerowej powieści, która wpada na pomysł kupna rodzinnego zamku w Szkocji, wydają się odbiorcom absolutnie idealne.

Wynik: 52 punkty

1. Rozpieszczone bachory (nowość)

REKLAMA

"Rozpieszczone bachory" to nowa francuska komedia poświęcona trójce zadufanych w sobie dorosłych dzieci pewnego milionera. Ani jedno z nich nie skalało się nigdy prawdziwą pracą, a ich coraz bardziej niedorzeczne pomysły doprowadzają ojca do szewskiej pasji. Gdy dotyka go zawał serca mężczyzna postanawia dać ostateczną nauczkę potomkom i oszukuje ich, że ich rodzina straciła fortunę. Recenzję filmu "Rozpieszczone bachory" znajdziecie na naszym portalu.

Wynik: 67 punktów

top 10 polska class="wp-image-1848160"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA