REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Serialowy "Władca Pierścieni" ma kłopoty? Prace nad 2. sezonem już się opóźniają

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to chyba najważniejszy serial Amazona, który od samego początku swoim rozmachem i ambicjami porównywany był do "Gry o tron". Po batach, jakie zebrał od fanów po prezentacji pierwszych zdjęć i zwiastuna, zaczynają do nas docierać informacje, że scenariusz do kolejnej, już zamówionej serii, ma powstać dopiero wtedy, gdy okaże się, jak wypadła część pierwsza.

02.06.2022
11:46
wladca pierscieni pierscienie wladzy
REKLAMA

To miał być murowany hit i nowa "Gra o tron". Im bliżej premiery "Pierścieni Władzy", tym bardziej Amazon pozbywa się jednak złudzeń. Wiele wskazuje na to, że prace nad 2. sezonem serialowego "Władcy Pierścieni" będą opóźnione. Scenariusz ma bowiem powstać dopiero po reakcji widzów na pierwszą odsłonę produkcji.

REKLAMA

Amazon oficjalnie tego nie przyznał i nie przyzna. Nic dziwnego, w końcu na serialowego "Władcę Pierścieni" wydał mnóstwo kasy i odpalił hype train, który wykoleił się po starciu z fanami. Polityczna poprawność, niezgodność z oryginałem i wiele innych rzeczy nie spodobało się miłośnikom prozy J.R.R. Tolkiena. Swoje oburzenie głośno wygłaszali w internecie, zapowiadając bojkot "Pierścieni Władzy".

Jeśli "Pierścienie Władzy" nie osiągną komercyjnego sukcesu, będzie to bardzo kosztowna klapa. Co wtedy z zapowiedzianym już 2. sezonem? Amazon znalazł sposób. Wiele wskazuje na to, że po prostu poczeka na reakcje po pierwszej odsłonie serialu i na ich podstawie stworzy kolejną. Oczywiście, z niemal całkowicie nową ekipą.

Clifton Broadway i Justin Sewell z TheOneRing.net w swoim raporcie na Twitchu podali, że produkcja 2. sezonu "Pierścieni Władzy" będzie opóźniona. Jak się bowiem okazuje, plan przenosi się z Nowej Zelandii do studia Shepperton w Wielkiej Brytanii. Amazon chce tam zbudować niemal 930 tys. metrów kwadratowych nowej powierzchni na potrzeby serialu. Na razie są tam jednak tylko betonowe płyty.

 class="wp-image-1969183"
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video

Amazon nie może korzystać z istniejącej już infrastruktury, bo Netflix wynajął ją do września. Skoro nie widać budowy nowej przestrzeni, planowane właśnie na wrzesień zdjęcia do 2. sezonu "Pierścieni Władzy" będą opóźnione. To tylko jedna z przesłanek, która każe wierzyć przywołanemu raportowi.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - co z 2. sezonem?

Jak w swoim raporcie podają Clifton Broadway i Justin Sewell, we wrześniu ruszy dopiero preprodukcja 2. sezonu "Pierścieni Władzy". W dodatku z niemal całkowicie nową ekipą. Amazon zwolnił bowiem dotychczasowych twórców, zostawiając jedynie showrunnerów. Scenariusz będzie więc pisany od podstaw. Ma zależeć od reakcji widzów na pierwszą odsłonę serialowego "Władcy Pierścieni".

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video
REKLAMA

Chociaż Clifton Broadway i Justin Sewell zaznaczają, że informacje o opóźnieniu produkcji 2. sezonu "Pierścieni Władzy" to na razie tylko plotki, dotychczas podawane przez nich doniesienia w znaczącej mierze okazywały się prawdą. Tak też prawdopodobnie będzie i w tym wypadku. Tym samym nawet jeśli serialowy "Władca Pierścieni" okaże się "Grą o tron" Amazon Prime Video, na jego kolejną odsłonę poczekamy dłużej, niż się spodziewaliśmy.

Premiera serialu "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy" 2 września na Amazon Prime Video.

Tekst został opublikowany w maju 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA