REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Premiera „Avengers: Koniec gry” już wkrótce. Sprawdźcie, które postaci przeżyły i powalczą z Thanosem

Polska premiera „Avengers: Koniec gry” już 25 kwietnia. Film pokaże ostateczny pojedynek superbohaterów z Thanosem. Ale kto w ogóle przeżył poprzednie spotkanie z Szalonym Tytanem i użycie przez niego Kamieni Nieskończoności? Zaskakująco wiele osób.

20.04.2019
11:00
avengers koniec gry bohaterowie
REKLAMA
REKLAMA

Zakończenie „Avengers: Wojna bez granic” zaszokowało wielu fanów Marvel Cinematic Universe. Filmy Disneya były uważane za raczej przyjazne dla całej rodziny, w których żadnemu z bohaterów nic poważnego się nie dzieje. A na koniec cała sytuacja zwykle wraca do normy. Tak było zanim Avengersi zmierzyli się Thanosem władającym mocą Kamieni Nieskończoności. Efektem tej potyczki było pozbawienie życia losowej połowy myślącego życia we wszechświecie.

Anihilacja nie ominęła też wielu ważnych postaci z filmów Marvela. Przez kilka miesięcy ostateczny los niektórych bohaterów pozostawał w sferze domysłów. Ale od pewnego czasu wiemy, że doktor Selvig i siostra T'Challi, Shuri znaleźli się w tej połowie ludzkości, która nie przeżyła pstryknięcia. Większość nadal żyjących bohaterów podejmie jeszcze jedną próbę przywrócenia zmarłych do życia w „Avengers: Endgame”. Czy im się to uda? Na ten moment trudno powiedzieć. Wiadomo, że w filmie pojawi się choćby zmarły Spider-Man, ale równie dobrze może to nastąpić w ramach jakiegoś wspomnienia.

Avengers Koniec gry bohaterowie - Kto przeżył atak Thanosa?

Iron Man

avengers koniec gry bohaterowie

Tony'ego Starka nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu fanowi Marvela. To właśnie od filmu o tym bohaterze zaczęło się Marvel Cinematic Universe. Iron Man na przestrzeni 22 filmów przeżył mnóstwo przygód i zmienił swój charakter. Z aroganckiego, zadufanego w siebie bogacza stał się prawdziwym obrońcą Ziemi, który więcej niż raz ratował skórę innym Avengerom. Początek „Avengers: Koniec gry” zastanie Iron Mana dryfującego pośród kosmicznej pustki i na skraju wyczerpania. W jaki sposób uda mu się powrócić do towarzyszy?

Nebula

avengers koniec gry bohaterowie

Jedyną towarzyszką Iron Mana podczas tej podróży będzie Nebula. Jedna z córek Thanosa jako jedyna spośród wszystkich kompanów Tony'ego na Titanie przeżyła wydarzenia „Avengers: Wojna bez granic”. Podczas nowego filmu jej główną motywacją będzie zapewne chęć pomszczenia Gamory. Ale czy dawna przeciwniczka Strażników Galaktyki zdoła wpasować się w towarzystwo ziemskich herosów?

Kapitan Ameryka

avengers koniec gry bohaterowie

Kapitan Ameryka to kolejny oryginalny członek Avengers, który przetrwał walkę z Thanosem na polach Wakandy. Jak pokazują przedpremierowe materiały promocyjne, rolą Steve'a Rogersa na początku filmu stanie się zdopingowanie pozostałych członków grupy do kolejnej walki z Szalonym Tytanem. Celem superbohaterów stanie się odebranie przeciwnikowi Rękawicy Nieskończoności i wskrzeszenie poległych przyjaciół. Istnieje możliwość, że dla Kapitana Ameryki będzie to koniec długiej drogi bohatera, która rozpoczęła się wraz z II wojną światową. Media donoszą bowiem, że Chris Evans wkrótce opuści MCU.

Ronin

avengers koniec gry bohaterowie

Niech was nie zmyli nowy pseudonim – mowa tutaj o doskonale znanym wszystkim fanom MCU Clincie Bartonie. Mężczyzna oficjalnie odszedł z drużyny po wydarzeniach z „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i odwiesił na kołek tożsamość Hawkeye'a. Wszystko po to, żeby móc w spokoju żyć ze swoją rodziną. Nie ma pewności, co sprawiło, że w „Avengers: Koniec gry” Barton powróci jako Ronin. Spekuluje się jednak, że w wyniku działań Thanosa zginęli jego najbliżsi.

Wong

avengers koniec gry bohaterowie

Wong to wierny towarzysz doktora Strange'a i jeden z mistrzów sztuk mistycznych w Kamar-Taj. W Marvel Cinematic Universe zadebiutował w solowej produkcji o Hugo Strange'u, ale wystąpił także w „Avengers: Wojna bez granic”. Plakaty opublikowane w ramach kampanii promocyjnej „Avengers: Endgame” udowadniają, że Wong nadal żyje. Grający go aktor, Benedict Wong znalazł się też w oficjalnej obsadzie produkcji. Wiemy więc, że mistyk wystąpi w nowym filmie, ale na razie nie sposób ocenić jak wielka będzie to rola.

Pepper Potts

avengers koniec gry bohaterowie

Jedna z najważniejszych postaci w Stark Industries i wieloletnia dziewczyna Tony'ego Starka. Pepper Potts jest osobą o bardzo wielu talentach, z których największym jest umiejętność wytrzymywania z nieznośnym playboyem-milionerem. Bohaterka grana przez Gwyneth Paltrow do tej pory występowała w MCU w rolach zdecydowanie drugoplanowych i (poza „Iron Manem 3”) unikała scen walki. Wszystko wskazuje jednak na to, że w „Avengers: Endgame” będzie inaczej. Jeśli wierzyć opublikowanym przez Paltrow zdjęciom, Potts przyjdzie nawet wdziać zbroję Iron Mana.

Czarna Wdowa

avengers koniec gry bohaterowie

Czarna Wdowa i Hawkeye byli czasem wyśmiewani przez część fanów za to, że w drużynie z Hulkiem czy Iron Manem ich przydatność jest raczej niewielka. Te osoby ignorują jednak fakt, że Natasha Romanoff jest prawdopodobnie najlepszym strategiem pośród Avengers. Jej umiejętności szpiegowskie i lotny umysł często przydawały się zespołowi bardziej niż znajomość sztuk walki czy celne oko. Według wielu teorii rola Czarnej Wdowy w pokonaniu Thanosa będzie większa niż można by sądzić. Marketing „Avengers: Koniec gry” często wykorzystuje jej wizerunek, a na horyzoncie jest też solowa produkcja ze Scarlett Johansson w roli głównej, więc może w tym być ziarno prawdy.

Ant-Man

avengers koniec gry bohaterowie

Ant-Man dosyć późno dołączył do Avengers, ale już doczekał się dwóch solowych filmów. I całkiem prawdopodobne, że będzie jedną z najważniejszych postaci w ostatecznej walce z Thanosem. Bohatera po raz ostatnim widzieliśmy jak w wyniku wydarzeń „Avengers: Wojna bez granic” został uwięziony w Wymiarze Kwantowym teoretycznie bez szans na ucieczkę. Bardzo możliwe, że następna część pokaże, w jaki sposób Scott Lang wydostał się z Quantum Realm. A także czy odkrył tam coś, co pomoże pokonać Szalonego Tytana.

Thor

avengers koniec gry bohaterowie

Wśród fanów Marvel Cinematic Universe wciąż trwają spory, który bohater jest silniejszy – Thor czy Hulk. Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie przyniósł nawet „Thor: Ragnarok”, a odkąd bóg piorunów zdobył młot Stormbreaker jest nawet potężniejszy. To właśnie Thor był najbliżej pokonania Thanos. Zamiast wbić ostrze w czaszkę Szalonego Tytana zdecydował się jednak zaatakować korpus i nie zdołał go powstrzymać. Ta porażka na pewno ciąży bohaterowi, tym bardziej że Thanos zabił też jego brata, Lokiego.

Kapitan Marvel

avengers koniec gry bohaterowie

Bardzo możliwe, że Hulka i Thora pogodzi Kapitan Marvel. Bohaterka filmu o tym samym tytule to jedna z najpotężniejszych postaci w komiksowym świecie, a to nie lada wyczyn. Jej udział w walce z Szalonym Tytanem będzie prawdopodobnie kluczowy dla losów wszechświata. A przynajmniej tak twierdzi sama Carol Danvers.

War Machine

avengers koniec gry bohaterowie

Decyzja scenarzystów, by pozostawić przy życiu Jamesa Rhodesa, zaskoczyła część środowiska fanów. Ale pewnym sensie ma ona głęboki sens. War Machine nie od razu należał do Avengers, ale był w MCU od samego początku (choć w pierwszym występie był grany przez innego aktora). Najbliższy przyjaciel Tony'ego Starka będzie miał swoje zadanie do wykonania również przeciwko Thanosowi. Czyżbyśmy mieli się doczekać wspólnego ataku Iron Mana i War Machine'a? Czas pokaże.

Rocket Raccoon

avengers koniec gry bohaterowie

W wyniku pstryknięcia Thanosa nikt nie ucierpiał bardziej niż Strażnicy Galaktyki. Spośród członków zespołu przy życiu został jedynie Rocket Raccoon. Bohater dołączy więc w „Avengers: Koniec gry” do ziemskich bohaterów. Jak pokazuje najnowszy zwiastun produkcji to właśnie jemu przypadnie w udziale pilotowanie statku, którym Avengersi wyruszą w kosmos. W kilku ujawnionych ujęciach towarzyszy też War Machine'owi, więc możliwe, że ci dwaj otrzymają jakąś specjalną misję.

Bruce Banner/Hulk

avengers koniec gry bohaterowie

Niemal wszyscy fani Marvela czekają ze zniecierpliwieniem na powrót Hulka w „Avengers: Endgame”. Można założyć, że wątek jego porozumienia z Bruce'em Bannerem będzie jednym z kluczowych w całym filmie. Pokonanie Thanosa bez supersiły zielonego olbrzyma wydaje się niemal niemożliwe. Pozostaje pytanie, która z osobowości zdominuje ciało Bannera – Bruce'a czy Hulka. W komiksach bywało różnie, a obie postaci zostały na pewien czas wręcz rozdzielone, więc wszystko jest możliwe.

Okoye

avengers koniec gry bohaterowie

„Czarna Pantera” to jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii MCU. Wiele osób było więc przekonanych, że główni bohaterowie filmu z królem T'Challą na czele przetrwają użycie kamieni nieskończoności. Bracia Russo postanowili jednak zaskoczyć fanów. Spośród najbliższych Czarnego Pantery przeżyła tylko Okoye, a sam król Wakandy również został unicestwiony. Jaka będzie rola Okoye w „Avengers: Endgame”? Na ten moment nie ma prawie żadnych pewnych informacji, ale można założyć, że wojowniczka będzie chciała pomścić śmierć swojego władcy.

Harold „Happy” Hogan

avengers koniec gry bohaterowie

Ochroniarz i przyjaciel Tony'ego Starka to jeden z ulubieńców widzów. Pojawił się w zaskakująco dużej liczbie filmów MCU i na pewno powróci także w „Avengers: Koniec gry”. Nie wiadomo jednak jak duża będzie to rola. Po sieci krąży teoria, że to właśnie Happy Hogan uzbroi Pepper Potts w jej własną zbroję Iron Mana. Ale czy tak będzie w rzeczywistości, dowiemy się dopiero podczas seansu. Sam Jon Favreau powróci do roli Hogana jeszcze przynajmniej raz, bo pojawi się w „Spider-Man: Daleko od domu”.

Thanos

REKLAMA
avengers koniec gry bohaterowie

Lista bohaterów „Avengers: Koniec gry” nie byłaby jednak pełna bez wspomnienia o Szalonym Tytanie. W końcu na sam koniec poprzedniego filmu o grupie superbohaterów padły słowa: „Thanos powróci”. Nie wiadomo do końca, jaka będzie rola obcego granego przez Josha Brolina. Spekuluje się nawet, że to nie on będzie głównym przeciwnikiem w filmie. Pewne jest jednak, że Thanos wciąż jest w posiadaniu Kamieni Nieskończoności. Udowadnia to opublikowany niedawno fragment „Avengers: Endgame”. Można być więc pewnym, że nie da tak łatwo zniweczyć swojego wiekopomnego dzieła zniszczenia (lub w jego mniemaniu odrodzenia) wszechświata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA