REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kto przeżył, a kto zginął w Avengers 3? Bracia Russo zdradzają losy postaci, których nie było w filmie

Avengers: Infinity War świętuje triumfy pod względem wyników finansowych, a bracia Russo cały czas rozgrzewają wyobraźnię fanów, dzieląc się kolejnymi ciekawostkami. Teraz wypowiedzieli się na temat postaci, których w filmie nie było. Wiemy już, czy ciocia May, Lady Sif, Howard the Duck, Betty Ross i aktor grający Lokiego przeżyli wydarzenia z finału.

14.05.2018
18:50
howard the duck mcu avengers
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery z Avengers: Wojna bez granic, oczywiście.

W najnowszym filmie Marvel Studios pojawiło się kilkudziesięciu bohaterów z poprzednich filmów, a i tak na ekranie zabrakło miejsca na wiele ważnych postaci. Oprócz postaci z seriali bracia Russo zdecydowali się nie pokazać też w akcji wielu krewnych, przyjaciół, pomocników i przeciwników formacji Avengers, których los jest teraz niepewny.

Pod koniec Avengers: Wojna bez granic przerażający Thanos pokonał bohaterów, zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności i unicestwił pstryknięciem palcami połowę żywych istot we wszechświecie. W filmie zobaczyliśmy, którzy pierwszoplanowi bohaterowie rozpłynęli się w powietrzu, a którzy pozostali na placu boju. Nie wiemy jednak, co z postaciami drugoplanowymi.

Teraz bracia Russo zdradzili, kto jeszcze przeżył druzgoczący finał Avengers: Wojna bez granic.

Oczywiście nie dostaliśmy pełnej listy oszczędzonych i unicestwionych przez Thanosa, ale w jednym z ostatnich wywiadów reżyserowie filmu podzielili się informacjami na temat kilku z uwielbianych przez fanów postaci. Potwierdzili, że zarówno ciocia May, jak i Howard the Duck zachowali życie.

cioca may marvel avengers class="wp-image-162987"

Niestety tyle samo szczęścia nie miała Betty Ross, czyli była ukochana Bruce’a Bannera AKA Hulka. Jej los podzieliła zresztą Lady Sif, znana z serii filmów o Thorze. Uśmiercony został nawet aktor odgrywający Lokiego w przedstawieniu w Asgardzie (którego w filmie Thor: Ragnarok zagrał Matt Damon).

Co jednak ciekawe, w przypadku kilku innych postaci bracia Russo postanowili nie udzielać jednoznacznych odpowiedzi, aby uniknąć spoilerów z nadchodzących filmów. Lista bohaterów, których los uznali za kluczowy w kontekście kolejnych produkcji, jest nieco zaskakująca.

Do bohaterów Shroedingera w Avengers: Infinity War należą:

  • Ned - przyjaciel Petera Parkera;
  • Korg i Miek - towarzysze Thora;
  • Jane Foster - ukochana Thora;
  • Shuri - siostra Czarnej Pantery;
  • Nakia - ukochana Czarnej Pantery.

Niezmiernie dziwi, że pominięto w finale Shuri, która w samym filmie się pojawiła i miała w dodatku bardzo ważne zadanie. W dodatku przypadku ostatniej postaci na liście, Nakii, sprawa jest o tyle ciekawa, że nie pojawiła się w Avengers: Wojna bez granic, bo miała swoją własną „misję pod przykrywką”.

REKLAMA

Dziwi też obecność na liście Jane Foster. Byłą ukochaną Bruce’a Bannera, czyli Betty Ross, ostatni raz widzieliśmy dekadę temu w filmie The Incredible Hulk, a twórcy wykorzystali Thanosa, by się jej zgrabnie pozbyć poza ekranem. W przypadku obiektu westchnień Thora, której też od lat nie widziano, bracia Russo zostawili sobie furtkę…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA