REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na Disney+ musisz poczekać, ale ich filmy obejrzysz już teraz. Najlepsze animacje do nadrobienia

Disney+ zadebiutuje w Polsce w połowie czerwca, ale na szczęście najnowsze filmy animowane z wytwórni Myszki Miki są już dostępne legalnie na wielu VOD. Zresztą mocne propozycje przygotowały w zeszłym roku również inne hollywoodzkie studia i Netflix. Gdzie obejrzymy takie hity jak "My Little Pony: Nowe pokolenie", "Luca", "Co w duszy gra" i "Mitchellowie kontra maszyny"?

12.05.2022
19:14
disney filmy animowane na vod bajki animacje gdzie obejrzeć
REKLAMA

Disney i inne wytwórnie wypuściły w 2021 roku mnóstwo świetnych filmów animowanych (zresztą planują też niemałe hity na najbliższe miesiące jak "Buzz Astral"). Niektóre z nich trafiły do kin, ale z powodu pandemii koronawirusa wiele debiutowało od razu na VOD lub miało mocno ograniczoną dystrybucję. Na szczęście zeszłoroczne bajki Disneya znajdziecie dziś w streamingu. Sprawdziliśmy, gdzie obejrzeć takie hity jak "Ron Usterka", "Luca" czy "Mitchellowie kontra maszyny".

Bajki Disneya, filmy animowane od innych wytwórni i klasyczne seriale od dawna stanowią jedną z najważniejszych produkcji w bibliotekach serwisów VOD. Dość powiedzieć, że po wejściu HBO Max do Polski najgłośniej narzekano na brak tytułów z Cartoon Network i Adult Swim (na szczęście wraz z debiutem "Samuraja Jacka" się to powoli zmienia na lepsze). W zeszłym roku w kinach i na VOD debiutowało naprawdę dużo bajek dla młodszych i starszych dzieci. Filmy Disneya (i nie tylko) można znaleźć w niejednym miejscu internetu.

REKLAMA

Bajki Disneya i nie tylko - najlepsze filmy animowane z 2021 roku na VOD:

"Raya i ostatni smok" to jeden z najlepszych filmów wytwórni Disneya w ostatnich latach i jednocześnie nieco oldschoolowa opowieść przygodowa o dziewczynie próbującej uratować kraj przed zagładą. Tytułowa bohaterka jest córką władcy Serca, jednego z państw składających się przed laty na wielką Kumandrę. Gdy Raya była dzieckiem zaufała nieodpowiedniej osobie i doprowadziła do straszliwej w skutkach katastrofy. Po latach wyrusza więc na poszukiwanie ostatniej smoczycy mającej podobno dar przywrócenia równowagi w całej Kumandrze.

Film Disneya znajdziecie na iTunes, Chili, Rakuten TV, Player.pl, VOD.pl i Canal+ online.

Phil Lord i Christopher Miller zrobili kilka lat temu spore zamieszanie na rynku animacji za sprawą filmów "LEGO Przygoda" i "Spider-Man Uniwersum". Dziś uznaje się ich za wielkie gwiazdy, dlatego każda kolejna produkcja, do której przyłożą rękę budzi wielkie zainteresowanie. Dokładnie tak jak "Mitchellowie kontra maszyny", czyli jeden z filmów nominowanych w zeszłym roku do Oscara dla najlepszej animacji.

Dostępna m.in. na Netfliksie produkcja opowiada o przeżywającej kryzys komunikacyjny rodzinie. W celu naprawienia nadszarpniętych relacji Mitchellowie udają się na samochodową wycieczkę, w trakcie której dochodzi do wręcz apokaliptycznej rewolucji robotów. Los całego świata nagle znajduje się w rękach czwórki niepozornych Amerykanów.

Film "Mitchellowie kontra maszyny obejrzycie" na platformach Netflix, iTunes, Chili, Rakuten TV, i Loomi.

Pixar ma za sobą nieco trudniejszy moment, ale to wciąż studio cieszące się niesłabnącą popularnością u dzieci i ich rodziców. W 2021 roku w Polsce wyszły dwie ich produkcje. "Luca" opowiada o dwójce przyjaciół należących do rasy morskich istot potrafiących przybierać ludzką postać, o ile nie są mokrzy. Obaj czują wielką fascynację życiem ludzi, dlatego spędzają coraz więcej czasu na lądzie. Na włoskiej Riwierze odkrywają nieznany sobie, magiczny świat, ale stale znajdują się w niebezpieczeństwie, że ktoś odkryje ich prawdziwą tożsamość.

Film Disneya znajdziecie na iTunes, Chili, Rakuten TV, Player.pl, VOD.pl i Canal+ online.

Pixar bajki 2021

Vivo

Lin Manuel-Miranda należy do największych nazwisk w Hollywood, przede wszystkim ze względu na swoje sukcesy w tworzeniu popularnych musicali. W zeszłym roku zadebiutowały jednak również dwa filmy animowany, do których stworzył oryginalną ścieżkę dźwiękową i piosenki. Jednym z nich było "Vivo" a drugim "Nasze magiczne Encanto" (niedostępne na VOD w POlsce, dopóki nie zadebiutuje u nas Disney+).

"Vivo" opowiada o małpce zaprzyjaźnionej z mieszkającym w Hawanie muzykiem ulicznym. Starszy mężczyzna o imieniu Andres otrzymuje zaproszenie na wspólny występ ze swoją dawną miłością i postanawia wyznać jej uczucie za pomocą piosenki. Niestety, umiera następnego ranka. Zadanie przekazania ostatniej muzycznej wiadomości spada na barki Vivo i poznanej przez niego po pogrzebie wnuczki Andresa.

"Vivo" na wyłączność pokazuje Netflix Polska.

Psi Patrol Film

Serial "Psi patrol" od lat cieszy się niesłabnącą popularność wśród najmłodszych widzów. Kanadyjska firma Spin Master Entertainment skutecznie wykorzystuje te zainteresowanie przy sprzedaży rozmaitych zabawek i gadżetów, a na 2021 rok przygotowała kolejną niespodziankę dla fanów w postaci pełnometrażowego filmu kinowego. "Psi Patrol Film" kręci się wokół grupy bohaterów znanych z serialu, ale przenosi ich przygody na jeszcze wyższy poziom. Psi patrol stanie przed zadaniem ocalenia Miasta Przygód i powstrzymania swójego arcywroga, burmistrza Humdingera.

Filmowy spin-off znajdziecie na iTunes, HBO Max, Rakuten TV, Chili, Player,pl oraz Canal+ online.

Hilda i Władca Gór

"Hilda i Władca Gór" to kolejny film bazujący na istniejącym i bardzo popularnym serialu animowanym ("Hilda" zaczynała zresztą jako bestsellerowy komiks). Wieloodcinkowa produkcja zadebiutowała na platformie Netflix w 2018 roku i do tej pory liczy dwa sezony (kolejne w drodze). Między 2. i 3. częścią Netflix postanowił jednak zrobić nieco bardziej mroczny i poważny film. Główna bohaterka "Hilda i Władca Gór" w wyniku wydarzeń z odcinka "Kamienny las" budzi się w ciele trolla i rozpoczyna zupełnie nową przygodę u boku istot, których od tak dawna się bała.

Produkcja dostępna na wyłączność w ofercie serwisu Netflix.

disney bajki class="wp-image-1882465"
Bajki dla dzieci po polsku? Netflix ma swoje propozycje.

"Co w duszy gra" to drugi zeszłoroczny film Pixara dostępny na VOD. Produkcja miała światową premierę jeszcze w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa trafiła do Polski ze sporym opóźnieniem. Głównym bohaterem jest tu muzyk Joe Gardner, który wpada do studzienki kanalizacyjnej tuż po otrzymaniu wymarzonej pracy w zespole. Po śmierci mężczyzna nie chce udać się w zaświaty i przypadkowo zostaje przydzielony jako mentor do nowej duszy przez jej zesłaniem na Ziemię.

Film Disneya znajdziecie na iTunes, Chili, Rakuten TV, Player.pl, VOD.pl i Canal+ online.

Ron Usterka

"Ron Usterka" w moim prywatnym rankingu plasuje się na najwyższym miejscu ze wszystkich zeszłorocznych filmów animowanych. Produkcja nowo powstałego studia Locksmith Animation pierwotnie miała ukazać się za sprawą 20th Century Fox. Po nabyciu tej firmy przez Disneya była dystrybuowana pod egidą Myszki Miki. Nie ma jednak nic wspólnego z Pixarem czy Walt Disney Animation i paradoksalnie jest dzięki temu lepszym oraz zabawniejszym filmem.

"Ron Usterka" opowiada historię należącego do niezamożnej rodziny chłopca, któremu marzy się otrzymanie jednego z inteligentnych robotów zwanych B-Botami. Jego ojca i babcię nie stać na oryginalną maszynę, więc kupują uszkodzony egzemplarz. Dzięki Ronowi Usterce Barney dowiaduje się, że prawdziwa przyjaźń wygląda zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażał.

Animacja dostępna na iTunes, Chili, Rakuten TV, Player.pl, Canal+ online i Loomi.

Nadawany w latach 2010-2019 serial "My Little Pony: Przyjaźń to magia" cieszył się globalną popularnością przekraczającą zwyczajowe zainteresowanie tego typu tytułami. Nawet taki hit musiał się jednak kiedyś zakończyć. W 2021 roku przyszła pora na rozpoczęcie przygód z nową grupą bohaterów w komputerowo animowanym filmie "My Little Pony: Nowe pokolenie". Produkcja rozgrywa się w tym samym świecie, co "Przyjaźń to magia", ale wiele lat później. Kucyki, jednorożce i pegazy nie darzą się już przyjaźnią, ale ten stan rzeczy postanawia odmienić pewna rezolutna bohaterka.

Film dostępny na wyłączność na Netfliksie.

*Tekst oryginalnie opublikowany 10 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA