REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Miley Cyrus śpiewa dla Gryffindoru. Spotify ujawnia, jaka muzyka przenosi do świata Harry'ego Pottera

Jakiej muzyki słuchają Potterheadzi? Ścieżek dźwiękowych do filmów o Harrym Potterze. To oczywiste. Ale nie tylko. Spotify rzuca nieco światła na ich gusta i podaje najpopularniejsze utwory, playlisty i podcasty, które przenoszą użytkowników w świat młodego czarodzieja.

09.11.2021
18:41
harry potter muzyka spotify podcasty
REKLAMA

Playlisty przypisane do danych domów Hogwartu? Ścieżka dźwiękowa do 2. części filmu "Harry'ego Pottera i Insygnia Śmierci"? A może pogaduchy fanów serii? Magia Harry'ego Pottera wciąż ma się dobrze, a młody czarodziej ciągle zdobywa nowych fanów. Aż trudno uwierzyć, że od premiery pierwszego filmu o jego przygodach minęło już 20 lat. Aż chciałoby się zapytać: "feel old yet?".

4 listopada 2021 roku minęło 20 lat od premiery "Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego" (przynajmniej tej światowej, bo na polskie ekrany film wszedł w styczniu 2002 roku). Z tej właśnie okazji Spotify przygotowało zestawienie najpopularniejszych na platformie playlist i podcastów dotyczących uniwersum stworzonego w książkach J.K. Rowling.

REKLAMA

Harry Potter - jaka muzyka przenosi użytkowników Spotify do świata J.K. Rowling

Potterheadzi lubią przenosić się w świat Harry'ego Pottera za pomocą soundtracków filmowych. Na świecie najczęściej odtwarzanym utworem na Spotify okazuje się "Hedwig's Theme" Johna Williamsa z pierwszej części filmu. Jeśli zaś chodzi o całe ścieżki dźwiękowe to największą popularnością cieszy się ten Alexandra Desplata z 2. części filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci".

Wyobraźnia Potterheadów nie zna jednak granic. Nie ograniczają się do soundtracków. Sami tworzą na Spotify playlisty dedykowane poszczególnym domom Hogwartu. W Polsce 3 najpopularniejsze utwory znajdujące się na listach im przypisanych to odpowiednio:

  • Gryffindor – Heart Of Glass (Live from the iHeart Festival) Miley Cyrus, Kiwi Harry’ego Stylesa oraz Hayloft zespołu Mother Mother
  • Hufflepuff – Golden Harry’ego Stylesa, Ophelia zespołu The Lumineers oraz Yellow zespołu Coldplay
  • Ravenclaw – Sweater Weather zespołu The Neighbourhood, Are You Bored Yet? zespołu Wallows z gościnnym udziałem Clairo oraz Ocean Eyes Billie Eilish
  • Slytherin – Daddy Issues zespołu The Neighbourhood, You Should See Me In a Crown Billie Eilish oraz Why'd You Only Call Me When You're High? zespołu Arctic Monkeys

Harry Potter - najpopularniejsze podcasty na Spotify

Na Spotify znajdziemy też mnóstwo podcastów poświęconych uniwersum Harry'ego Pottera. Globalnie najpopularniejszym z nich jest "Potterless", w którym Mike Schubert po raz pierwszy czyta serię książek i dyskutuje z ich fanami, nieraz prowokując żartami o fabularnych dziurach.

"Poterless" to też najpopularniejszy podcast o Harrym Potterze w naszym kraju. Prócz niego lokalni Potterheadzi lubią sięgać po:

  • Harry Potter and the Sacred Text
  • MuggleCast: the Harry Potter podcast
  • Swish and Flick: A Harry Potter Podcast
  • PotterCast: The Harry Potter Podcast (since 2005)
REKLAMA

Magia Harry'ego Pottera wciąż świeci jasnym światłem i jej blask pomimo upływu lat nie znika. A przecież wiemy, że ma nam jeszcze sporo do zaoferowania. W końcu czeka nas jeszcze chociażby serial osadzony w magicznym świecie J.K. Rowling i kolejne części serii "Fantastyczne zwierzęta". Potterheadzi nudzić się nie będą.


REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA