REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Joker 2" na pierwszym zdjęciu. Co wiemy o nowym filmie DC z Lady Gagą?

DC udostępniło pierwsze zdjęcie z filmu „Joker 2” o podtytule „Folie a Deux”. Co już wiemy o nadchodzącej produkcji Todda Philipsa na podstawcie komiksów o Batmanie, w której Joaquin Phoenix ponownie zagra Arthura Flecka? Podsumowanie plotek i oficjalnych zapowiedzi.

11.12.2022
17:58
joker-2-zdjecie-plan-filmowy-fabula-lady-gaga-harley-quinn
REKLAMA

Joker” okazał się jednym z najlepszych filmów na podstawie komiksów o superbohaterach, w którym nie było… żadnego superbohatera. DC postanowiło opowiedzieć na nowo historię tytułowego łotra, w którego wcielił się Joaquin Phoenix. Ze względu na olbrzymi sukces tego przedsięwzięcia włodarze Warner Bros. zamówili u reżysera Todda Phillipsa kontynuację.

REKLAMA

Czytaj też:

Joaquin Phoenix na pierwszym zdjęciu z planu filmu „Joker 2”.

Todd Phillips podzielił się pierwszym zdjęciem wykonanym na planie podczas prac nad „Jokerem 2”. Widzimy na nim tytułowego bohatera na fotelu u golibrody. Trudno powiedzieć, czy to generyczne ujęcie z filmu pokazujące np. pobyt Arthura Flecka w więzieniu, czy też kadr ze sceny, po której antybohater nabierze swojego charakterystycznego uśmiechu - tego od ucha do ucha.

Mimo to fani są tą malutką zajawką nadchodzącej produkcji podekscytowani. Oczywiście jednocześnie ci sami entuzjaści mają prawo być pełni obaw, gdyż „Joker” należy do tych filmów, które kontynuacji wcale nie potrzebują. Mimo to sam daję kredyt zaufania Toddowi Phillipsowi, zwłaszcza po tym, jak do sieci trafiły pierwsze informacje na temat nadchodzącej produkcji.

Co już wiemy o filmie „Joker 2”?

Oficjalny tytuł nadchodzącej produkcji, którą oficjalnie zapowiedziano w czerwcu 2022 r., brzmi „Joker: Folie a Deux”, a jego współscenarzystą jest Scott Silver. Francuski podtytuł można tłumaczyć jako „paranoja indukowana”, „paranoja udzielona” lub „obłęd udzielony”. W filmie, który rzekomo ma być musicalem (!), pojawi się zaś Lady Gaga jako Harley Quinn a.k.a. Harleen Quinzel.

Harley Quinn to z kolei postać, która powstała pierwotnie na potrzeby serialu „Batman: The Animated Series” we wrześniu 1992 r. Była ona z początku lekarką Jokera, ale szaleniec przekabacił ją na swoją stronę. DC zdecydowało się później umieścić tę postać również w komiksach (podobnie było w przypadku Laury Kinney, czyli X-23 z „X-Men: Evolution” u konkurencyjnego Marvela).

Do tej pory Harleen Quinzel w filmach z serii DC Extended Universe portretowała Margot Robbie, ale ponieważ „Joker” i „Joker 2” osadzone są fabularnie w innym uniwersum, Todd Phillips mógł zaangażować do grania tej postaci inną aktorkę. Po tytule możemy zaś się spodziewać, że podczas filmu będziemy obserwować proces postępującego obłędu i stopniowej przemiany kobiety w Harley Quinn.

„Joker: Folie a Deux” - data premiery i obsada

REKLAMA

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do tego, by nie przywiązywać się do ogłaszanych z dużym wyprzedzeniem dat premier filmów kinowych. Wytwórnie dość lekko podchodzą do obietnic. Warto jednak odnotować, że jeśli nic się nie zmieni, „Joker 2” trafi na ekrany 4 października 2024 r. Nie zdziwię się przy tym, jeśli data premiery zostanie opóźniona, skoro kinowe uniwersum DC ma nowego szefa.

W filmie oprócz Joaquin Phoeniksa pojawią się Harry Lawtey, Catherine Keener, Jacob Lofland i Brendan Gleeson. Nie wiemy jeszcze, w kogo wcielą się ci aktorzy - mogą być to zarówno postaci znane z komiksów o Batmanie, jak i zupełnie nowi bohaterowie wykreowani na potrzeby nowej produkcji Todda Phillipsa. Z obsady pierwszego filmu może wrócić z kolei Zazie Beetz jako Sophie Dumond.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA