REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze polskie seriale 2021. Te tytuły trzeba nadrobić

Najlepsze polskie seriale 2021 roku to produkcje Netfliksa, Canal+ i TVN-u. Mimo że nie był to wybitny rok i niektóre premiery wciąż wstrzymuje pandemia, na tej liście znajdziecie 7 polskich seriali, które warto nadrobić. Niektóre z nich to istne perełki, a inne trzeba znać ze względu na zamieszanie, jakie wokół siebie wywołały. Jakie polskie seriale 2021 zrobiły na mnie największe wrażenie i dlaczego? Sprawdźcie.

03.01.2022
6:03
najlepsze polskie seriale 2021
REKLAMA

To nie był najlepszy rok dla polskiej branży serialowej, ale kilka produkcji rzeczywiście warto wyróżnić. Wśród nich znalazły się autorskie tytuły Netfliksa, TVN-u i Canal+. Wybranych 7 polskich seriali 2021 roku ułożyłam w kolejności od najgorszego do najlepszego, chociaż momentami wybór nie był łatwy. Który z nich zwyciężył? Poniżej zestawienie najlepszych polskich seriali 2021.

REKLAMA

Najlepsze polskie seriale 2021

Wśród wymienionych produkcji znajdziecie "Skazaną", "Sexify" czy "Rojst '97". Wszystkie polskie seriale z tego zestawienia obejrzycie w sieci, w serwisach Netflix, Player i Canal+ online. Niektóre z nich, jak "Sexify", "Skazana", doczekają się kontynuacji. Na resztę zapowiedzi musimy dopiero poczekać.

Skazana - najlepsze polskie seriale 2021

To dla mnie samej zaskoczenie, że na liście najlepszych polskich seriali umieszczam tytuł od TVN-u, ale "Skazana" zasłużyła, żeby pamiętać o niej dłużej. To nie jest serial wolny od wad jak większość TVN-owskich produkcji, ale ma kilka momentów. Jednym z nich jest na pewno pokazanie się szerszej publiczności Oli Adamskiej, która wcieliła się w osadzoną Pati. Choć historia miejscami po drodze kuleje, całość warto sprawdzić właśnie z uwagi na kreacje aktorskie, nie tylko Adamskiej, ale i Marty Malikowskiej, wcielającej się w przestępczynię o pseudonimie Kosa. "Skazana" powstała na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Fabuła w serialu skupia się na postaci sędzi Alicji Mazur, która zostaje oskarżona o morderstwo i trafia do więzienia.

"Skazaną" obejrzysz w serwisie Player.

Polskie seriale 2021

To jeden z dwóch seriali na tej liście, który przed startem, po obejrzeniu zwiastuna, miał pod górkę u polskiej publiczności. Przyznam, że sama bałam się "krindżówy". "Sexify" pozytywnie mnie jednak zaskoczył. Tym bardziej, że to w końcu coś innego - ani nie kryminał, ani nie thriller, które tak bardzo lubią polscy twórcy. Bohaterkami są tutaj kobiety zamierzające w ramach studiów stworzyć aplikację pozwalającą kobietom przeżywać lepszy seks, taki orgazmiczny. Wszystko oczywiście dzieje się przypadkiem, na wariackich papierach. "Sexify" jest lekki i przyjemny, ale nie boi się przełamywać tabu. Teledyskowa narracja i humor, który trafi co prawda głównie do milenialsów, to mocne punkty produkcji. Warto sprawdzić.

"Sexify" obejrzysz na Netflix Polska.

Seriale polskie - 2021

Choć nie jest to najlepsza wersja "The Office", jaką obejrzycie, bo królem jest amerykańskie "Biuro", polska edycja znanego sitcomu powinna znaleźć się na waszej liście must-see. Przede wszystkim dlatego, że Polacy całkiem nieźle poradzili sobie, przenosząc ten tytuł na nasz rodzimy grunt. Nie udało się uniknąć potknięć, ale na szczęście parę rzeczy zrobiono "po swojemu", z odniesieniem do polskich kultury i polityki. Polskie "The Office" śmieszy i z całą pewnością warto znać własnego odpowiednika kultowej serii. No i Woronowicz jako odpowiednik Dwighta - mistrz!

"The Office PL" obejrzysz na Canal+ online.

Otwórz oczy - najlepsze polskie seriale 2021

Polski serial Netfliksa to opowieść skierowana głównie do nastolatków. Główną bohaterką jest nastoletnia Julka, która trafia do tajemniczego ośrodka, w którym próbuje odzyskać pamięć. Niezwykłe miejsce i metody, które tam spotyka, zaczynają ją coraz bardziej niepokoić. Dziewczyna chce zrozumieć, co właściwie się z nią dzieje i jak trafiła do kliniki. "Otwórz oczy" zyskało mieszane opinie od polskiej publiczności. Mnie serial ujął niepokojącą, oniryczną atmosferą, grą z jawą i snem. "Otwórz oczy" jest melancholijne, fabuła wciąga i potrafi zaskoczyć. Ten serial po prostu świetnie się ogląda. Mam nadzieję, że powstanie 2. sezon produkcji - finał zostawia otwartą furtkę.

"Otwórz oczy" obejrzysz w serwisie Netflix.

Najlepsze polskie seriale - Canal+

"Klangor" zamyka pierwszą trójkę najlepszych polskich seriali 2021 roku. Ten dramat rodzinny z wątkiem kryminalnym to popisowa rola Arkadiusza Jakubika, który zagrał ojca poszukującego swojej zaginionej nastoletniej córki. Mroczna atmosfera, klimatyczna muzyka i niepokojące krajobrazy północnej Polski stanowią atut produkcji, tak jak i trzymająca w napięciu fabuła, którą w finale przeradza się w prawdziwą jazdę bez trzymanki. Mocna pozycja, której nie można przegapić. Tak się robi polskie seriale!

"Klangora" obejrzycie na Canal+ online.

Najlepsze polskie seriale - Netflix

Po tym jak Showmax opuścił Polskę, Netflix postanowił przejąć jeden z jego flagowych tytułów - "Rojst". 1. sezon produkcji obejrzycie na Netfliksie, tak jak oczywiście i 2., który został wydany pod tytułem "Rojst '97". Tegoroczna produkcja kontynuuje wątki podjęte w "jedynce", ale przedstawia również nową sprawę kryminalną, w którą na powrót zamieszani będą znani nam bohaterowie - Piotr Zarzycki i Witold Wanycz. W "Rojst '97" pierwsze skrzypce przejmują jednak inni bohaterowie - w główną postać wcieliła się Magdalena Różczka, która zagrała policjantkę Annę Jass. Netfliksowi udało się dostarczyć świetny, trzymający w napięciu serial - jeden z najlepszych polskich tytułów roku 2021.

"Rojst" obejrzysz na Netfliksie.

Najlepsze polskie seriale 2021

Canal+ wygrywa zestawienie najlepszych polskich seriali 2021 roku. Stacja nie próżnowała i poza "The Office PL" oraz "Klangorem" dostarczyła nam kontynuację "Kruka", czyli "Kruk. Czorny woron nie śpi". To dalsza opowieść o tytułowym Adamie Kruku, policjancie z mroczną przeszłością. Kruk ponownie pojawia się w Białymstoku, gdzie musi zmierzyć się nie tylko z mafią szmuglująca papierosy, ale i własnymi demonami. Mięsista opowieść z prawdopodobnie jedną z najlepszych scen, prezentującą strzelaninę, w polskim kinie rozrywkowym. To trzeba zobaczyć, przeżyć i poczuć. Jakby tego było mało nowy "Kruk..." to fenomenalne popisy aktorskie - w serialu wstąpili m.in. Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik i Leszek Lichota. Za scenariusz odpowiada Jakub Korolczuk, a za reżyserię Maciej Pieprzyca.

"Kruk. Czorny woron nie śpi" obejrzycie na Canal+ online.

REKLAMA

Polskie seriale 2021 - gdzie oglądać?

Najlepsze polskie seriale 2021 obejrzysz w serwisach Netflix, Player oraz Canal+ online. "Skazana" w przyszłym najprawdopodobniej pojawi się w emisji stacji TVN. Pozostałe polskie seriale - "Sexify", "Otwórz oczy", "Rojst '97" obejrzycie na Netfliksie, a "The Office PL", "Klangor", "Kruk. Czorny woron nie śpi" na Canal+ online.

* Zdjęcie główne: Jarosław Sosiński

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA