REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Squid Game", "Arcane" a może "Sex Education"? Który serial w 2021 spodobał się najbardziej widzom Netfliksa?

Okres pod tytułem "Netflix 2021" możemy już powoli odkładać na półkę z archiwaliami. Zanim to jednak nastąpi warto podsumować zeszły rok pod względem seriali tej platformy. Swoje ulubione produkcje na Filmwebie i IMDb wybrali widzowie. Kto doczekał się najlepszej średniej: "Cobra Kai", "Arcane" a może "Squid Game"?

10.01.2022
6:37
netflix 2021 najlepiej oceniane seriale arcane sex education
REKLAMA

Rok 2021 obfitował w interesujące i wysoko oceniane serialowe nowości. Jak jednak wiadomo, nie samymi świeżymi produkcjami żyje człowiek. Co najmniej równie ważne są kontynuację lubianych serii. Wiele z nich w ostatnich miesiącach dostarczył Netflix. Niestety, nie wszystkie powroty tego typu odniosły sukces (patrz: "Wiedźmin"). Tak to już jednak w życiu bywa.

Bez względu na wszystko z tej mieszanki należało stworzyć ranking najlepszych seriali 2021 roku na Netfliksie. Nie było to zadanie łatwe, bo Filmweb i IMDb nie mają identycznych podziałów na sezony, ale z połączenia średniej ocen nowego sezonu na polskiej platformie oraz ocen poszczególnych odcinków w amerykańskim serwisie wyszedł finalny wynik.

REKLAMA

Netflix - najlepsze seriale 2021:

11. Squid Game

"Squid Game" to najpopularniejszy zeszłoroczny serial oryginalny Netfliksa, ale popularność nie zawsze równa się najlepszych ocenom. W tym wypadku okazuje się, że koreańska produkcja dorobiła się miejsca tuż poniżej najlepszej dziesiątki. Identyczną średnią ocen zdobyły też nowe sezony "The Kominsky Method" i "Atypowego". ale liczba widzów "Squid Game" przewyższa obie te produkcji. Co ostatecznie zadecydowało o zamieszczeniu właśnie tego serialu w rankingu.

Średnia ocen: 7,6

10. Formuła 1: Jazda o życie: Sezon 3

Najnowszy sezon sportowego dokumentu "Formuła 1: Jazda o życie" cieszył się naprawdę sporym zainteresowaniem i zebrał nawet lepsze oceny niż poprzedni. Nie jest to może poziom docenienia przez widzów jak w przypadku "Ostatniego tańca", ale wtedy mówiliśmy o globalnym fenomenie. Nie jest natomiast żadną niespodzianką, że Netflix nadal ma zamiar produkować kolejne części zakulisowej opowieści o kulisach rywalizacji na torach Formuły 1.

Średnia ocen: 7,7

9. My Name

"My Name" może podziękować "Squid Game" za znalezienie się na liście najlepiej ocenianych zeszłorocznych seriali Netfliksa. Nie chodzi o to, że ten kryminał był nieudaną produkcją. Wręcz przeciwnie, Nasz recenzent ocenił "My Name" bardzo entuzjastycznie. Ta opowieść o szukającej zemsty córce zamordowanego przez policję mężczyzny, która na polecenie szefa gangu infiltruje pod przykrywką miejscowy komisariat, w normalnych okolicznościach nie miałaby po prostu szans na wybicie się z tłumy innych kryminałów. Moda na południowokoreańskie tytuły po "Squid Game" dała jej jednak olbrzymiego kopa.

Średnia ocen: 7,75

8. Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto

Stworzona przez Martina Scorsese opowieść o pisarce Fran Lebowitz i jej życiu w Nowym Jorku okazała się najlepiej ocenianą zeszłoroczną produkcją dokumentalną na Netfliksie. Nie powinno to dziwić. Maestria jednego z najlepszych amerykańskich reżyserów łączy się tutaj bowiem z sarkastycznych humorem i niebanalną osobowością tytułowej bohaterki. Wychodzi z tego doprawdy wybuchowa mieszanka.

Średnia ocen: 7,9

7. Książęta

Fani młodzieżowych melodramatów dostali w 2021 roku nowy sezon "Szkoły dla elity", ale ta hiszpańska produkcja budzi już coraz mniejsze emocje i z każdym rokiem jest systematycznie coraz gorzej oceniania. Pod względem średniej ocen w analogicznym okresie wybił się jednak pewien szwedzki serial pt. "Książęta". To opowieść o członku tamtejszej rodziny królewskiej, który z powodu swojego skandalicznego zachowania zostaje odesłany do szkoły z internatem. Tam poznaje pewnego chłopaka, dzięki któremu odkrywa swoje prawdziwe "ja".

Średnia ocen: 8

6. Sprzątaczka

"Sprzątaczka" była właśnie pod każdym względem zeszłorocznym fenomenem. Miniserial o zdesperowanej samotnej matce próbującej zadbać o małą córeczkę obejrzała prawie cała Polska. Samą popularności produkcja nie doszlusowałaby jednak aż do 6. miejsca. "Sprzątaczkę" po prostu bardzo dobrze się oglądało, co otwarcie przyznał nawet nasz recenzent. Wydaje się, że kluczowy okazał się tutaj autentyzm całej historii.

Średnia ocen: 8

5. Sex Education: Sezon 3

Kilka głośnych serialowych powrotów z zeszłego roku zawiodło widzów. "Wiedźmin", "Dom z papieru" czy nawet "Lucyfer" nie do końca spełniły pokładane w nich nadzieje, co wyraźnie odbiło się na średniej ocen na Filmwebie i IMDb. "Sex Education" na szczęście jest wyjątkiem od tej reguły. Akurat w tym wypadku nowy sezon zdaniem wielu fanów przyniósł jeszcze lepszą i bardziej politycznie aktualną opowieść. Seriale Netfliksa naprawdę nieczęsto prowokują pochwały od specjalistów w omawianych branżach (w tym wypadku edukatorki seksualnej), więc warto to docenić.

Średnia ocen: 8,1

4. Castlevania: Sezon 4

Analogiczną sytuację mamy w przypadku "Castlevanii", ale tutaj dodatkowo doszła kwestia ostatecznego zamknięcia serii. Co z pewnością wiązało się z nawet większym stresem twórców. Fani japońskich animacji i gier wideo Capcomu nie mogli sobie jednak wymarzyć lepszego zakończenia opowieści o Drakuli i polującej na niego grupie łowców wampirów. Absolutnie zgadzam się z ocenami większości widzów, dlatego zamieściłem "Castlevanię" również na swojej prywatnej liście najlepszych zeszłorocznych seriali Netfliksa.

Średnia ocen: 8,2

3. Cobra Kai: Sezon 4

Serial "Cobra Kai" powrócił z nowymi odcinkami tuż przed końcem roku, ale w tym wypadku widzowie nie potrzebowali więcej czasu na rzetelną ocenę. Właściwie jednogłośnie uznali 4. sezon komedii za jednej z najlepszych od rozpoczęcia nadawania. Netflix uratował w przeszłości kilka tytułów przed likwidacją, ale tylko "Lucyfer" zwrócił się jako inwestycja nawet bardziej niż "Cobra Kai". A przecież to jeszcze nie koniec.

Średnia ocen: 8,35

2. Oderwij wzdłuż linii

Na tej liście nie brak seriali, których obecność nie stanowi żadnej niespodzianki. Włoska animacja "Oderwij wzdłuż linii" nie należy do tej grupy. Jeszcze przed premierą satyrycznej produkcji mało kto spodziewał się powiem, że zostanie tak ciepło przyjęta przez widzów poza Italią. Polacy bardzo docenili jednak czarny humor głównego bohatera i komiksową estetykę serialu.

Średnia ocen: 8,65

1. Arcane

REKLAMA

Najwyższe miejsce "Arcane" nie powinno być zaskoczeniem dla nikogo. Mowa przecież o tytule, który znalazł się na czele większości prywatnych dziennikarskich rankingów za zeszły rok. Bez względu na to, czy mowa o liście najlepszych animacji, najbardziej zachwycających nowości czy w ogóle wszystkich seriali z 2021 roku. Riot Games i francuskie studio Fortiche naprawdę stworzyły coś wyjątkowego. Nam zaś zostało tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny sezon "Arcane".

Średnia ocen: 8,95

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA