REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Obejrzeliście "Squid Game"? Następne w kolejce czekają nowości "Winni" i "Sprzątaczka"

Z każdym kolejnym tygodniem fanów serialu "Squid Game" tylko przybywa, dlatego nowy ranking Netflix TOP 10 miał od początku jasnego zwycięzcę. Ale na koreańskim serialu świat się nie kończy, Polacy chętnie oglądali też film "Winni" i miniserial "Sprzątaczka".

09.10.2021
17:00
netflix top 10 squid game popularne
REKLAMA

Hasło "Squid Game" można od kilku tygodni usłyszeć z prawie każdego zakamarka internetu. Produkcja powstała dzięki geniuszowi międzynarodowej strategii Netfliksa i zdominowała najnowszy ranking popularności serwisu. Na szczęście na liście pojawiło się też kilka interesujących nowości.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - popularne na VOD:

10. Riverdale (powrót do zestawienia)

Najpopularniejsze amerykańskie teen drama doczekało się w tym tygodniu ostatniego odcinka 5. sezonu. Jego tytuł brzmi "Riverdale RIP (?)", co z góry zapowiadało olbrzymie kłopoty dla Archiego i wciąż trzymających jego stronę przyjaciół. Jesteście jednak w błędzie, jeśli uznaliście, że dostępne już na Netflikse zakończenie to najmocniejsze, co przygotowali twórcy "Riverdale". Już 16 listopada serial powróci z 6. sezonem, który rozpocznie pięcioodcinkowy event specjalny pt. "Rivervale".

Wynik: 10 punktów

9. Nocna msza (spadek o sześć miejsc)

"Nocna msza" utrzymała miano najpopularniejszego nowego horroru Netfliksa. Produkcja od twórcy "Nawiedzonego domu na wzgórzu" opowiada o zamkniętej na malutkiej wysepce społeczności, w którą nowe życie wprowadza tajemniczy duchowny. Co ciekawe, "Nocna msza" łączy w sobie poważne rozważania na temat istnienia boga i życia po śmierci z wampiryczną estetyką godną kina klasy B. Jeżeli po jej obejrzeniu będzie wam mało historii o Drakuli i jego pobratymcach, to inne godne uwagi filmy i seriale o wampirach znajdziecie na naszej liście.

Wynik: 13 punktów

8. Upadek królestwa (nowość)

Opowieści o wikingach od dawna cieszą się dużą popularnością, co prowokuje stacje telewizyjne i serwisy VOD do produkowania kolejnych nowości z ich udziałem. Niestety, na największe wydarzenie sezonu w kategorii seriale historyczne, czyli spin-off "Wikingowie: Walhalla" jeszcze trochę poczekamy. Netflix w międzyczasie wypuścił jednak w Polsce 4. sezon skasowanej w maju serii "Upadek królestwa". Jak to mówią, lepszy rydz niż nic.

Wynik: 13 punktów

7. Oszustki (nowość)

Anne Hathaway, Rebel Wilson i remake komedii "Parszywe dranie" z 1988 roku. Tak w dużym skrócie można by podsumować film "Oszustki". Dla spokoju sumienia zarysuję wam jednak jeszcze fabułę. Penny Rust to działająca na małą skalę oszustka. Kobieta robi wrażenie na innej naciągaczce, która postanawia wyszkolić ją na swoją protegowaną. Współpraca idzie dobrze do momentu, gdy obie zaczynają rywalizować o przejęcie fortuny pewnego młodego milionera.

Wynik: 14 punktów

6. Psi patrol (powrót do zestawienia)

"Psi patrol" ostatnie trzy dni spędził na podium codziennych rankingów popularności Netfliksa. Skąd ta pozycja? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Polska wersja platformy otrzymała niedawno zupełnie nowy sezon animacji dla dzieci. Młodzi widzowie błyskawicznie zauważyli pojawienie się nowych odcinków i od tego czasu gromadnie oglądają przygody Rydera oraz jego czworonożnych przyjaciół.

Wynik: 31 punktów

5. Sex Education (spadek o trzy miejsca)

Wielu specjalistów od lat powtarza, że brak choćby podstawowej edukacji seksualnej w szkołach będzie długo odbijać się w Polsce czkawką. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wygląda sytuacja rodzimych uczniów przerobiona przez pryzmat kolorowego amerykańskiego serialu, to rzucie okiem na 3. sezon "Sex Education". Na pewno nie pożałujecie.

Wynik: 40 punktów

4. Kasztanowy ludzik (awans o pięć miejsc)

Użytkownicy Netfliksa byli w ostatnim czasie wyraźnie spragnieni dobrych skandynawskich kryminałów. Można więc powiedzieć, że "Kasztanowy ludzik" spadł im z nieba. Duńska produkcja opowiada o seryjnym mordercy kobiet, który na miejscu każdej ze zbrodni zostawia dziwacznego kasztanowego ludzika. Szybko okazuje się, że jego sprawa wiąże się z medialną sprawą porwania córki rządowej minister nadzorującej działania opieki społecznej.

Wynik: 49 punktów

3. Sprzątaczka (nowość)

Netflix jest często krytykowany za tworzenie nierealistycznego obrazu amerykańskiego społeczeństwa, w którym wszyscy są "cool", piękni, modni i wyzwoleni. "Sprzątaczka" przynajmniej na papierze miała być odwróceniem tego trendu. Miniserial Netfliksa opowiada o kobiecie, która wraz z córką ucieka od znęcającego się nad nią psychicznie partnera i podejmuje ciężką pracę jako tania pomoc domowa. Według naszego recenzenta "Sprzątaczka" nie do końca dorasta do poziomu oryginalnej powieści, ale mimo to warto rzucić na nią okiem.

Wynik: 54 punkty

2. Winni (nowość)

Jake Gyllenhaal w roli głównej, a obok niego na drugim planie Paul Dano, Riley Keogh i Ethan Hawke. Za kamerą Antoine Fuqua, zaś wśród scenarzystów Nic Pizzolatto. Powiedzieć, że "Winni" robi wrażenie mocą zaangażowanych w projekt nazwisk, to jak nie rzec zupełnie nic. Nowa wersja kultowego thrillera z 2018 roku opowiada o dyspozytorze ratunkowym, który przypadkiem natrafia na komunikat zdesperowanej kobiety. Gdy jego przełożeni nie reagują, postanawia pomóc znajdującej się w niebezpieczeństwie dzwoniącej na własną rękę.

Wynik: 56 punktów

REKLAMA

1. Squid Game (to samo miejsce)

"Squid Game" drugi tydzień z rzędu zdobył maksymalną liczbę punktów, ponieważ dzień w dzień żaden program Netfliksa nie oglądał się lepiej niż ten południowokoreański thriller. Nie wątpię zresztą, że o produkcji jeszcze długo będzie głośno. Po części ze względu zapowiedź usunięcia kontrowersyjnych scen ze "Squid Game", a po części ze względu na liczbę popkulturowych powiązań. Dość powiedzieć, że można wymienić całą listę mang i anime podobnych do serialu Netfliksa.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA