REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Opowiedziała, jak pokochała gangstera i przejęła całą Polskę. Netflix TOP 10 zdominowany

Netflix TOP w ostatnim tygodniu został wyraźnie zdominowany przez filmy Macieja Kawulskiego. Cała Polska rzuciła się do oglądania "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" oraz "Jak pokochałam gangstera". Co jeszcze cieszyło się popularnością na platformie? Bez obaw, "Wiedźmin" też jest na liście.

15.01.2022
17:47
netflix top jak pokochałam gangstera
REKLAMA

W poprzednim tygodniu na czele rankingu Netflix TOP 10 znalazł się kryminał "Zostań przy mnie". Tym razem polscy widzowie postawili na przestępczą opowieść obserwowaną z drugiej strony barykady. Patryk Vega może już powoli obawiać się o tytuł najpopularniejszego polskiego reżysera. Maciej Kawulski szybko staje się jednym z rodzimych faworytów.

REKLAMA

Netflix TOP 10 w Polsce - wszyscy chcą poznać historię "Jak pokochałam gangstera":

Netflix nie wypuścił zbyt wiele nowości w styczniu 2022 roku, więc może dlatego znaczną część zestawienia TOP 10 stanowią produkcje dostępne na platformie od grudnia (lub nawet dłużej). Na liście znalazło się na szczęście też kilka świeżych tytułów. Wśród nich jest też jednoznaczny zwycięzca, czyli film "Jak pokochałam gangstera".

10. Undercover (nowość)

W ostatnich dniach na platformę powrócił belgijski serial kryminalno-sensacyjny "Undercover" i bardzo szybko zaczął się pojawiać w Netflix TOP 10. Odcinki 3. sezonu dotyczą tej samej grupy bohaterów, ale stawiają ich w zupełnie nowych okolicznościach. Były gliniarz Bob pozostaje bez pracy i grozi mu nawet sprawa karna, a dawny mafiozo Ferry po wyjściu z więzienia natrafi na zupełnie nowy układ sił. Obie strony czeka jednak jeszcze jedna rozgrywka.

Wynik: 9 punktów

9. Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (nowość)

Popularność filmu "Jak pokochałam gangstera" sprawiła, że poprzedni film Macieja Kawulskiego również zanotował duży skok oglądalności. I to pomimo faktu, że fabułę obu produkcji właściwie nic nie łączy. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" opowiada o losach bezimiennego bohatera mozolnie wspinającego się po szczeblach mafijnej kariery aż na sam szczyt.

Wynik: 21 punktów

8. Psi patrol (to samo miejsce)

Doszliśmy do sytuacji, gdy nawet marketing serwisu żartuje ze stałej obecności "Psiego patrolu" na liście Netflix TOP 10. Nie ma tym przypadku. Najpopularniejsza obecnie animacja dla dzieci od dawna należy do tytułów, które są oglądane przez polskich subskrybentów zawsze i wszędzie. Oczywiście pod warunkiem, że mają małe dzieci. To jednak mówi się samo przez się.

Wynik: 22 punkty

7. Nie patrz w górę (spadek o cztery miejsca)

Komedia "Nie patrz w górę" nie okazała się ostatecznie najpopularniejszym filmem w historii Netfliksa, ale można ją nazwać małym kulturowym fenomenem. Co jest jak najbardziej zrozumiałe, gdy policzymy ją jako głos w dyskusji na istotne społecznie tematy takie jak pandemia i katastrofa klimatyczna. Szkoda tylko, że "Nie patrz w górę" nijak nie sprawdza się jako dojrzała satyra pokazująca nam nasze braki.

Wynik: 22 punkty

6. The Fall (nowość)

"The Fall" to wyprodukowany przez BBC kryminał z Gillian Anderson i Jamiem Dornanem w rolach głównych. Produkcja opowiada o działaniach grasującego w Belfaście seryjnego mordercy i próbach złapania go przez rezolutną inspektor Stellę Gibson. Brytyjski serial liczy trzy sezony. Wszystkie są obecnie dostępne na Netflix Polska.

Wynik: 30 punktów

5. Emily w Paryżu (to samo miejsce)

"Emily w Paryżu" dostała zaledwie kilka dni temu przedłużenie o kolejne dwa sezony. Trudno o lepsze potwierdzenie faktu, że mamy tutaj do czynienia z globalnym hitem Netfliksa. Komedia romantyczna platformy irytuje mnóstwo osób (również tych na najwyższym szczeblu europejskich władz), ale jej niezobowiązujący optymizm dobrze działa na odbiorców.

Wynik: 32 punkty

4. Matka/Android (nowość)

Film "Matka/Android" pierwotnie trafił na platformę Hulu, ale Netflix wykupił prawa do jego międzynarodowej dystrybucji. Fabuła produkcji skupia się na losach małżeństwa próbującego uciec jak najdalej od zawieruchy wojennej toczonej między ludźmi i zbuntowanymi androidami. Problem w tym, że główna bohaterka filmu jest w ciąży.

Wynik: 48 punktów

3. Wiedźmin (spadek o jedno miejsce)

"Wiedźmin" utrzymuje się na liście TOP 10 od połowy grudnia, czyli jeszcze zanim do widzów trafiły odcinki 2. sezonu. Pokazuje to przede wszystkim olbrzymią siłę marki stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego i twórców kolejnych adaptacji. Wystarczy bowiem rzucić okiem do internetu na kilka minut, by przekonać się, jak wiele negatywnych reakcji wywołały zeszłoroczne odcinki. Sam mam zresztą duże wątpliwości, czy dalej będzie lepiej.

Wynik: 49 punktów

2. Zostań przy mnie (spadek o jedno miejsce)

"Zostań przy mnie" to piąta adaptacja Harlana Cobena stworzona przez największy serwis streamingowy. W Netflix TOP 10 stworzony w Wielkiej Brytanii serial pojawia się już po raz kolejny z rzędu. Produkcja zgarnia zewsząd bardzo mocne recenzje. Fabuła "Zostań przy mnie" kręci się wokół grupy postaci zamieszanych w serię zaginięć mężczyzn w dzień Mardi Grass.

Wynik: 62 punkty

1. Jak pokochałam gangstera (awans o sześć miejsc)

Maciej Kawulski powoli wyrasta na nowego ulubionego reżysera Polaków. Kolejny jego film bije rekordy frekwencyjne. Tym razem na Netfliksie, a nie w kinach, ale nie ma to wielkiego znaczenia. "Jak pokochałam gangstera" to silnie fabularyzowana opowieść o życiu trójmiejskiego gangstera Nikodema Skotarczaka. Brak zgodności z życiem prawdziwego przestępcy i krytyczne uwagi recenzentów nie mają jednak wielkiego znaczenia dla widzów.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA

Netflix TOP w Polsce - podsumowanie:

Topowe produkcje na Netfliksie w minionym tygodniu jawią się jako potwierdzenie szerszego trendu, jeśli idzie o gusta Polaków. Mamy tutaj do czynienia ze wszystkimi najpopularniejszymi gatunkami od kina gangsterskiego (reprezentowanego przez "Jak zostałem gangsterem" i "Jak pokochałam gangstera), przez science fiction i fantasy, aż po licznie reprezentowane kryminały. A na dokładkę dostaliśmy jeszcze coś dla dzieci i fanów optymistycznych romansów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA