REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. TV /
 3. Seriale /
 4. VOD

„Rysa”, „Erynie” i „Sexify”: podpowiadamy, na które polskie seriale szczególnie warto poczekać

„Rysa”, „Erynie” i 3. sezon serialu „Rojst” — to tylko część polskich seriali, które w najbliższym czasie zadebiutują na srebrnym ekranie. Podpowiadamy, na które premiery szczególnie warto zwrócić uwagę.

13.10.2020
14:17
rysa erynie sexily polsat netflix hbo tvp polskie seriale
REKLAMA
REKLAMA

Sukces serialu Netfliksa „W głębi lasu” udowadnia, że rodzime produkcje coraz lepiej radzą sobie nie tylko w telewizji, ale również na platformach streamingowych. A co jeszcze przed nami? Podpowiadamy, na które polskie seriale warto zwrócić szczególną uwagę.

Polskie seriale — te premiery warto mieć na uwadze:

Sexify

netflix sexify piotr domalewski
Fot. Netflix/mat.pras.

Nowa polska produkcja Netfliksa skupia się na losach trzech młodych kobiet, które biorą udział w konkursie studenckim na najlepszy start-up. Natalia (Aleksandra Skraba), Paulina (Maria Sobocińska) i Monika (Sandra Drzymalska) przygotowują z tej okazji projekt, który „ma być rewolucją w życiu erotycznym”.

Jak informują twórcy, „Sexify”to „pełna humoru i prowokacji opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn — dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności”.

Złośliwi już powtarzają, że serial ma być „polską odpowiedzią” na brytyjskie „Sex Education”, które podbiło Netfliksa. Jednak sam fakt, że za projekt odpowiada Piotr Domalewski — reżyser obsypanej nagrodami „Cichej nocy” i równie znakomitego, zaprezentowanego niedawno w polskich kinach filmu „Jak najdalej stąd”, sprawia, że czekam na ten cykl z wypiekami na twarzy: niekoniecznie tylko dlatego, że w tytule (i opisie fabuły) pojawia się słowo „seks”.

Choć jeszcze niedawno twórcy zapewniali, że premiera „Sexify” odbędzie się jeszcze w tym roku, na razie nie poznaliśmy konkretnej daty.

rysa nowy polski serial polsat sony
Fot. Sony Pictures Television (SPT) Networks CE/mat.pras.

Nad serialem będącym adaptacją powieści Igora Brejdyganta współpracują Polsat i Sony Pictures Television. „Rysa” będzie połączeniem kryminału i thrillera psychologicznego, a jej fabuła ma się koncentrować wokół losów Moniki Brzozowskiej, policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw.

Oprócz prowadzenia skomplikowanych śledztw, bohaterka zmaga się z wewnętrznymi demonami — cierpi na stany lękowe i zaniki pamięci. Apogeum nadejdzie, gdy okaże się, że tropy w sprawie serii zabójstw prowadzą do niej samej, a policjantka zostanie wplątana w niebezpieczną grę.

Prace na planie „Rysy” rozpoczęły się w lipcu tego roku. W serialu reżyserowanym przez Macieja Migasa („Żyć nie umierać”), Łukasza Kośmickiego („Ukryta gra”) i Leszka Dawida („W głębi lasu”) zobaczymy m.in. Kingę Preis, Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Julię Kijowską, Zbigniewa Zamachowskiego oraz Dawida Ogrodnika.

Na razie jeszcze nie wiadomo, na kiedy zaplanowano premierę tytułu, ani ile odcinków będzie liczyć sezon.

erynie marek krajewski tvp netflix

„Erynie” to jeden z najciekawiej zapowiadających się polskich seriali. Na razie wiadomo jedynie, że cykl będzie adaptacją powieści Marka Krajewskiego z 2010 r. o tym samym tytule. Zdjęcia kręcono już m.in. we Wrocławiu, Legnicy i Lwowie. „Erynie” mają mieć 12 odcinków i będą opowiadać o przygodach komisarza Edwarda Popielskiego, a akcja serialu ma się toczyć we Lwowie w latach 1937-1939 i we Wrocławiu w roku 1946.

Za reżyserię serialu powstającego przy współpracy Telewizji Polskiej i Netfliksa odpowiada Borys Lankosz („Rewers”, „Ziarno prawdy”), a za scenariusz — m.in. Igor Brejdygant (wspomniany wcześniej przy okazji cyklu „Rysa”) i Władysław Pasikowski („Psy”, „Kurier”). Autorem muzyki jest Michał Lorenc. W roli głównej występuje Marcin Dorociński.

Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów, na razie nie została ujawniona przewidywana data premiery serialu.

Pozostałe premiery polskich seriali:

(brak daty premiery w nawiasie oznacza, że jeszcze jej nie poznaliśmy)

 • Szadź (premiera: 13.10.2020, TVN, godz. 21:30)
 • Bad Boy (premiera: 17.10.2020, Polsat, godz. 20:00)
 • Królestwo kobiet (premiera: 18.10.2020, TVN, godz. 21:30)
 • Miasto długów (premiera: 19.10.2020, Polsat, godz. 19:00)
 • Bez skrupułów (premiera: 31.10.2020, Polsat, godz. 20:00)
 • Żywioły Saszy: Ogień (jesień 2020, Player)
 • Nieobecni (jesień 2020, Player)
 • Król (6 listopada, Canal +)
 • Sexify (2020, Netflix)
 • Osiecka (przełom 2020/2021, TVP)
 • Osaczony (2021, Polsat)
 • Maria Matejko (2o21, Polsat)
 • Odwilż (2o21, HBO)
 • Klangor (HBO)
 • Rojst 2 (2021, Netflix?)
 • Rysa
 • Erynie
REKLAMA

*Zdjęcie główne: Sony Pictures Television (SPT) Networks CE/mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA