REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avengers: Endgame”, „Toy Story 4” i „To 2” - najbardziej oczekiwane filmowe sequele 2019 roku

Sequele to nieodłączna część kultury w każdym jej wydaniu. Ludzie pragną kontynuacji, ponieważ przywiązują się do fikcyjnych postaci i są ciekawi ich dalszych losów. W 2019 roku nie zabraknie głośnych kontynuacji i powrotów po latach. Najważniejsze sequele po prostu trzeba obejrzeć.

20.12.2018
19:51
sequele 2019
REKLAMA
REKLAMA

Trzeba to sobie powiedzieć całkiem wprost - sequeli we współczesnym Hollywood jest zwyczajnie za dużo. Kultura rebootów, spin-offów i różnego rodzaju kontynuacji wykorzystuje naturalną potrzebę zaangażowanego w historię widza. Sequele potrafią być oczywiście doskonałymi filmami (czasem nawet lepszymi od oryginału, choć to zawsze jest przyczynek do sporów wśród fanów), ale zalew średniej jakości produkcji potrafi skutecznie zniechęcić do amerykańskiego kina.

Dlatego nie ma sensu wymieniać absolutnie wszystkich filmowych kontynuacji, które trafią do polskich kin w 2019 roku. Tego typu lista byłaby zdecydowanie zbyt długa i po części wypełniona produkcjami nieszczególnie wartymi uwagi. Nie wspominając o tym, że same filmy Disneya mogłyby spokojnie posłużyć do utworzenia osobnej listy, tak wiele ich jest w produkcji. Na najważniejsze kontynuacje i kolejne części w następnym roku składają się dzieła polskie i zagraniczne, animowane i aktorskie. Produkcje zapowiedziane na koniec przyszłego roku nie mają jeszcze pewnej daty premiery, dlatego ich obecność na liście należy brać z pewną dozą ostrożności.

Najważniejsze sequele 2019:

Ralph Demolka w internecie

„Ralph Demolka” z różnych powodów nie zrobił w Polsce wielkiej furory. Drugą częścią Disney odpala jednak najmocniejsze działa, łącząc w sobie satyrę na Internet, lokowanie produktów i należące do siebie marki (od księżniczek aż po szturmowców) w szalonym misz-maszu. Jak łatwo domyślić się po tytule, bohaterowie filmu przeniosą się z salonu gier do sieci, gdzie spotkają ich najdziwniejsze przygody. Czy ich przyjaźń przetrwa to doświadczenie?

Zapowiedziana data premiery: 11.01.2019

Glass

„Glass” to kontynuacja dwóch filmowych dzieci M. Night Shyamalana, czyli „Split” i „Niezniszczalnego”. W filmie połączone zostają losy bohaterów, którzy twierdzą, że potrafią posługiwać się supermocami. Kino superbohaterskie ma w ostatnich latach swój złoty okres, ale nie brakuje narzekań na schematyczność i powtarzalność produkcji Marvela i DC. Wygląda na to, że „Glass” może być receptą na ten problem. Oczywiście pod warunkiem, że M. Night Shyamalan utrzyma wysoką formę z ostatniego filmu i nie wróci do wypełnionej niepotrzebnymi twistami chałtury, która stała się w pewnym momencie jego znakiem rozpoznawalnym.

Zapowiedziana data premiery: 18.01.2019

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3

sequele 2019 class="wp-image-233579"

Polacy mają kilka kultowych produkcji, które prawie co roku są wyświetlane w telewizji w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W grudniu masowo oglądany jest „Kevin sam w domu” (tak będzie również w tym roku), a na wiosnę „Sami swoi” i „Kogel-mogel”. Zwariowana komedia romantyczna doczeka się w styczniu trzeciej części. W filmie powróci część bohaterów znanych z „Kogel-mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel 2”, ale dołączą do nich także nowi aktorzy młodego pokolenia. Nasz kraj do tej pory nie słynął z sequeli (te dobre można policzyć na palcach jednej ręki), więc będzie okazja, żeby odmienić ten trend.

Zapowiedziana data premiery: 25.01.2019

LEGO Przygoda 2

Oryginalna „LEGO Przygoda” to film, który przyniósł bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza do gatunku komediowych animacji dla całej rodziny. Łatwo sobie wyobrazić, że tytuł na licencji producenta słynnych klocków przeobrazi się w przeciętną produkcję wypełnioną lokowaniem produktu i w zasadzie niczym więcej. Na szczęście do niczego takiego nie doszło. „LEGO Przygoda” zachwyciła widzów i krytyków humorem, bezpretensjonalnością, elementami parodii, a przede wszystkim jakością swojej animacji. Twórcy produkcji zdołali znaleźć swój własny styl w branży wypełnionej filmami animowanymi - to zawsze warto docenić. Druga część będzie musiała zresztą pobić nie tylko oryginał, ale też powszechnie uwielbiane „LEGO Batman”. Nie będzie to łatwe.

Zapowiedziana data premiery: 08.02.2019

Jak wytresować smoka 3

Na „Jak wytresować smoka 3” fani serii musieli trochę poczekać. Od poprzedniej części do premiery zakończenia trylogii minie aż pięć lat, co w Hollywood jest rzadkim wynikiem (choć pod tym względem nikt nie pobije „Iniemamocnych 2”). Ostatni film z serii ma być godnym pożegnaniem Czkawki, Szczerbatka, Astrid i pozostałych bohaterów, których tak mocno ukochali widzowie. Spośród innych animacji tego typu (zwłaszcza tych produkowanych przez studio DreamWorks) „Jak wytresować smoka” zawsze wyróżniało się sensownie poprowadzoną fabułą i rozwojem bohaterów. Pozostaje mieć nadzieję, że trzecia część utrzyma poziom, a może nawet przebije swoich protoplastów.

Zapowiedziana data premiery: 15.02.2019

Kobiety mafii 2

Czy się nam to podoba, czy nie - Patryk Vega jest obecnie jednym z najbardziej popularnych polskich reżyserów. Pierwsze „Kobiety mafii” były piątym najczęściej wyszukiwanym przez Polaków filmem w 2018 roku. Sequel zapewne powtórzy sukces finansowy oryginału, będąc też równie idiotycznym, chaotycznym i dziwacznym dziełem. Patryk Vega ma swój styl, ale to samo można powiedzieć o kilkulatku bazgrzącym ołówkiem po ścianach domu. Dopóki Polakom będzie się to jednak podobać, dopóty reżyser będzie dalej robić w taki sposób filmy. Trzeba Vedze przyznać, że dobrze wyczuwa wśród rodzimych widzów potrzebę kina rozrywkowego i niezobowiązującego.

Zapowiedziana data premiery: 22.02.2019

Avengers: Endgame

„Avengers: Endgame” to dla wielu widzów nie tylko najważniejszy sequel w 2019 roku, ale zarazem najistotniejszy film. Zamknięcie pewnego okresu w kinematografii i ostatni akcent trwającej jedenaście lat podróży z Iron Manem, Kapitanem Ameryką, Hulkiem i pozostałymi członkami drużyny w ramach Marvel Cinematic Universe. O fabule produkcji wiadomo na razie niewiele i raczej nie zmieni się to przesadnie mocno do momentu premiery. Oby ta niespodzianka była warta miesięcy oczekiwania.

Zapowiedziana data premiery: 25.04.2019

Godzilla: King of the Monsters

Godzilla to najsłynniejszy obok King Konga ogromny potwór stworzony przez kino. Nic więc dziwnego, że to właśnie na tych dwóch stworach opiera się budowane przez wytwórnię Warner Bros. Monsterverse. Kolejną częścią uniwersum będzie film „Godzilla: King of the Monsters”, w którym tytułowy potwór (a czasem antybohater) stanie naprzeciwko swoich najpotężniejszych przeciwników w walce o panowanie nad Ziemią. Czy ludzkość zdoła przetrwać walkę tytanów?

Zapowiedziana data premiery: 31.05.2019

Spider-Man: Far From Home

sequele 2019 class="wp-image-233504"

Na pierwszy zwiastun „Spider-Man: Far From Home” musimy jeszcze trochę poczekać, ale jeśli najnowsze doniesienia na ten temat znajdą potwierdzenie, to będziemy mieć do czynienia z jedną z najdziwniejszych filmowych adaptacji Spider-Mana. Według przecieków Peter Parker miałby się stać agentem S.H.I.E.L.D. i rozpocząć współpracę ze swoim ikonicznym wrogiem z komiksów - Mysterio. Grający mistrza mistycyzmu Jake Gyllenhaal już przygotowuje się do roli. A widzowie czekają z niecierpliwością. Zapowiada się niezwykle interesujące filmowe dzieło.

Zapowiedziana data premiery: 05.07.2019

Toy Story 4

„Toy Story” to film-legenda. Dzieło z 1995 roku zapisało się złotymi zgłoskami w historii animacji i będzie na zawsze pamiętane jako jeden z najważniejszych filmów w historii. Opinie na temat dwóch sequeli bywają mocno rozbieżne. Niektórzy fani uważają je za godną kontynuację, inni narzekają, że brakuje im magii oryginału. Jeśli wierzyć jednak aktorom podkładającym głosy pod Chudego, Buzza i resztę zabawek, to w sierpniu czeka nas niezwykle emocjonalne pożegnanie z bohaterami.

Zapowiedziana data premiery: 09.08.2019

To 2

sequele 2019 class="wp-image-233681"

Adaptacja horroru Stephena Kinga „To” okazała się jednym z największych kasowych sukcesów 2017 roku. Tak obszernego dzieła nie sposób było jednak zamknąć w jednym filmie. Druga część opowie o powrocie demonicznego klauna Pennywise'a oraz jego drugim spotkaniu z Klubem Frajerów. Tym razem w dorosłym wydaniu. W obsadzie produkcji znalazły się głośne nazwiska z Jessiką Chastain, Billem Skarsgardem, Jamesem McAvoyem i Billem Haderem na czele. Jeżeli oryginalna powieść jest jakimś wyznacznikiem, to możemy spodziewać się znacznie bardziej krwawego pojedynku niż w części pierwszej.

Zapowiedziana data premiery: wrzesień 2019

Kraina Lodu 2

sequele 2019 class="wp-image-233516"

„Kraina Lodu” to jeden z największych sukcesów Disneya w XXI wieku. Dzieci na całym świecie zakochały się w Elsie, jej słynnej piosence i lodowych mocach. Tak mocny start nowej filmowej marki w obecnych czasach jest czymś ekstremalnie rzadkim. Dlatego sukces „Krainy Lodu” jest nie do podważenia. Od tamtego czasu widzowie otrzymali jeszcze kilka krótkometrażowych produkcji w świecie „Frozen”, ale na pełnoprawny sequel musieli długo poczekać. Niestety, fabuła filmu na razie jest skrywana za zasłoną tajemnicy, choć spekuluje się, że Disney może zdecydować się na pierwszą homoseksualną księżniczkę w historii.

Zapowiedziana data premiery: listopad 2019

Gwiezdne wojny: Epizod IX

sequele 2019 class="wp-image-233513"
REKLAMA

Ostatni epizod nowej trylogii będzie miał swoją premierę tuż przed świętami i tego akurat można być całkowicie pewnym. Disney nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę w tym temacie, bo i bez tego jest w środku potężnego konfliktu z fandomem Gwiezdnych wojen. Natomiast do premiery wciąż tak daleko, że wiemy niewiele na temat fabuły produkcji. Nieco więcej przecieków jest na temat nowych aktorów w obsadzie Epizodu IX. Wiadomo także, że Mark Hamill powróci do roli Luke'a Skywalkera, choć nie jest jasne w jakiej dokładnie formie. Aktor niedawno porównał zabezpieczenia przy okazji produkcji ostatniej części trylogii Disneya do tych stosowanych przez CIA.

Zapowiedziana data premiery: grudzień 2019

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA