REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. Muzyka

Tymi filmami i serialami żyli użytkownicy Google'a w 2018 roku. Niektóre wyniki mocno zaskakują

Rok 2018 wkrótce dobiegnie końca. Najpopularniejsze wyniki swojej wyszukiwarki za minione miesiące w Polsce właśnie ujawnił Google. Na liście najpopularniejszych wśród internautów tematów kulturowych nie brakuje niespodzianek.

12.12.2018
11:39
najpopularniejsze wyszukiwania 2018
REKLAMA
REKLAMA

Kończący się rok przyniósł wiele ważnych, nowych i przede wszystkim rekordowych doświadczeń. Dobrymi wynikami może się pochwalić przede wszystkim kino. Disney niedawno wyrównał swój dotychczasowy rekord, zarabiając w ciągu roku 7 mld dol. Doskonałe wyniki finansowe także osiągnął „Kler”, który stał się najbardziej dochodowym polskim filmem w XXI wieku.

Polskie kino miało też wiele innych frekwencyjnych sukcesów, dlatego nie dziwi, że wśród najczęściej wyszukiwanych w Google'u tytułów zeszłego roku nie brakuje rodzimych produkcji. Na pierwszym miejscu znalazł się „Kler”, a za nim uplasowały się kolejno „Bohemian Rhapsody”, „Planeta Singli 2”, „Nowe oblicze Greya” oraz „Kobiety Mafii”. Co ciekawe na liście nie ma „Avengers: Wojna bez granic”, być może dlatego, że film miał premierę w pierwszych miesiącach roku, a potem zainteresowanie przeszło na kolejną część produkcji, która zresztą niedawno doczekała się premierowego zwiastuna.

Więcej zaskoczeń znajdziemy wśród najchętniej wyszukiwanych aktorów.

Pierwsze miejsce zajęła Meghan Markle, ale głównie ze względu na ślub z brytyjskim księciem Harrym. Kolejne nazwiska nie wydają się jednak równie oczywiste. Sylvester Stallone, Agnieszka Kotulanka, Paweł Domagała i Wojciech Pokora to nie są postaci z największych filmowych hitów. Dopiero siódme miejsce zajął Henry Cavill, występujący w roli Geralta z Rivii w nadchodzącym serialu Netfliksa. A skoro o produkcjach odcinkowych mowa, to Google podał wyniki również w tej kategorii.

najpopularniejsze wyszukiwania 2018 class="wp-image-232496"

Najczęściej wyszukiwanym serialem w 2018 roku jest „Korona królów”. Na liście nie uświadczymy wielu produkcji Netfliksa i HBO GO.

Następne pozycje pod względem popularności zajęły „Elif”, „Meandry uczuć” (też musiałem sprawdzić, co to za produkcje) i „Ślepnąc od świateł”. Netflix może się pochwalić obecnością w pierwszej dziesiątce jedynie „Riverdale” oraz „The End of the F***king World”, z czego tylko ten drugi serial to Neflix Original. Brak zarówno najważniejszych produkcji platformy, jak i „Gry o tron” HBO mimo wszystko jest zastanawiający.

Jeśli chodzi o muzyków, to ponownie pierwsze miejsca wzięły się głównie z powodów nie związanych z samym aktem tworzenia. Najczęściej w wyszukiwarkę Google'a Polacy wpisywali hasła: Avicii, Kora, Chada i Mac Millar, co było spowodowane śmiercią słynnego DJ-a i pozostałych artystów. Jak każdego roku musieliśmy pożegnać wielu znanych i cenionych twórców, w tym ojca sukcesów Marvela - Stana Lee. Pozytywna konkluzja z wyników Google jest jednak taka, że kultura wciąż ma znaczenie. Osoby i wydarzenia związane z działalnością kulturalną zajęły połowę miejsc w pierwszej dziesiątce haseł najszybciej zyskujących popularność.

Najpopularniejsze wyszukiwania 2018 w Google'u:

Hasła najszybciej zyskujące na popularności (lista główna):

 1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
 2.  Avicii
 3. Wybory samorządowe 2018
 4. Tomasz Mackiewicz
 5. About You
 6. Kora Jackowska
 7. Korona królów
 8. Kler
 9. Nanga Parbat
 10. Meghan Markle

Filmy:

 1. Kler
 2. Bohemian Rhapsody
 3. Planeta Singli 2
 4. Nowe oblicze Greya
 5. Kobiety Mafii
 6. Venom
 7. Dywizjon 303
 8. Zakonnica
 9. Narzeczony na niby
 10. Pitbull. Ostatni pies

Seriale:

 1. Korona Królów
 2. Elif
 3. Meandry uczuć
 4. Ślepnąc od świateł
 5. Pod powierzchnią
 6. Riverdale
 7. Diagnoza
 8. Czarna Perła
 9. Rojst
 10. The End of The F ** king World

Aktorzy:

 1. Meghan Markle
 2. Sylvester Stallone
 3. Agnieszka Kotulanka
 4. Paweł Domagała
 5. Wojciech Pokora
 6. Andrzej Brzeski
 7. Henry Cavill
 8. Joanna Kulig
 9. Adriana Kalska
 10. Burt Reynolds

Muzycy:

REKLAMA
 1. Avicii
 2. Kora
 3. Chada
 4. Mac Miller
 5. Xxxtentacion
 6. Sławomir
 7. Paweł Domagała
 8. Dawid Kwiatkowski
 9. Aretha Franklin
 10. Tomasz Stańko

Pełną listę najpopularniejszych wyszukiwań Polaków znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA