REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy sezon „Watahy” z dużą dawką klimatycznych zdjęć. Borys Szyc dołączył do obsady serialu HBO

HBO nie skończy nadawania hitowych seriali po finałowym odcinku „Gry o tron”. Na horyzoncie już widnieje 3. sezon uwielbianej przez Polaków „Watahy”. Stacja właśnie pochwaliła się kilkunastoma zdjęciami prosto z planu oraz dołączeniem do obsady dwóch nowych nazwisk. Poruszenie wśród widzów sprawi na pewno angaż Borysa Szyca.

17.05.2019
13:36
wataha borys szyc
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie kilka lat przyniosło wiele pozytywnych zaskoczeń w polskiej kinematografii. Rodzime produkcje coraz częściej mogły się pochwalić dobrą jakością wykonania, ciekawym scenariuszem i świetnym aktorstwem. Obejrzenie polskiego filmu czy serialu przestało być powodem do tajonego wstydu i po raz pierwszy od dawna stało się modne. Dzięki temu nasze kina mogły się pochwalić rekordową liczbą widzów. Duży wpływ na taką sytuację miały dzieła pokroju „Zimnej wojny” i „Kleru”, ale także produkcje telewizyjne.

borysc szyc wataha class="wp-image-284780"
Foto: Krzysztof Wiktor

W poprzednim roku największym zainteresowaniem cieszyła się seria „Ślepnąc od świateł”, a kolejnych dwanaście miesięcy najpewniej znów będzie należeć do HBO Polska. Trwają bowiem prace nad 3. sezonem jednego z najbardziej cenionych polskich seriali - „Watahy”. Zdjęcia ruszyły na początku lutego, a niedługo później opublikowano pierwszy teaser. Ostatnio o „Watasze” było raczej cicho (w końcu był czas „Gry o tron”), ale twórcy w tym czasie absolutnie nie próżnowali.

HBO opublikowało kilkanaście nowych zdjęć z planu „Watahy”. Ale największą pozytywną niespodzianką i tak jest angaż Borysa Szyca.

borys szyc wataha class="wp-image-284792"
Foto: Adam Golec

Aktor znany z ról w takich produkcjach jak „Testosteron”, „Wojna polsko-ruska” czy „Zimna wojna” wcieli się w wysoko postawionego pułkownika Straży Granicznej o nazwisku Kuczer, przed którym będą odpowiadać Rebrow i Markowski. Szyca zobaczymy też wkrótce w konkurencyjnej produkcji Canal+ - „Król”. Oprócz niego do obsady dołączyła także Evgenia Akhremenko. Rosyjska aktorka zagra nową szefową ukraińskiej mafii, która dzięki zdecydowanym i szybkim posunięciom będzie próbowała zbudować potęgę swojej kryminalnej organizacji.

borys szyc wataha class="wp-image-284801"
Foto: Adam Golec

W produkcji pojawią się także m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Za scenariusz 3. sezonu odpowiadają autorzy sukcesu poprzednich serii - Piotr Szymanek (jako head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Reżyserkami serialu zostały Olga Chajdas i Kasia Adamik, a zdjęcia są dziełem Tomasza Augustynka i Tomasza Naumiuka. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie „Wataha” powróci na antenę. Plan zdjęciowy serialu ma potrwać do czerwca.

REKLAMA

Serial „Wataha” obejrzycie na HBO GO.

borys szyc wataha class="wp-image-284804"
Foto: Adam Golec
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA