REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mało wam "Władcy Pierścieni"? To będzie też animowany - "The War of the Rohirrim" z datą premiery

Animacja osadzona w świecie "Władcy Pierścieni" doczekała się daty premiery. Tak jest. Nie tylko serial Amazon Prime Video przeniesie nas do Śródziemia. Zapowiedziane w zeszłym roku "The War of the Rohirrim" nie ma nic wspólnego z "Pierścieniami Władzy", a realizowany przez New Line Cinema i Warner Bros. Animation film zobaczymy dopiero za kilka lat.

15.02.2022
8:33
władca pierścieni film animowany premiera
REKLAMA

Animowany "Władca Pierścieni" otrzymał datę premiery. "The War of the Rohirrim" ma pojawić się dopiero za kilka lat, czyli jakiś czas po debiucie serialowych "Pierścieni Władzy". Produkcje nie mają ze sobą nic wspólnego. Być może właśnie dlatego pełnometrażowy film ma większe szanse, aby przypaść fanom prozy J.R.R. Tolkiena do gustu.

Fandom "Władcy Pierścieni" już narzeka na nadchodzący serial Amazona. Pod opublikowanym tyle co zwiastunem produkcji, miłośnicy oryginału postanowili zalać sekcję komentarzy cytatem, mającym pokazywać ich niechęć do "Pierścieni Władzy". Już wcześniej, po udostępnieniu przez studio pierwszych zdjęć z postaciami, mieli oni całkiem sporo skarg i zażaleń. "The War of the Rohirrim" prawdopodobnie spotka się z cieplejszym przyjęciem przez entuzjastów świata Tolkiena.

REKLAMA

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim - animowany Władca Pierścieni dostał datę premiery

Teraz poznaliśmy datę premiery animowanego "Władcy Pierścieni", który został zapowiedziany jeszcze w czerwcu minionego roku. Jak już sam tytuł sugeruje, "The War of the Rohirrim" opowie o jednym z najsłynniejszych konfliktów III Ery Śródziemia, skupiając się na postaci Helma Żelaznorękiego. W filmie zobaczymy, w jakich okolicznościach Rogaty Gród stał się legendarną fortecą Rohanu i dlaczego zaczęto nazywać tę okolicę Helmowym Jarem.

Film realizują wytwórnie New Line Cinema i Warner Bros. Animation. "The War of the Rohirrim" wyreżyseruje Kenji Kamiyama ("Blade Runner: Black Lotus", "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex"). W produkcję są również zaangażowane osoby, które pracowały przy trylogiach "Władca Pierścieni" i "Hobbit" od Petera Jacksona (chociażby jedna ze scenarzystek Philippa Boyens".

REKLAMA

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim - kiedy premiera?

Na efekty pracy całej ekipy musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Jak podaje Variety, premierę animowanego "Władcy Pierścieni" zaplanowano dopiero na 12 kwietnia 2024 roku. "The War of the Rohirrim" zobaczymy więc dopiero za nieco ponad trzy lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA