REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bilety do kin są za drogie? Sprawdź akcję Kultura Dostępna i zobacz świetne filmy w dobrej cenie

Od kilku lat trwają coraz szerzej zakrojone akcje legalnego korzystania z dorobku polskiej kultury. Jedną z takich inicjatyw jest Kultura Dostępna autorstwa Narodowego Centrum Kultury. W tegorocznej edycji udział weźmie choćby sieć kin Helios, gdzie do końca sierpnia zobaczyć będzie można polskie produkcje w dobrej cenie.

02.05.2018
12:20
kultura dostępna helios iluzjon
REKLAMA
REKLAMA

Założenia projektu Kultura Dostępna są proste, ale niełatwe do osiągnięcia. Jego autorzy chcą pokazać, że polska sztuka filmowa warta jest wybrania się do kina. Chcą zachęcić do oglądania wybitnych produkcji szerokie grono odbiorców, w czym pomóc ma zniwelowanie jednej z głównych barier w dostępie do kina, czyli wysokiej ceny biletów.

Tegoroczna edycja jest dziesiątą próbą tego typu zrealizowaną z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury.

Polskie filmy będzie można we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski oraz w dwóch warszawskich kinach Iluzjon.

Seanse będą się odbywać w każdy czwartek o godzinie 13:00 (nie licząc kina Helios w Gnieźnie) oraz 18:00. Wszystkie filmy będzie można zobaczyć w promocyjnej cenie 10 zł. Rezerwacja i sprzedaż dostępna będzie na stronach kin Helios i Iluzjon. Zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina najpóźniej 30 minut przed seansem. Bilety będą również do nabycia w kasach Sieci kin Helios i w kasie kina Iluzjon na tydzień przed interesującą nas projekcją.

W repertuarze nie brakuje propozycji niszowych, ale także wielkich hitów i komedii romantycznych. Zobaczyć będzie można m.in. nowe filmy Małgorzaty Szumowskiej i Patryka Vegi, nagrodzoną Orłem Cichą noc czy niezwykle popularne wśród widzów Listy do M. 3. Początek akcji już 3 maja. Projekt potrwa do końca sierpnia.

Pełna lista filmów wyświetlanych w ramach Kultury Dostępnej poniżej.

Kina Helios:

REKLAMA

Kino Iluzjon (informacje o seansach w kolejnych miesiącach pojawią się później):

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA