REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix wie, co lubią Polacy. O czym opowiada "Alba" - nowy hiszpański hit?

Netflix ma swoje problemy, ale wciąż wie, co lubią Polacy. Najlepiej świadczy o tym sukces dramat "Alba", który zadebiutował na platformie w połowie lipca i od tego czasu nie schodzi z podium serialowego Top 10. Na czoło wśród filmów wysforował się z kolei "Gray Man", co też nie jest przypadkiem.

01.08.2022
10:58
alba netflix serial hiszpański top 10
REKLAMA

Do tej pory 2022 rok stał pod znakiem seriali skasowanych przez serwis Netflix, bo było ich rekordowo dużo. Firma wciąż boryka się też z problemem spadającej liczby subskrybentów, dlatego zdaniem wielu ekspertów to najtrudniejsze miesiące w jej dotychczasowej historii. Wszystkie te kłopoty jakby bledną jednak, gdy tylko spoglądamy na wyniki najpopularniejszych filmów i seriali Netfliksa. Platforma nadal jest w stanie generować olbrzymie hity, a najnowszymi z nich są "Alba" i "Gray Man". Pierwszy z tych tytułów podejmuje niezwykle bolesny i trudny temat gwałtu, a druga to typowa "nawalanka" z wybuchami i pościgami w tle.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - hiszpański serial Alba najpopularniejszy na koniec lipca:

10. Powtórka (nowość)

"Powtórka" to trzymający w napięciu thriller z 2022 roku, który kręci się wokół byłej policjantki o imieniu Pipa. Kobieta przeprowadza się na prowincję, by uciec od trudnych wspomnień. Zostaje jednak na nowo wciągnięta w świat pełen przemocy, gdy znajduje na swojej posesji ciało. Argentyński film nie cieszy się zbyt wysokimi ocenami na Filmwebie i IMDb, ale nie przeszkadzało mu to zgarnąć sporą widownię w naszym kraju.

Wynik: 30 punktów

9. Resident Evil: Remedium (spadek o sześć miejsc)

Adaptacje popularnej serii "Resident Evil" nie od dziś budzą sprzeczne reakcje wśród fanów, ale nowy serial Netfliksa jakimś cudem pogodził zwaśnione strony. Niestety, nie z powodu swojego wysokiego poziomu. "Resident Evil: Remedium" nie wzbudził zachwytów, tylko ogromną rzeszę kpin i narzekań. Całkiem słusznych, bo nowy horror platformy jest zupełnie niestraszny i okropnie nudny.

Wynik: 37 punktów

8. Perswazje (spadek o sześć miejsc)

Niewypałem okazały się też "Perswazje", czyli najnowsza adaptacja prozy Jane Austen. Angielska pisarka od lat jest niezwykle chętnie przenoszona na mały i duży ekran, ale zwykle ze znacznie lepszym efektem. Tymczasem "Perswazje" najpierw zostały zmasakrowane przez zagranicznych krytyków, a potem oberwało im się od fanów Austen.

Wynik: 44 punkty

Netflix TOP 10 - aktualizacja

7. Turbulencje (spadek o dwa miejsca)

Ranking Netflix Top 10 bez choćby jednego serialu science fiction wyglądałby naprawdę dziwnie, bo Polacy niezwykle lubią ten gatunek i chętnie sięgają po niego na platformie. Najnowszym hitem sci-fi są "Turbulencje", które przed laty można było obejrzeć na HBO GO. To opowieść o pasażerach zaginionego lotu, którzy po latach trafiają do miejsca przeznaczenia i wyglądają identycznie jak w dniu swojego zniknięcia.

Wynik: 47 punktów

6. Morska bestia (spadek o dwa miejsca)

Hitowe animacje sprzed lat są obecnie niezwykle trudno dostępne, dlatego nie dziwi, że dorośli i dzieci sięgają raczej po nowości. Spośród nich największą popularnością cieszy się ostatnio "Morska bestia" od studia Netflix Animation. Produkcja zebrała ponadto niezwykle mocne recenzje, co pomaga jej tak długo utrzymywać się w Top 10.

Wynik: 49 punktów

5. Stranger Things (awans o jedno miejsce)

Jeżeli jakiś tytuł wygląda w tym rankingu jak u siebie w domu, to na pewno "Stranger Things". Powodów popularności tego serialu nie trzeba zresztą tłumaczyć. A ponieważ najnowszy sezon produkcji o dzieciakach z Hawkins podniósł poziom po poprzednich dwóch odsłonach, to "Stranger Things" może liczyć na jeszcze większe zainteresowanie niż zwykle.

Wynik: 54 punkty

4. Virgin River (powrót do zestawienia)

To już czwarty raz, gdy "Virgin River" wraca do zestawienia najpopularniejszych produkcji Netfliksa. Nie bagatelizowałbym tego faktu, bo obecnie mało który serial ma w ogóle szansę żyć tak długo. A romantyczny melodramat o przenosinach utalentowanej pielęgniarki do małego miasteczka doczeka się jeszcze przynajmniej jednego sezonu.

Wynik: 61 punktów

Netflix - seriale romantyczne

3. Za duży na bajki (awans o cztery miejsca)

Polski film "Za duży na bajki" od dwóch tygodni święci triumfy nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych miejscach globu. Netflix miał już kilka światowych hitów z naszego kraju, więc taki wynik w zasadzie nie powinien nas już dziwić. W przypadku tej produkcji mowa natomiast zarazem o naprawdę udanym familijnym tytule. To zaś niekoniecznie jest zasadą, kiedy mowa o polskich hitach.

Wynik: 61 punktów

2. Gray Man (nowość)

Najdroższy w historii film Netfliksa ma tak mocną obsadę, że w zasadzie musiał znaleźć się w Top 10. Nie wspominając o tym, że swoje zrobił też na pewno reżyserski duet za stołkiem. W całej tej historii jest więc w zasadzie tylko jeden zgrzyt. "Gray Man" to niezwykle słaby film akcji i miliony wyrzucone w błoto. O ile oczywiście oceniamy to z punktu widzenia artyzmu a nie potencjalnej liczby zdobytych za jego sprawą subskrybentów.

Wynik: 68 punktów

Gray Man - Netflix
REKLAMA

1. Alba (to samo miejsce)

Hiszpański serial "Alba" utrzymał swoją lokatę na najwyższym stopniu podium z poprzedniego tygodnia. Nie powinno to dziwić, bo zdaniem widzów mamy tu do czynienia z najlepszym iberyjskim tytułem Netfliksa od kilku lat. "Alba" opowiada o młodej kobiecie zgwałconej przez kolegów swojego chłopaka i jej późniejszych dążeniach do uzyskania sprawiedliwości. Produkcja łączy w sobie elementy społecznego dramatu, kryminału i prawniczej potyczki. I jednocześnie robi wszystko z niezbędną przy takich tematach emocjonalną dojrzałością.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA