REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2", "Dynastia" i "Locke & Key". Polacy rzucili się na nowości

Netflix trafił na prawdziwą żyłę złota, gdy zdecydował się na realizację południowokoreańskiego serialu "Squid Game". Produkcję ogląda coraz więcej Polaków, a dyskusje na jej temat można by porównać tylko do szumu wokół "Jokera". Co jeszcze rodacy oglądali w tym tygodniu w swoim czasie wolnym?

30.10.2021
10:00
netflix top 10 wyniki squid game dynastia
REKLAMA

Poprzedni tydzień na Netflix TOP 10 pokazał pewną stagnację, jeśli chodzi o nowe produkcje. Większość najchętniej oglądanych tytułów to były bowiem seriale dostępne od dawna na platformie lub powracające hity. Przez ostatnie dni sytuacja uległa częściowej zmianie. Głównie z uwagi na pojawiające się w serwisie horrory.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - Squid Game wciąż na szczycie:

10. 8 Rue de l'Humanité (nowość)

Pandemia koronawirusa bardzo szybko posłużyła za inspirację dla twórców, ale pierwsze produkcje z nią związane były dosyć ponure i utrzymane w konwencji naturalistycznej. Nic w tym zresztą dziwnego. Wielu z nas w momencie całkowitego lockdownu żyło w poczuciu zagubienia i niepewności. Prędzej czy później na rynku musiały się jednak pojawić pandemiczne komedie. Jedną z nich jest francuskie "8 Rue de l'Humanité", które opowiada o mieszkańcach eleganckiego apartamentowca zmuszony do wspólnego życia w zamknięciu.

Wynik: 11 punktów

9. The Office (nowość)

Było tylko kwestią czasu, by "The Office" wspięło się na poziom czołowej dziesiątki najpopularniejszych produkcji na polskim Netfliksie. Chodzi przecież o serial po prostu kultowy. Niektórzy nawet uważają amerykańskie "The Office" za najlepszy serial komediowy w historii. Inna sprawa, że zainteresowanie produkcją wzmocniła też zapewne niedawna premiera polskiej wersji "Biura", którą obejrzycie na Canal+ online.

Wynik: 15 punktów

8. Nocne kły (awans o dwa miejsca)

Wampiryczne historie mimo upływu grubo ponad 100 lat od premiery "Drakuli" nadal cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W ostatnim czasie podejmowane są natomiast próby przeniesienia tych krwiopijców w bardziej współczesne otoczenie. Netflix jest przodownikiem tego trendu za sprawą takich tytułów jak "Krwawe niebo", "Nocna msza" czy ostatnio też "Nocnych kłów". Omawiany film opowiada o młodym kierowcy limuzyny, który zostaje wynajęty na całą noc przez dwie wampirzyce.

Wynik: 15 punktów

7. W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (nowość)

Pierwsze reakcje recenzentów i widzów jasno pokazują, że "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" to sequel, na jaki czekali wszyscy fani pierwszej części. Produkcja z Julią Wieniawą-Narkiewicz i Andrzejem Grabowskim w obsadzie zabierze widzów na powrót na teren obozu Adrenalina. Robi to jednak z większą dawką humoru, samoświadomości i większą odwagą w pokazywaniu krwawych scen. Czyli dokładnie to, czego fani slasherów lubią najbardziej.

Wynik: 18 punktów

6. Psi patrol (spadek o dwa miejsca)

"Psi patrol" to uwielbiana przez najmłodszych widzów sympatyczna opowieść o dzielnych i pomocnych psach, które wraz ze swoim ludzkim przyjacielem przeżywają najróżniejsze przygody. Żaden tytuł tak często nie pojawiał się na polskiej liście TOP 10, odkąd Netflix po raz pierwszy ujawnił wyniki oglądalności na krajowych platformach. Co najlepiej świadczy o głębokiej miłości łączącej współczesne dzieci z "Psim patrolem".

Wynik: 35 punktów

5. Locke & Key (nowość)

"Locke & Key" to opowieść o trójce rodzeństwa, które w rodzinnym domu zabitego niedawno ojca odnajduje magiczne klucze. Każdy z nich pozwala na coś zupełnie innego, ale wszystkie służą tylko i wyłącznie rodzinie Locke'ów. Przejąć władzę nad kluczami chce jednak demoniczna istotna zwana Dodge, która w 2. sezonie podszywa się pod chłopaka jednej z bohaterek. "Locke & Key" zapowiadał się na produkcję zdolną do zdetronizowania "Stranger Things", ale 2. część zdecydowanie zawiodła oczekiwania. Być może to właśnie ten spadek formy jest przyczyną sporo niższej oglądalności niż przy 1. sezonie.

Wynik: 39 punktów

4. Sprzątaczka (spadek o jedno miejsce)

"Sprzątaczka" na pierwszy rzut oka nijak nie zapowiadała się na hit Netfliksa. Mowa przecież o dosyć standardowym dramacie obyczajowym poświęconej samotnej matce desperacko próbującej związać koniec z końcem. Oparta na prawdziwej historii "Sprzątaczka" wyjątkowo skutecznie trafiła jednak do polskich serc i już od kilku tygodni okupuje górną połówkę Netflix TOP 10.

Wynik: 40 punktów

3. Dynastia (powrót do zestawienia)

netflix top 10 class="wp-image-1824274"

Nieśmiertelny tasiemiec w odświeżonym wydaniu wrócił na platformę Netflix z kolejnym sezonem i z miejsca dorobił się podium w naszym rankingu. Telenowela poświęcona odwiecznej rywalizacji rodzin Colbych i Carringtonów liczy obecnie 4. części, a najnowsza odsłona przyniosła łącznie 22 odcinki. Nawet najwięksi fani gatunku nie poradzą więc sobie z nimi tak szybko.

Wynik: 56 punktów

2. Ty (to samo miejsce)

Cóż można powiedzieć? Seryjni mordercy i psychopaci mają wzięcie w świecie seriali. Widzowie uwielbiają obserwować przeróżnej maści socjopatów, którzy planują swój następny krok i wypatrują kolejnej ofiary. A przecież w 3. sezonie "Ty" mamy do czynienia z parą zabójców, co siłą rzeczy podwaja przyjemność czerpaną z nowych odcinków.

Wynik: 56 punktów

REKLAMA

1. Squid Game (to samo miejsce)

Serial "Squid Game" to już fenomen dalece wykraczający poza granice subskrybentów Netfliksa czy nawet fanów azjatyckiego kina. O tej produkcji mówią już wszyscy, nawet minister edukacji Przemysław Czarnek, któremu marzy się kontrolowanie treści VOD. Złudna to próba i całkowicie ignorująca odpowiedzialność rodziców za to, by ich dzieci oglądały produkcje dostosowane do ich wieku i rozwoju. Jakiekolwiek próby cenzury nijak nie wpłynął zresztą na popularność serialu. Ze wspomnianym w leadzie "Jokerem" było zresztą identycznie.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA