REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Tales of the Walking Dead" - antologia z Żywymi Trupami nareszcie dostępna w Polsce

"Tales of the Walking Dead" to nowy serial z Żywymi Trupami w roli głównej, który jest inny od wszystkich dotychczasowych. To antologia, w której starzy znajomi ustępują miejsca zupełnie nowym postaciom. Nie oznacza to jednak, że zabrakło tutaj całkowicie znanych widzom twarzy na czele z demoniczną Alfą.

26.09.2022
17:44
tales of the walking dead amc polska gdzie obejrzec serial spin off
REKLAMA

"The Walking Dead" lada moment się zakończy po emisji ostatnich odcinków 11. sezonu. Czekamy właśnie na ostatnie osiem epizodów, które (miejmy nadzieję!) domkną rozgrzebane na przestrzeni dekady wątki, a zarazem będą dobrym punktem wyjścia do kolejnych spin-offów z Darylem (bez Carol), Maggie i Neganem, a także Rickiem i Michonne oraz (zapewne) licznymi innymi uwielbianymi przez fanów postaciami.

REKLAMA

Czytaj też:

Zanim jednak zakończymy swoją przygodę z "The Walking Dead", mamy kolejną szansę wrócić do uniwersum wykreowanego przez Roberta Kirkmana za sprawą... "Tales of the Walking Dead". To kolejny po "Fear the Walking Dead" i "The Walking Dead: World Beyond" spin-off o zupełnie nowej formule. Tym razem AMC postawiło na antologię.

Tales of the Walking Dead - trailer

"Tales of the Walking Dead" to sześć niezazębiających się opowieści

Tak jak dotychczasowe seriale z Żywymi Trupami opowiadały jedną spójną historię, która ewoluowała powoli i wprowadzała nowych bohaterów obok tych dotychczasowych, tak "Tales of the Walking Dead" jest skonstruowane zupełnie inaczej. Na pierwszy sezon składa się sześć niezależnych od siebie opowieści, które można oglądać w dowolnej kolejności.

Każdy odcinek "Tales of the Walking Dead" jest przy tym zupełnie inny. Akcja rozgrywa się w innych punktach linii czasu i w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Sporo tutaj humoru, jak i grozy, a także... metafizyki. Warto przy tym dodać, że AMC już próbowało w delikatny sposób dotykać kwestii życia po życiu i chorób psychicznych, ale nigdy w tak dosłowny sposób.

Nie oznacza to jednak, że w świecie "The Walking Dead" jest miejsce na zjawiska paranormalne.

Pomijając fakt, że głównym założeniem komiksowego świata Roberta Kirkmana, jak i tego serialowego uniwersum, które na nim bazuje, jest to, iż ludzie po śmierci wracają do życia egzystencji jako zombie, to tak naprawdę wszystko inne da się wytłumaczyć racjonalnie. Wizje, jakie miewają bohaterowie, można uznać za psychologiczny mechanizm obronny oraz zabieg artystyczny.

Tales of the Walking Dead - plakat

Mimo to "Tales of the Walking Dead" sobie odważnie romansuje ze wspominaną metafizyką. Jeden z odcinków, który pokazuje nam początek apokalipsy, jest wariacją na temat... "Dnia Świstaka". Nawet tutaj jednak nie tylko da się znaleźć racjonalne wytłumaczenie wydarzeń, jakich jesteśmy świadkami, co serial sam podsuwa nam pod nos odpowiednią interpretację tego epizodu.

Mimo to ta zabawa formą w "Tales of the Walking Dead" niezwykle mi się podoba.

Serial odświeża formułę, która przez ostatnią dekadę się zdążyła nieco zestarzeć i opatrzyć. Czy to historia dwóch kobiet z firmy ubezpieczeniowej, które "cofają się w czasie" po każdej kolejnej śmierci, czy to opowieść o preppersie poszukującym kobiety poznanej przez internet, czy to wizyta pary w nawiedzonym domu - każdy odcinek jest nakręcony zupełnie inaczej i uderza w inne struny.

Oprócz tego "Tales of the Walking Dead" w pierwszym sezonie pokazuje nam przeszłość Alfy i jej córki Lidii, zanim dołączyły one do Szeptaczy. Przyglądamy się też codzienności pewnego naukowca, który bada homo mortis oraz jesteśmy świadkami swoistego polowania na czarownicę - i to wszystko na przestrzeni zaledwie sześciu odcinków. Na brak atrakcji nie ma co narzekać!

Na pierwszy sezon antologii "Tales of the Walking Dead" składa się 6 odcinków

Jak oglądać "Tales of the Walking Dead" w Polsce?

REKLAMA

Jak na razie nowy serial z uniwersum "The Walking Dead" nie trafił (jeszcze?) do serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO Max czy Prime Video, w których można obejrzeć inne produkcje z Żywymi Trupami, w tym "The Walking Dead", "Fear the Walking Dead" i "The Walking Dead: World Beyond". Nie sposób również znaleźć "Tales of the Walking Dead" w bibliotece usługi Canal+ Online.

A gdzie w takim razie można oglądać "Tales of the Walking Dead"? Serial debiutuje dziś o 20:00 na antenie AMC Polska. Jak podaje firma, kanał dostępny jest w ramach ofert partnerów, w tym Canal+ (115), East&West (140), Evio (163), Multimedia (331), Netia (134), Orange TV (234), Polsat Box (55), Sat Film (35), Toya (118) i UPC (488/225). Oprócz tego można znaleźć go w Play Now (Pakiet Extra).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA