Polacy zwariowali na punkcie „New Amsterdam”. W oczekiwaniu na 3. sezon polecamy inne seriale medyczne na Netflix Polska
„New Amsterdam” to największy hit Netflix Polska w ostatnich kilkunastu dniach. W serwisie można obecnie znaleźć dwa sezony serialu wyprodukowanego pierwotnie przez stację NBC. Wczoraj w zagranicznej telewizji zadebiutował pierwszy odcinek 3. serii, na który Polakom przyjdzie jednak zapewne trochę poczekać. Na szczęście mamy ciekawą alternatywę.
![New Amsterdam: Polecamy inne seriale medyczne na Netflix VOD [TOP7]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Focs-pl.oktawave.com%2Fv1%2FAUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2%2Fsplay%2F2021%2F03%2Fnew-amsterdam-netflix-seriale-medyczne-top.jpg&w=1200&q=75)
Netflix od niemal roku każdego kolejnego dnia publikuje listę dziesięciu najpopularniejszych tytułów. W ciągu tych kilkunastu miesięcy nie brakowało tam sporych niespodzianek, ale wysokie miejsce zajmowane od dwóch tygodni przez serial „New Amsterdam” jest jedną z największych. Choć to nie nowość, Polacy rzucili się na serial medyczny. Jakie jeszcze inne tego typu tytuły znajdziemy na Netfliksie?
New Amsterdam – seriale medyczne na Netflix Polska
Charite i Charite na wojnie
Popularność nadawanego w latach 2014-2015 serialu „The Knick” sprawiła, że wiele produkcji medycznych tworzonych w kolejnych latach również przyjmowało kostium historyczny. Jednym z takich dzieł była niemiecka seria „Charite” opowiadająca o pracownikach jednego z największych berlińskich szpitali na przełomie XIX i XX wieku. Serial cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że w 2019 roku otrzymał kontynuację „Charite na wojnie” umiejscowioną między 1943 a 1945 rokiem.
Większość seriali medycznych operuje wokół estetyki melodramatu, ale – jak przez lata pokazywali „Hoży doktorzy” – szpital nadaje się też doskonale jako arena dla komedii. Podobnie myśleli twórcy zeszłorocznego serialu „Medical Police”, który opowiada o grupie lekarzy mierzących się ze śmiercionośnym wirusem. Rozwikłanie zagadki jego pochodzenia będzie jednak wymagało porzucenia białych kitli i uzbrojenia się w broń palną. A wszystko w ramach współpracy z amerykańskim rządem.
Szpitale są miejscem, gdzie zaangażowani pracownicy służby zdrowia każdego dnia walczą o życie i zdrowie swoich pacjentów. Nie od dzisiaj wiadomo jednak, że nie wszystkie praktyki lekarskie wykorzystywane na przestrzeni wieków faktycznie przysługiwały się chorym. Szczególnie złą sprawą cieszyły się szpitale psychiatryczne, co wykorzystują z powodzeniem twórcy serialu „Ratched”. Prequel kultowego filmu „Lot nad kukułczym gniazdem” koncentruje się na wczesnych latach kariery demonicznej siostry Ratched i jej zmieniającym się nastawieniu względem pacjentów.
Seriale medyczne nie cieszyły się w ostatniej dekadzie równie wielką popularnością co w latach 90. Jednym z niewielu krajów, gdzie nawet teraz przyciągają sporą widownię, jest natomiast Korea Południowa. Dlatego nie dziwi przesadnie fakt, że na Netflix Polska można znaleźć kilka produkcji tego typu stworzonych właśnie w Seulu i okolicach. Spośród nich najciekawiej prezentuje się komediodramat „Hospital Playlist”. Liczący dwanaście odcinków serial opowiada o piątce młodych lekarzy zaprzyjaźnionych od czasów studiów oraz emocjonalnych trudnościach związanych z codzienną walką o życie.
Śledzenie najbardziej misternej fikcyjnej opowieści bywa niekiedy mniej ciekawe niż oglądanie prawdziwych osób mierzących się z prawdziwymi problemami. Dlatego właśnie fani „New Amsterdam” powinni zwrócić uwagę również na dokumentalny serial „Szpital Lenox Hill”. Bohaterami produkcji jest czwórka prawdziwych lekarzy (dwóch chirurgów, szefa rezydentów i pracownika pogotowia ratunkowego), którzy próbują pogodzić życie prywatne z pracą w amerykańskiej służbie zdrowia.
Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.