REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Najlepsze seriale koreańskie w serwisie Netflix. Wybraliśmy 10 tytułów, które warto znać

Chcesz obejrzeć serial koreański w serwisie Netflix, bo widziałeś "Squid Game" lub "Dom z papieru: Korea"? Przygotowaliśmy listę świetnych tytułów, które obejrzycie w najpopularniejszym serwisie VOD.

14.02.2023
9:11
serial koreanski netflix
REKLAMA

Trudno nie zauważyć, jak bardzo rośnie kategoria „seriale koreańskie" w serwisie Netflix. Jeśli do tej pory ignorowaliście te propozycje, bo azjatyckie seriale to „nie wasza bajka”, jestem tu, aby przekonać was do zmiany zdania. Koreańskie produkcje do tej pory oglądane były głównie w Azji, jednak wraz z rosnącą popularnością k-popu, wzrosło też zainteresowanie k-dramami, bo tak właśnie nazywają się koreańskie seriale. A Netflix wykorzystał okazję i zajął się produkcją oraz dystrybucją największych hitów z Korei Południowej. Ta lista nie zawiera jednak oczywistych tytułów, dlatego nie wymieniamy tu między innymi "Squid Game” czy "Dom z papieru: Korea", bo istnieje spora szansa, że to od nich zaczęła się wasza przygoda z koreańskimi produkcjami.

REKLAMA

Najlepsze koreańskie seriale dostępne w serwisie Netflix: Start-Up

Najlepsze seriale koreańskie w serwisie Netflix

„Start-Up” opowiada historię młodych i kreatywnych, lecz zagubionych ludzi, którzy pragną spróbować swoich sił w stworzeniu własnej marki. Każdego z nich motywują inne doświadczenia życiowe, jednak gdy spotykają się w Hackathonie - konkursie, który pozwoli wyłonić najbardziej obiecujący startup i pomóc mu się rozwinąć - odkrywają, że bycie własnym szefem i podejmowanie wszystkich decyzji nie jest tak proste, jak im się wydawało. Szczególnie, gdy przyjdzie im wybierać między dobrem firmy a przyjaźniami, czy nawet związkami. Odnieść sukces uda się tylko nielicznym, a próba założenia własnego startupu okaże się dla bohaterów niezłą lekcją życia. 

Serial „Start-Up” obejrzyjcie w serwisie Netflix.

Something in the rain

Czy związki między dojrzałą kobietą i młodszym mężczyzną to ciągle coś trudnego do zaakceptowania w społeczeństwie? Okazuje się, że w pewnych kręgach owszem. „Something in the rain” to historia 35 letniej kobiety, która zakochuje się z wzajemnością w młodszym bracie swojej najlepszej przyjaciółki. Domyślając się, jakie będą reakcje na ten związek ze strony jej rodziny, znajomych i współpracowników, dwoje zakochanych ukrywa swoją relację przed światem i spotyka tylko po kryjomu. Naciskana przez apodyktyczną matkę, by znaleźć „porządnego” partnera i szybko wyjść za mąż, Yoon Jin Ah będzie musiała wybierać między miłością do partnera a opinią rodziny oraz otoczenia.

Something in the rain” dostępne jest na platformie Netflix.

Romance is a bonus book

Kolejna historia miłosna między starszą kobietą i młodszym mężczyzną, lecz z trochę innej perspektywy. Główni bohaterowie tego serialu znali się i przyjaźnili od dziecka, lecz dopiero gdy Kang Dan-i rozwodzi się, zostaje sama z dzieckiem, bez pieniędzy i zmuszona jest szukać pomocy u dawnego przyjaciela, między dwojgiem rodzi się uczucie. Poza byciem uroczą komedią romantyczną, „Romance is a bonus book” to przy okazji opowieść o trudnościach, jakie towarzyszą kobietom przy powrocie do pracy po latach przerwy na wychowanie dziecka i realiach dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, który nie jest otwarty na zatrudnianie samotnych matek.

Serial Romance Is a Bonus Book znajdziecie na platformie Netflix. 

The King: Eternal Monarch

Tym razem propozycja fantasy, ponieważ akcja serialu „The King: Eternal Monarch” toczy się w dwóch równoległych światach - współczesnej Republice Korei oraz alternatywnym Królestwie Korei. Problem pojawia się, gdy narzędzie umożliwiające przemieszczanie się między światami dostaje się w niepowołane ręce. Historia monarchy z jednego świata oraz policjantki z drugiego, którzy próbują zapobiec tragedii i przywrócić porządek w obu światach. Elementy miłosne i kryminalne, niebywała scenografia oraz topowi koreańscy aktorzy sprawiają, że tą produkcję zdecydowanie warto obejrzeć.

Serial „The King: Eternal Monarch" znajdziecie na Netfliksie.

Hospital Playlist - seriale koreańskie, Netflix

Najlepsze seriale koreańskie w serwisie Netflix: Hospital Playlist

Serial tak spodobał się fanom, że doczekał się 2 sezonu, a to wśród koreańskich produkcji zdarza się niezwykle rzadko. Historia grupy przyjaciół po czterdziestce, którzy ukończyli ten sam uniwersytet, a teraz pracują w tym samym szpitalu. Opowieść o realiach pracy lekarzy, jednak nie w stylu „Grey’s Anatomy”. Tutaj główną rolę gra przyjaźń i miłość. Oraz muzyka, ponieważ po godzinach pracy nasi lekarze planują założenie własnego zespołu. Każdy z nich ma inną specjalizację i zupełnie inny charakter, jednak nie mogą bez siebie żyć. Serial dostał mnóstwo nagród, z czego najwięcej za najlepszy soundtrack, o czym warto się przekonać samemu.

Hospital Playlist obejrzycie na platformie Netflix.

Crash Landing on you

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach nie istnieje już zakazana miłość. No chyba, że jest się z businesswoman z Korei Południowej i żołnierzem z Korei Północnej. W wyniku niefortunnego wypadku Yoon Se Ri przenosi się na terytorium Korei Północnej i próbując przedostać się na drugą stronę 38 równoleżnika, zostaje zatrzymana przez północnokoreańskich żołnierzy. Historia bohaterów „Crash landing on you” udowadnia, że uczucia i relacje międzyludzkie są ważniejsze niż jakiekolwiek sprawy polityczne. Zmagania tej pary śledziły tysiące osób, a ostatni odcinek serialu był drugim najczęściej oglądanym odcinkiem w historii koreańskiej telewizji.

Crash Landing on You" Znajdziecie w serwisie streamingowym Netflix. 

Lovestruck in the City

O ile właściwie wszystkie koreańskie seriale posiadają 16 godzinnych odcinków, „Lovestruck in the City” to odcinki zaledwie półgodzinne, nad czym bardzo ubolewali fani serialu. Produkcja bardzo nietypowa, ponieważ ukazuje historię bohaterów z perspektywy uczestników programu telewizyjnego, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach miłosnych tak, jakby mówili bezpośrednio do widza. Odbiorcy docenili serial za cudowne ujęcia i ścieżkę dźwiękową, bardzo realistyczne podejście do związków i oryginalny sposób na przedstawienie różnych historii miłosnych na ekranie.

Sami możecie się o tym przekonać, oglądając „Lovestruck in the City"  na Netfliksie.

Itaewon Class

Serial odbił się w Korei głośnym echem ze względu na różnorodność postaci przedstawionych w serialu i wsparcie dla społeczności LGBTQ+. „Itaewon Class” to historia młodych ludzi z różnych środowisk, którzy próbują zaistnieć na mapie Seulu otwierając własną restaurację w słynącej już z wielu knajp, barów i dyskotek dzielnicy Itaewon. Opowieść o problemach dorastania, realiach otwierania własnego biznesu, nieczystych zagraniach konkurencji, zemście i lojalności wobec przyjaciół w obliczu odnoszeniu sukcesu. Przy okazji piosenka do serialu Gaho - Start Over wygrała nagrodę za najlepszy soundtrack na 2020 Mnet Asian Music Awards.

Itaewon Class" dostępne jest na Netfliksie.

It’s okay to not be okay

To nie jest typowy południowokoreański serial. „It's okay to not be okay” jest opowieścią o zdrowiu psychicznym, o zmaganiach pacjentów szpitala psychiatrycznego, o więzach rodzinnych i trudnej miłości. Idealnie wplecione są tu zarówno elementy humorystyczne, jak i dramatyczne i wzruszające. Główni bohaterowie to skrzywdzona przez matkę i niezdolna do empatii pisarka, pielęgniarz zmuszony do opieki nad chorym bratem po śmierci rodziców oraz ów starszy brat cierpiący na autyzm. Grupa ludzi, która z pozoru nie ma ze sobą nic wspólnego, okazuje się leczyć rany i traumy z dzieciństwa poprzez budowanie nowych relacji i wzajemną troskę. Serial znalazł się na liście Best International Shows of 2020 według New York Times.

It's Okay to Not Be Okay" znajdziecie w serwisie Netflix. 

Vincenzo

REKLAMA
serial koreanski netflix Vincenzo class="wp-image-1752970"
Vincenzo - Netflix

Serial opowiada historię Vincenzo Cassano, prawnika i consigliere włoskiej mafii, który wraca do ojczyzny i chcąc odzyskać swoją własność, zostaje wplątany w walkę z wielką korporacją Babel Group. Procesy sądowe, nieczyste zagrania, morderstwa na zlecenie i mafijne zagrywki przy jednoczesnym typowym koreańskim humorze, a to wszystko przeplatane piękną historią miłosną. „Vincenzo” nie bez powodu jest jedną z najgłośniejszych koreańskich produkcji tego roku. Wyłamując się z konwencji 16 odcinkowych produkcji, ten serial ma ich aż 20 i każdy trwa 1,5 godziny, jednak nie sposób się na nich nudzić.

Vincenzo to moim zdaniem najlepsza koreańska produkcja dostępna na Netfliksie.  

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA