REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO Max z “Grą o tron” w 4K. Nie trzeba było czekać na “Ród smoka”

HBO dotrzymało słowa. Równo z początkiem sierpnia w bibliotece HBO Max pojawiła się już “Gra o tron” w 4K. Wyższa rozdzielczość odcinków serialu na podstawie prozy G.R.R. Martina to zresztą nie wszystko, bo do tego dochodzi obsługa takich technologii jak HDR, Dolby Vision i Dolby Atmos.

02.08.2022
7:37
gra o tron 4k
REKLAMA

HBO Max doczekało się w sierpniu świetnej aktualizacji. W bibliotece serwisu pojawiła się wtedy "Gra o tron" w 4K, a to nie koniec dobrych wieści dla fanów fantasy. "Ród smoka", czyli nadchodzący spin-off poświęcony rządom Targaryenów, od samego początku będzie dostępny w tej wysokiej rozdzielczości.

REKLAMA

HBO Max nie będzie dłużej produkować polskich seriali, ale na szczęście oprócz tego jest pełne innych świetnych treści. Do tego serwis został rozsądnie wyceniony, co wpływa na duże zainteresowanie subskrypcjami. Jeśli miałbym jednak wskazać jego jedną wadę, to jest nią jakość części materiałów. Chociaż wiele filmów takich jak "Diuna" można oglądać w rozdzielczości 4K, to wiele innych i w zasadzie wszystkie seriale (w tym nawet takie hity jak "Gra o tron") są dostępne wyłącznie w HD. Na szczęście to ostatnie ma się wkrótce zmienić.

Czytaj też:

"Gra o tron" w 4K na HBO MAX. Kiedy?

HBO oficjalnie zapowiedziało kilka tygodni temu, że już niedługo do biblioteki serwisu trafi "Gra o tron" w wysokiej rozdzielczości i wreszcie się doczekaliśmy. Wszystkie odcinki składające się na 8. sezonów największego hitu w ofercie firmy zostało udostępnione w 4K już w sierpniu. Firma oznajmiła przy tym, że pliki wideo będą obsługiwały takie technologie jak HDR (HDR10, Dolby Vision) oraz dźwięk przestrzenny (Dolby Atmos).

Do tej pory, żeby oglądać "Grę o tron" w 4K, trzeba było mieć np. dostęp do abonamentu HBO z poziomu dekodera lub wykosztować się na serial wydany na płytach Blu-Ray. Użytkownicy opłacający dostęp do serwisów streamingowych firmy (wcześniej było to HBO GO, teraz HBO Max) musieli obejść się smakiem i oglądać słynne fantasy w rozdzielczości HD, bez obsługi HDR i dźwięku przestrzennego. Ewentualnie mogli też skorzystać z... nieoficjalnych metod dostępu do treści, ale o tym lepiej nie wspominać za głośno. Zwłaszcza teraz, gdy "Gra o tron" w końcu otrzymała 4K.

A "Ród smoka"? Spin-off "Gry o tron" dostanie 4K już na premierę.

REKLAMA

Tak jak na udostępnienie "Gry o tron" w wysokiej rozdzielczości na platformie streamingowej HBO czekaliśmy latami, tak w przypadku prequela podobnej sytuacji już nie będzie. Serial na kompatybilnych urządzeniach obejrzymy w 4K (z obsługą HDR i dźwiękiem przestrzennym) już od startu. Premiera na polskim HBO Max nastąpi niedługo, bo dokładnie 22 sierpnia 2022 roku.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA