REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Masz HBO Max tylko dla "Rodu Smoka"? To sprawdź inne seriale, które wyrywają z butów

Wielu widzów wykupiło dostęp do HBO Max, żeby oglądać "Ród Smoka", czyli spin-off "Gry o tron". W bibliotece usługi jest jednak znacznie więcej treści. Które seriale warto obejrzeć w pierwszej kolejności, zanim wygaśnie abonament?

18.10.2022
7:41
hbo max najlepsze seriale
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

"Ród Smoka" jeszcze się nie skończył, ale już teraz można ten serial okrzyknąć hitem. Pierwszy spin-off kultowej już "Gry o tron" od HBO jest lepszy, niż myślałem. Ogląda go masa osób zarówno w streamingu na HBO Max, jak i w ramach linearnej telewizji, a piraci sięgają po niego częściej niż po konkurencyjne "Pierścienie Władzy".

REKLAMA

Czytaj też:

Nie ma przy tym wątpliwości, że jest wiele osób, które wykupiły dostęp do HBO Max właśnie po to, by śledzić losy dynastii Targayenów. Przy tym właśnie tacy widzowie, którzy dostęp do tego VOD już opłacili z myślą o "Rodzie Smoka", powinni przyjrzeć się bliżej ofercie HBO i wykorzystać swój abonament w pełni.

HBO Max - najciekawsze seriale

Baza usługi wideo na żądanie od HBO liczy tysiące pozycji, w tym filmów i seriali z najróżniejszych gatunków. Postanowiłem przygotować listę TOP 5 polecanych pozycji, którym warto dać szansę - czy to zanim abonament wykupiony z myślą o "Rodzie Smoka" wygaśnie, czy to po jego przedłużeniu. Warto to zresztą rozważyć, bo oferta HBO Max jest naprawdę niezła. Zobaczcie zresztą sami.

1. Opowieść Podręcznej / The Handmaid's Tale

"The Handmaid's Tale" nie jest serialem produkcji HBO, tylko amerykańskiego Hulu, ale w naszym kraju dystrybuuje go właśnie HBO Max. Pierwszy sezon jest adaptacją głośnej powieści Margaret Atwood o tym samym tytule, a kolejne jej twórczym rozwinięciem. Główną bohaterką jest June Osborn, która w fikcyjnym państwie wyrosłym na gruzach Stanów Zjednoczonych zostaje tytułową podręczną.

Świat przedstawiony w "Opowieści podręcznej" to ponura wizja przyszłości, w której władzę przejęli religijni fundamentaliści. Stworzyli oni społeczeństwo, w którym kobiety są całkowicie podporządkowane mężczyznom. Podręczne to wyznaczone przez państwo płodne kobiety przydzielane małżeństwom, w których kobiety mają problem z zajęciem w ciążę. June nie ma jednak zamiaru się z tym pogodzić...

2. Pozostawieni / The Leftovers

Adaptacja powieści o tym samym tytule pióra Toma Perrotty to opowieść o świecie, w którym w wyniku jakiegoś tajemniczego zdarzenia zniknął znaczący procent populacji. Nikt nie wie, co się z nimi stało i z czyjej winy wprost wyparowali. Jako widzowie śledzimy losy niezwykle różnorodnej grupy bohaterów, którzy próbują poradzić sobie ze stratą bliskich w świecie, który stanął na głowie.

3. Młody Sheldon / Young Sheldon

Pozycja obowiązkowa dla fanów "Teorii Wielkiego Podrywu", czyli takich "Przyjaciół", ale dla nerdów. Spin-off słynnego "The Big Bang Theory" jest zarazem prequelem, który opowiada o dorastaniu tytułowego i niezwykle ekscentrycznego Sheldona Coopera w jego rodzinnym Teksasie. Komedia jest niezwykle zabawna, a głównych bohaterów nie da się nie kochać.

4. Euforia / Euphoria

Jedna z najlepiej ocenianych produkcji własnych HBO z Zendayą w roli głównej. "Euforia" jest poruszającą opowieścią o nastolatkach, którzy odkrywają seks i narkotyki. Młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w dorosłość i odkrywają, czym jest prawdziwa przemoc - fizyczna i psychiczna - muszą sobie odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości.

5. Wataha

Co prawda po fuzji Warner Bros. z Discovery amerykańska firma wstrzymała prace nad produkcjami tworzonymi przez lokalne oddziały HBO, w tym HBO Polska, to w bibliotece usługi można znaleźć masę seriali nakręconych przez Polaków w ostatnich latach. Jedną z najlepszych, o ile nawet nie najlepszą jest "Wataha", czyli wciągająca opowieść o pracy strażników granicznych.

REKLAMA

Głównymi bohaterami "Watahy" są kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) i prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). To właśnie oni są kluczowi do rozwiązania kryminalnej zagadki: kto i po co wysadził chatkę w górach, co doprowadziło do śmierci wielu pograniczników. HBO Polska dało nam serial na światowym poziomie i świetnie uchwyciło unikalny klimat Bieszczad.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA